ABS / VDC / EBD System Failure

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
ALFA rp
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr Sep 08, 2004 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0

Na displayu se izpiše : VDC System failure - GO TO DEALER, na armaturni plošči pa se pojavi rumen trikotnik s klicajem, okrog je pa neka puščica, poleg tega pa se vklopi tudi lučka na konzoli pri ASR-u, ki je ne moreš ugasniti.

Ko avto ugasneš in ponovno štartaš je zopet vse OK. Stvar se mi je danes zjutraj primerila že drugič.

Ali kdo ve, kaj naj bi to bilo. Motor 1,9 JTD - ALFA 156.

Hvala za pomoč.

Rok

Lep pozdrav
bulldog
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr Feb 18, 2004 9:38 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

Tudi jest mam isti problem in samo zjutraj ko je avto mrzel. Poleti pa tud zjutraj ne.

Kaj bi to lahko bilo ????
bulldog

NAJBOLJŠA HRANA ZA VAŠE PSE IN MAČKE !!!
Zastopstvo za hrano HUSSE na področju LJ !!!
www.husse.si
Email: ljubljana@husse.si
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

vlaga na senzorjih?
Tko je blo pr naši Kii k se je abs lučka pržigala, prve par minut zjutraj....Deluje še vseen
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Zadne čase je pa zaslediti kar nekaj problemov z JTD motorji pri alfah...se je res bolje peljati na bencin kakor nafto, cena je takorekoč ista. Edin kar dizl litr manj porabi in to je to, je pa v osnovi dražji....

LP
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Nizke temperature malo zjebejo senzorje. Pišite BOSCHU, da bodo stvar zrihtali. 8)
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
bulldog
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr Feb 18, 2004 9:38 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

Foggy napisal/-a:Zadne čase je pa zaslediti kar nekaj problemov z JTD motorji pri alfah...se je res bolje peljati na bencin kakor nafto, cena je takorekoč ista. Edin kar dizl litr manj porabi in to je to, je pa v osnovi dražji....

LP

Mislm da tle diesel nima veze s tem pač pa ta k....... Bosch tehnika !!!!
bulldog

NAJBOLJŠA HRANA ZA VAŠE PSE IN MAČKE !!!
Zastopstvo za hrano HUSSE na področju LJ !!!
www.husse.si
Email: ljubljana@husse.si
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Verjetno je res tako, samo čudno se mi zdi, ker je že ene par uporabnikov na forumu imelo kar nekaj problemov z JTD motorji, je pa res dons tok elektronike da kr glava peče....
Uporabniški avatar
dizl
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Dec 05, 2003 1:46 pm

esp ali pri Alfi VDC (Vehicle Dynamic Control) nima ČIST NČ z dizlom ali nedizlom, verjetno abs senzorji, to smo se šli tud pri pežoju, ko je bilo mraz, ni delal niti asr niti abs
bulldog
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr Feb 18, 2004 9:38 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

A misliš da bi jih bilo treba samo spucat ??
bulldog

NAJBOLJŠA HRANA ZA VAŠE PSE IN MAČKE !!!
Zastopstvo za hrano HUSSE na področju LJ !!!
www.husse.si
Email: ljubljana@husse.si
Uporabniški avatar
ALFA rp
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr Sep 08, 2004 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0

Hvala, sem si mislil, da mora biti nekaj takega.

LP

Rok
ALFA rp
Uporabniški avatar
dizl
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Dec 05, 2003 1:46 pm

Haaa, zdele mi je kapnl. A ne moreš več vklopit tempomata, dokler spet ne prižgeš avta? Potem je to (pr men je blo) stikalo za bremzo. Ker ima notr dvojno stikalo, ko se samo dotakneš bremze je eno prekinjevalno, in to ni imelo stika oz mal ja mal ne. Najprej se je začel tko, da je na vsake toliko ugasnilo tempomat in se ga ni dalo več vklopit. Ugasneš in prižgeš avto, pa je blo spet nekaj časa ok. No in potem se nekega lepega dne ni dal več vklopit.

Pa če je to, da nebi vozu na servis, ker je stikalo mal čez jurja in obrneš, pade ven, snameš kontakt, natakneš na novo stikalo in notr, obrneš in je. Nimaš kej delat tri minute, na servisu pa???
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Foggy napisal/-a:Verjetno je res tako, samo čudno se mi zdi, ker je že ene par uporabnikov na forumu imelo kar nekaj problemov z JTD motorji, je pa res dons tok elektronike da kr glava peče....
Na tem forumu sem že nekaj časa pa še nisem zasledil "ene par" problemov čez JTD motorje.
Zato te prosim da razčistimo daj prosim gor linke od teh tem ker bi jih res rad prebral.
Ime JTD ja je trenutno zelo čisto in bi rad da tako tudi ostane !
Uroš
Uporabniški avatar
dizl
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Dec 05, 2003 1:46 pm

Uroš napisal/-a:
Foggy napisal/-a:Verjetno je res tako, samo čudno se mi zdi, ker je že ene par uporabnikov na forumu imelo kar nekaj problemov z JTD motorji, je pa res dons tok elektronike da kr glava peče....
Na tem forumu sem že nekaj časa pa še nisem zasledil "ene par" problemov čez JTD motorje.
Zato te prosim da razčistimo daj prosim gor linke od teh tem ker bi jih res rad prebral.
Ime JTD ja je trenutno zelo čisto in bi rad da tako tudi ostane !
Ja a ne veš, da če zmanjka tekočine za šipe prat, da je to zato, ker maš JTD?????
Uporabniški avatar
ALFA rp
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr Sep 08, 2004 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0

dizl napisal/-a:Haaa, zdele mi je kapnl. A ne moreš več vklopit tempomata, dokler spet ne prižgeš avta? Potem je to (pr men je blo) stikalo za bremzo. Ker ima notr dvojno stikalo, ko se samo dotakneš bremze je eno prekinjevalno, in to ni imelo stika oz mal ja mal ne. Najprej se je začel tko, da je na vsake toliko ugasnilo tempomat in se ga ni dalo več vklopit. Ugasneš in prižgeš avto, pa je blo spet nekaj časa ok. No in potem se nekega lepega dne ni dal več vklopit.

Pa če je to, da nebi vozu na servis, ker je stikalo mal čez jurja in obrneš, pade ven, snameš kontakt, natakneš na novo stikalo in notr, obrneš in je. Nimaš kej delat tri minute, na servisu pa???
Tempomata nimam, je pa nemogoče takrat nazaj vklopit ASR ( avtomatsko ga samo izklopi ). Verjetno bo res vlaga in mraz. Vseeno pa hvala za namig o menjavi stikal.

LP

Rok
ALFA rp
Uporabniški avatar
dizl
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Dec 05, 2003 1:46 pm

ALFA rp napisal/-a:
dizl napisal/-a:Haaa, zdele mi je kapnl. A ne moreš več vklopit tempomata, dokler spet ne prižgeš avta? Potem je to (pr men je blo) stikalo za bremzo. Ker ima notr dvojno stikalo, ko se samo dotakneš bremze je eno prekinjevalno, in to ni imelo stika oz mal ja mal ne. Najprej se je začel tko, da je na vsake toliko ugasnilo tempomat in se ga ni dalo več vklopit. Ugasneš in prižgeš avto, pa je blo spet nekaj časa ok. No in potem se nekega lepega dne ni dal več vklopit.

Pa če je to, da nebi vozu na servis, ker je stikalo mal čez jurja in obrneš, pade ven, snameš kontakt, natakneš na novo stikalo in notr, obrneš in je. Nimaš kej delat tri minute, na servisu pa???
Tempomata nimam, je pa nemogoče takrat nazaj vklopit ASR ( avtomatsko ga samo izklopi ). Verjetno bo res vlaga in mraz. Vseeno pa hvala za namig o menjavi stikal.

LP

Rok
Vseeno, če imaš pet minut časa in pri roki inštrument, pomeri, če stikalo deluje. Tempomat bi bil samo znak, da se dogaja ito kot pri meni, tudi pri VDC je verjetno isto stikalo.
Odgovori
  • Informacija