ABS / VDC / EBD System Failure

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
2.4 jtd
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 9:59 am

Tudi meni se je prižgala lučka za ABS po menjavi letnih pnevmatik za zimske in tudi ABS potem ni deloval. Ugotovili pa smo, da je kabel, ki gre od senzorja v enoto ABS skoraj pretrgan, ker je drgnil ob platišče. Kabel smo nato zalotali skupaj in ga umaknili od platišča in sedaj ABS spet dela in lučke ni več.
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

pri meni pa se 1x na mesec prižge VDC. in to ponavadi ko je extremna sprememba temperature navzdol... zdaj ko je konstantno mrzlo se ne prižge...pa samo ko avto stoji čez noč, torej ko zjutraj hladnega prižgem, popoldan nikoli.??
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
Ronnow
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: To Feb 21, 2006 9:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lenart

cveto napisal/-a:prej glih sem menjal stari akumulator za novega
Nam zaupaš kakšen akumulator si dal notri? Imam podobne težave kot si mel ti.
J T D power
Jonny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 10:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

@Ozi vse mi normaln dela. Ko sem šel iz radovljice se mi je še celo ugasnila lučka potem ko sem pa šel domov iz kranja se je pa spet prižgala

Zimske gume mam že en čas gor tako da če je kabl natrgan bodo na servisu pogruntal
milano
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Dec 11, 2007 12:00 pm

kolega mi je predlagal, da kot nov gost portala vprašam vas
Sem lastnik 156 2,0 1999
Včeraj mi je indikacija sporočila, da ABS ne dela, kar sem se tudi prepričal. Danes ,ko sem šel k mehaniku je ABS delal. Tester ni pokazal nobene napake. Takoj ko sem se odpeljal, so lučke zopet zagorele, tako da sem se takoj vrnil k mehaniku. Ko je priklopil tester, ni mogel priti v računalnik. Odšel sem k drugemu mehaniku, ki tudi ni mogel priti v računalnik. Aja tudi števec hitrosti in kilometerštevec ne delata,obratomer pa ja. Kaj hudiča bi bilo to? Upam , da ni crknil računalnik, ker je baje zelo poceni.Ali ima mogoče kdo od vas podobne izkušnje?
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Naj se obrne na pooblaščenega serviserja! Kaj mu čemo pomagat, če mu niti dva mehanika nista? Ko bo pa ugotovil, kaj je bilo, pa sporoči ti nam, da bomo v bodoče vedli diagnozo za tak simptom. Mislim, pa da je imel eden uporabnik podobne težave in da ju tudi spraševal že o tem. A zgleda, da ni še nič uštimal.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
fejstfnt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: To Jul 27, 2004 11:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

milano napisal/-a:kolega mi je predlagal, da kot nov gost portala vprašam vas
Sem lastnik 156 2,0 1999
Včeraj mi je indikacija sporočila, da ABS ne dela, kar sem se tudi prepričal. Danes ,ko sem šel k mehaniku je ABS delal. Tester ni pokazal nobene napake. Takoj ko sem se odpeljal, so lučke zopet zagorele, tako da sem se takoj vrnil k mehaniku. Ko je priklopil tester, ni mogel priti v računalnik. Odšel sem k drugemu mehaniku, ki tudi ni mogel priti v računalnik. Aja tudi števec hitrosti in kilometerštevec ne delata,obratomer pa ja. Kaj hudiča bi bilo to? Upam , da ni crknil računalnik, ker je baje zelo poceni.Ali ima mogoče kdo od vas podobne izkušnje?
Mene je kakšen teden nazaj zajebaval števec hitrosti in kilometrov. Z ABS ni bilo nobenih problemov. Je pa števec hitrosti vezan na ABS tako da možno da je samo kje slab kontakt in ne dela oboje. Jaz sem samo malo "predrmal" kontakte na števcu, varovalke v kabini in pri akumulatorju, releje pri akumulatorju ter kontakte na ABS centrali. Pred tem sem za vsak slučaj odklopil akumulator.
Sedaj zaenkrat števec deluje ne vem pa če je res pomagalo kaj od tega kar sem naredil.
Slika
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

To je povezano, ker sta števec kilometrov in hitrosti povezana na centralo od abs-a.
Uporabniški avatar
Don Picco
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1047
Pridružen: So Mar 20, 2004 11:57 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo MiTo QV
Kraj: Ljubljana-Crnuce
Kontakt:

Lahko da ti ga kej serje sensor za ABS... to se je meni dogajalo...

naj ti mehanik ce ma prenosni racunalnik z testerjem pogleda med voznjo kaj pravijo parametri.... saj jaz sem sele tako ugotovil napako
We brake 4 Nobody
!!!AR - 156 2.5 v6!!!
!!!AR-MiTo QV!!!

“A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster.”
— Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Ker je že tukaj govora o ABS, bom kar tu vprašal.

V zadnjih dveh dneh se mi je namreč že dvakrat prižgala lučka za ABS. Enkrat, ko sem na poledeneli cesti pritisnil na zavoro (ampak ABS je vseeno delal, saj sem čutil na pedalu in tudi slišalo se je), drugič pa včeraj, ko sem speljeval v breg pa je pogonska kolesa pognalo v prazno - brez bremzanja. Ampak z to razliko, da se mi je včeraj pri speljevanju v brek istočasno z lučko za ABS prižgala še za ročno zavoro... Ko pa so kolesa dobila ponovno oprijem, se pravi par metrov normalne vožnje, pa sta obe lučki ugasnili, prav tako v prvem primeru, ko sem avto premaknil za par metrov.

Ve kdo kaj povedat o tem ali naj se zapeljem na tester?
tomaz.xt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Dec 02, 2007 8:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto-Škocjan

Zdaj se je pa se na moji prizgala lucka za ABS #-o
Ko sem zjutraj spelu se mi je zdelo kod da je pakna primrznla na disk, pol sm pa mal "cuknu" in je zasdeva spustila zdaj pa gori ABS luc. Kaj bi blo? Vem do mehanika, ampak pred petkom vrjetno nebo slo pa me zanima kaj bi blo ce je ze mel kdo kaj podobnega :doubt:
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

tomaz.xt napisal/-a:Zdaj se je pa se na moji prizgala lucka za ABS #-o
Ko sem zjutraj spelu se mi je zdelo kod da je pakna primrznla na disk, pol sm pa mal "cuknu" in je zasdeva spustila zdaj pa gori ABS luc. Kaj bi blo? Vem do mehanika, ampak pred petkom vrjetno nebo slo pa me zanima kaj bi blo ce je ze mel kdo kaj podobnega :doubt:
Če ti je takrat posvetila ko si "cuknu", poglej da nisi poškodoval senzorja za ABS.
Jonny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 10:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

Pri meni se je prižgala lučka za abs 2 tedna nazaj krivec je biu pa natrgan oz strgan kabl na katerem je senzor.
tomaz.xt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Dec 02, 2007 8:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto-Škocjan

Biv na servisu, znaic ABS modul! #-o poceni bo! Groza upam da mi bodo garancijo priznal :doubt:
claus
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Po Feb 25, 2008 8:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

No, bom se tukej prasou.
Dans sm zamenjou akumulator na svoji 147-ki in zdej, ko avto laufa mi na ekranu izpiše
ASR failure ter ABS failure. Gorijo tud obe kontrolne lučke. Ve kdo, kaj bi lahko blo narobe k pred menjavo akum. ni blo nc narbe.

Ze v naprej hvala za odgovore!

LP, Claus :wave:
Na cesti si vzemi čas, ne življenja.
Odgovori
  • Informacija