Menjava žarnic v armaturi (števci + stikala) - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

a to je dioda na katero je prilotan upor?
156SW
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jul 15, 2005 8:51 pm

Men ne zgleda tko je bolj kot zarnica ki ma + in - nekak "ulit" v plastiko (Bolj v stilu "kupi na servisu")
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Slikaj, da vidimo...

D.
Mato21
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: So Avg 06, 2005 7:39 pm

ja jaz mam cist isti primer okol tega isto mi ne dela ena dioda...par dni nazaj mi je sla drgac sem lastnik alfe okol enega meseca pa mi uglavnem ni jasn kako zamenjas pozicijsko luc spredaj.. pa se navodil nimam ...????
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

pozicijska? to je tista ko čist malo sveti, a ne? pr men sta že obe crknili pa še nisem menjal... ti pa priporočam da greš na servis.

drugače pa moraš odpret pokrov kot če bi menjaval žarnico za dolgo luč. pa če pogledaš not boš videl eno črno ploščico. visoko nekje 3 cm (proti notranjosti luči se širi) debelina nekje 0.5 cm.je pa rebrasta no to ploščico moraš izvlečti... ampak na žalost ne vem kako, ker je tako globoko not, da se je komaj dotaknem, ne pa da bi jo prijel in izvlekel. mogoče z kakšnimi kleščami...

najbolj moteče pa, je da ti na števcu sveti kontrolna lučka da je defektna žarnica.. in to cel čas.
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Mato21
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: So Avg 06, 2005 7:39 pm

hvalis za odg. drgac pa sm ze sprobavu ampak mi ni ratal pa se cvikam da bom kej utrgu ja pa ful je moteca una lucka na armaturi
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Te majhne ALFA žarnice za srednje konzole stanejo ENA 1370sit (Petrovčič, pa oni v Celju tud-enaka cena) TO JE DRAGO! Drugje jih ni za dobit. Jaz bi jih rabo...em...6 hehehe...zaj bom nekaj skonfiguriral z enim starim radiom kateri ima tul majhne žarnice not pa jih bom kr zaloto. Kaj naj druga, če 8K+ ne mislim dat za 6 čist majčkenih žarnic.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Take žarnice pridejo 250 sit/kom pri avtoelektriki Zalaznik....

LP
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Foggy napisal/-a:Take žarnice pridejo 250 sit/kom pri avtoelektriki Zalaznik....

LP
Jest sm jih kupu na agipu 30 sit/kom, pa sm kr vse zamenjal, ke sm mel že razdrto. Edino to je, da moraš premenjat ohišje, kar pa ti vzame 3 minute, pa tud nove ne delajo vse, tko da je dobro probat preden sestaviš nazaj.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

:lol: isti problem s to žarnico. Na ar156 torej tisti krog (3x) samo dol potegneš al moraš še ket kaj pritisnit, ker cvikam, da bom kaj odlomil.

Me pa še zanima tisti, ki ste vidl notranjost, al so žarnice zelene barve al je plastika tega gumba prosojno zelena. Ker če so samo žarnice, bi jaz vse kar na rdečo premenjal...

thx
Uporabniški avatar
ramo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: Sr Maj 04, 2005 3:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Scremer napisal/-a::lol: isti problem s to žarnico. Na ar156 torej tisti krog (3x) samo dol potegneš al moraš še ket kaj pritisnit, ker cvikam, da bom kaj odlomil.

Me pa še zanima tisti, ki ste vidl notranjost, al so žarnice zelene barve al je plastika tega gumba prosojno zelena. Ker če so samo žarnice, bi jaz vse kar na rdečo premenjal...

thx
Misliš knofe od klime? Samo potegneš jih dol, nič ne boš zlomil... Žarnice so prozorne, tako da barvanje ne bo pomagalo...

LP
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

OPERACIJA MENJAM ŽARNICE NA SREDINSKI KONZOLI
Alfa Romeo 156 l.98 - l.01(02)

Vam je pregorela žarnica na konzoli od klime. Brez panike. Vsi, ki imate malček volje in uro do dve časa jo lahko mimogrede zamenjate ob predpostavki, da rezervno žarnico seveda posedujete.

1.) Najprvo odpnite knof od usnjene prevleke na prestavni ročici in potegnite prevleko iz prestavne ročice. Le-ta je na dnu s pomočjo plastičnega okvirja fiksirana na dno, zato jo je potrebno nekoliko bolj močno potegnit oz. razrahljati.

Slika

2.) Ko prevleko potegnete iz prestavne ročice boste ugledali štiri vijake (rdeča), za katere potrebujete navaden križni izvijač. Predlagam, da jih odstranite preden nadaljujete z delom.

Slika


3.) Sedaj odprite pepelnik. V notranjosti boste opazili dva vijaka (rdeča). Zopet uporabite križni izvijač in ju odstranite, nato pa pepelnik počasi potegnite iz utora. Za njim boste ugledali dva križna vijaka (oranžna), ki držita sredinsko konzolo. Ponovno predlagam, da ju odvijete.
Čisto mimogrede s tem ko odstranjujete konzolo se vam ponuja odlična priložnost, da enkrat temeljito očistite reže za termostat klime (zelena). Nikar ne pozabite na to preden namestite konzolo nazaj.


Slika

4.) Sedaj lahko (ni pa nujno) odstranite stikala za klimo (zelena). Le-tega samo povlečete proti sebi, še prej pa predlagam, da vsa stikala zavrtite v isti položaj (skrajno desno ali skrajno levo), da bo potem ponovna namestitev nekoliko lažja. Uporabite nekoliko večjo silo, bojazni, da bi se stikala polomila skorajda ni (če niste ekstremni mesarji).

Žal bo potrebno za nadaljne delo odstraniti iz ležišča avtoradio, saj drugače ne boste prišli do vijakov, kasneje pa vam bo zmanjkovalo prostora za odstranitev kompletnega sistema za nadzor klime. Ko to storite zopet vzemite v roke križni izvijač in odvijte dva križna vijaka (rdeča), nato pa poiščite inbus ključek primerne velikosti in odvijte še dvoje tovrstnih vijakov (oranžna). Ko to postorite ste pravzaprav nared, da potegnete plastiko s konzole. V mislih imejte le, da se na vrhu nad merilniki nahajata dva kaveljčka (rumena). Predlagam, da najprvo potegnete ven spodnji del (pri prestavni ročici), nato nekoliko spustite plastiko in zgornji del s kaveljčki bo tako sproščen.

Slika

5.) Sedaj je potrebno odviti samo še štiri vijake (rdeča). Križni izvijač bo zopet godel svojo basen :lol: . Ko jih odstranite izmaknite iz ležišča senzor za merjenje temperature v kabini (zelena), ki ga lahko kasneje tudi malček očistite nečistoč. Pri rokovanju z njim predlagam vso previdnost, nakup novega je bržda drag podvig. Sedaj vam prestane samo še manevriranje z belo škatlo. Pripeljati jo morate mimo vseh ovir (ko bo dovolj zunaj staknite dva konektorja), da jo osvobodite. Potrplenje je božja mast.

Slika

6.) Ekola. Škatla s stikali je zunaj in na sliki so z rdečo obkrožene luknje kjer so skrite žarnice. Ako vam jih ne uspe spraviti ven, lahko razderete tudi škatlo, tako da odvijete dva vijaka (zelena). Potrebovali boste "zvezdast" ključ.

Slika

Na zadnji sliki lahko vidite kako žarnica izgleda. Svetujem, da predrazdiranjem že posedujete rezervno žarnico, sicer se boste verjetno vozili naokol z napol podrtim avtom... Tako kot se bom jutri jaz.

Slika

In to je to. Upam, da sem tistim, ki še niso in jo morajo ali pa še bodo morali enkrat v prihodnosti menjati žarnice v konzoli s tem kratkim vodič vsaj malenkost pomagal.

lp
Scremer :wink:
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Bravo Scremer. Ful lepo in dobr napisan in narisan :D
Predlagam da se skopira v novo temo in da pod sticky...

Čestitke =D>
... pa upam da ti bo ratal tud nazaj spravit :oops:
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

(mal off-topic) a tole je "sport" oprema notranjost?? sej to je original ane?? pa je sam v starejših letnikih al tut v novejših?? k kšne 2002 nism opazu s "carbon look" amaturo pa črnim ozadjem in rdečimi ciframi...
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

... pa upam da ti bo ratal tud nazaj spravit
Jaz tud... :D . Ne sej pomojem bo šlo.


(mal off-topic) a tole je "sport" oprema notranjost?? sej to je original ane?? pa je sam v starejših letnikih al tut v novejših?? k kšne 2002 nism opazu s "carbon look" amaturo pa črnim ozadjem in rdečimi ciframi...
Je sport oprema, od takrat naprej ko so prenovil armaturko (ne vem al je blo ze konec 2001 al v 2002) pa imitacije karbona in rdecih števčkov ni blo več. Je pa še vedno sport verzija (16" kolesa, pragovi, nižje podvozje,...). Popravte me če se motim.
Odgovori
  • Informacija