ABS / VDC / EBD System Failure

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ne vem, mogoče si bil prehiter. Pusti odklopljeno od akumulatorja za 2 ure, pa potem nazaj priklopi.
Pa tudi takoj je ne vžgi (po priklopu počakaj za kako minuto, preden daš kontakt), pusti cca 90 sec kontakt, ugasni za cca 90 sec in potem šele vžgi.

PS
Mogoče se je narobe vse skupaj resetiralo.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mogoče je bil samo akumulator slabo napolnjen?
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No zadeva je takšna, nisem našel nobene teme, ki bi si dotikala tega, imam namreč manjši problem, danes sta se mi prižagali lučki ABS System Failure in VDS System Failure. Zgodilo se mi je malo preden sem prišel domov, nič nisem naglo zaviral, enostavo pri zaviranju sta se mi prižgali obe lučki. Nato sem ugasnil avto pa spet prižgal pa je bilo vse OK. Seveda kot radoveden kot sem se zapeljal še en krog in se je zadeva spet prižgala po nekaj kilometrih. Pri bremzanju pa nisem občutil nevem kakšne razlike, res pa da je bilo bolj "rezko" bremzanje, kot da bi bile ploščice na koncu.
Any idea... :?: :cry:
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ok malo sem pobrskal po netu pa sem našel sledeče zadeve.

moram pogledat
had the same problem with my 147 .. it was a fuse problem
Same thing on my GT. Turned out to be the battery.
Battery ... either your battery is dying ... or one of the connections to the battery is a bit loose (on my 156 there is a little box attached to the top of the battery, inside there there are multiple connections ... from memory the one on the right hand side (as you look at the front of the car) ...
My 147's ABS & VDC problem came from the plunger on the brake pedal, it needed adjusting slightly hence it was confusing the car. Guy at the dealers moved it a little with the flat end of a cable tie. Not had it come on at all since he did that and that was 3 years ago.
This error often appears with the cold and damp weather affecting a wheel sensor. The error often appears quickly and then goes off again, or will go off with the first hard application of the brakes. It's up to you whether you want the hassle of trying to trace what's causing it.
In my car it happens randomly and not very often. All I need to do is stop the car, turn it off, turn it on again and the warning is gone. the car is due to have it´s 35,000 kms service in 2 weeks so I will have it checked. The problem tends to happen when is cold and damp
you know when winters here!! Beep Beep VDC System Failure. Touch wood, mine hasn't started yet...... give it time.

vir: http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147 ... ilure.html
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
elyo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Feb 18, 2008 11:48 am

meni še je poleg teh dveh napisalo da je asr kaput...tebi tudi? :D pa sem šel k kolegu na tester, pa je opazo da imam pri "faracajgu" :D kratek stik...razdrla,izolirala,zrihtala in eto nema problema...
šnopskuhnja driver
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Mene tudi včasih pozdravi z ABS in/ali ASR piskom, vedno pa takrat, ko prižgem motor. Po eni sekundi se ugasne in vse dela normalno. Na testerju ni pokazalo nobene napake.
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Stikalo pedala zavore ali pa šibak akumulator.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Meni je tudi lansko zimo en mesc zadeva piskala po dolgem in počez. Potem pa se je popravila sama od sebe... Tester je takrat napisal da je kriv abs senzor v kolesu, vendar se je po dveh dneh ko sem priešel s testerja zadeva sama od sebe popravila...
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Upajmo... sicer kot sem rekel prižaglo se je, dela pa vse ok. :S Upam da se bo samo popravilo. Alfa sindrom pač... zima prihaja in ji ni všeč, pa se pizdi zdej. :lol:
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Uporabniški avatar
mizarcek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 270
Pridružen: To Feb 12, 2008 10:34 am
Kraj: žiri

Inti meni je pred časom isto delalo k tebi, sem pelju na tester pokazalo je da je napaka na prednjem desnem senzorju. Pol sva ga pa sam mal premaknila senzor od takrat pa dela brez problemov.
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Dokler napaka traja samo slabo sekundo, sem čisto zadovoljen.

Do servisa mam itak samo še 4000km, tko da bom kmalu spet pri Zegi. Do takrat naj mi pa še parkrat zapiska ta moj avto z dušo :D
tomazic
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Ne Jun 22, 2008 7:08 pm

Pri takih zadevah je treba pol mal pazit, ker se sklopi tudi EBD(electronic brake distribution), iin..ni glih fajn brez tega vozt, ker maš pol skor večji procent bremzanja na zadnjih kolesih...
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Jure pri Zegi mi je rekel, da če se taki pojavi pojavljajo bolj pogosto, bo treba akumulator zamenjat, če ne lahko gre ABS centrala kaput.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
mizarcek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 270
Pridružen: To Feb 12, 2008 10:34 am
Kraj: žiri

Bearex men je samo dvakrat to naredil zdaj pa ni več problemov. Če bi še bil problem bi sigurn k zegi šel. Tko je pa tester pokazu kje naj bi bla napaka tko da pumpa zaenkrat ni ogrožena
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pismo, mel sem mir sedaj dva dni zdej je pa spet ene 3x danes zajamral tale ABS, resno ne vem kaj bi lahko bilo, iz čistega miru se pržge. #-o :oops: :evil:
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Odgovori
  • Informacija