Menjava žarnic v armaturi (števci + stikala) - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Jaz ko kliknem na ikono, mi odpre v jpg datotetki povečano :roll:
Slika
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Ali imaš nameščen A. Reader?
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Sedaj mi je jasno kaj misliš s tem, da ti pokaže samo slikico. No sem slikico odstranil in postavil na to mesto preprosto, domačo povezavo, kar bi moralo delovati. Sprva je tudi klik na sliko prinesel željeni rezultat, vendar se je ta opcija iz meni neznanega razloga spuntala.

lp
alfaboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 235
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 10:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Takole je, nisem imel osvetlitve na števcu za hitrost, pa sem ga pred petimi minutami odšraufal, ga spravil vn, zdej pa nevem kaj naprej....
Moram kaj odklopit? Kaj...?

Res nimam pojma.

Hvala že vnaprej...
Alfist po duši!!
alfaboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 235
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 10:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Sm že rešu :D
Alfist po duši!!
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

jst pa nism dubu zravn avta(AR 156SW,2004)vilc za radio vn vzet pa me zanima če bi kdo posodil oz.če je kkšna druga možnost.Problem je pa da mi je crknila osvetlitev za temp. :(
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Probaj z kkšnim žebljem oz čem podobnim.. Malo improviziraj :D :lol:
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

ja k sm hotu začet razdirat,sm za foro enkat prtegnu po armaturi nad števcem vode,in se je pržgala nazaj :wink:
Tko da pomoje se je ustrašla teh žebljev k si mi jih predlagu :doubt:
Tale moja alfa je pa res zakon,še takrat k se kej zjebe se samo nazaj popravi :P
Jonny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 10:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

svabo napisal/-a: Tale moja alfa je pa res zakon,še takrat k se kej zjebe se samo nazaj popravi :P
Moja je tut taka 8) sta mi crklne že obe pozicijski lampi leva mi je glih 1 tedn nazaj desna pa enkrat lansklet pozimi pa sta se u roku 1-2 dneva popravle.
Uporabniški avatar
soso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 371
Pridružen: To Okt 14, 2003 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Pozzdrav,

nikjer ne najdem teme ,kako zamenjati žarnico na tistih malih števcih ,v mojem primeru mi je crknila lučka za temp.

Hvala
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

preprosto .. vzameš ven radio, odtegneš vse vijake na sredinski konzoli (tud v pepelniku sta dva) in previdno potegneš ven konzolo. Rotacijska stikala preprosto potegneš proti sebi vendar z občutkom da neboš česa zlomil. No potem odstraniš tiste male števce in zamenjaš žarnice na zadnji strani po principu twist... tud sam sem se bal ko sem se prvič zraven spravo pa je dobro ratalo..

vso srečo :)

PS: odstranit boš mogo tud manšeto menjalnika, saj so spodaj če se prav spomnim še eni vijaki ki jih je potrebno odtegnit, da lahko odstraniš konzolo...
Uporabniški avatar
soso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 371
Pridružen: To Okt 14, 2003 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Hvala. Sem imel to srečo ,da sem vzel samo radio ven in z roko zamenjal žarnico :) LP
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Scremer, najprej hvala za vodnika po razdiranju, ki mi je pomagal, da sem brez vecjih problemov prisel do slavne bele skatle.

Imam pa dve tezavi... prva je, da sem sel kupit zarnice preden sem prebral tole temo in sem na Autocommercu dobil samo zarnice brez plasticnih lezisc. Tudi na pogled izgledajo prevelike (predolge) za tja noter, zato bom sel nekam kupit take z lezisci, pa magari ce dam 5 eurov za eno.

Druga stvar, ki me bolj tezi, pa je, da sem - bumbar - po nesreci prerezal eno tanko zicko na zadnji strani bele skatle. Bile je rumene barve in cisto tanka, pa sem mislil, da je las, ki sem ga hotel odstraniti z izvijacem... #-o

Sicer bom videl kako bo, ko bom stvar sestavil nazaj skupaj, me pa vseeno zanima kaj sem unicil.

Aja, pa se ena stvar, za vse, ki vas tezi brnenje v armaturki... v mojem primeru gre za ventilatorcek pri senzorju klime, ki ocitno ni dobro v svojem leziscu in zato brni. Malo sem ga spihal in je mogoce malenkost bolje, bom se pa se malo poigral, sedaj ko imam ravno vse razstavljeno...

lp
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

No, tako... konzola je nazaj, vse dela ok, tako da tista ozka zicka (zaenkrat) ocitno ni bila bistvenega pomena.

Glede ventilatorcka na tipalu klime... sem ga poskusil odpreti, pa kljub temu, da sem odprl dva zatica, ni sel narazen, zato sem rajsi pustil pri miru. Ce sem ga obrnil navpicno, ni nic brnel, vodoravno pa spet po svoji stari dobri navadi. Moti me, da ni priklopljen na konektor, ampak 4 zicke vodijo direktno v ventilator, tako da bi bilo treba lotati, ce bi zamenjal tipalo, kar mi pa niti najmanj ne disi.

Glede vodica, bi pa dodal samo to, da sem jaz najprej odklopil konektorja z bele skatle, ki je sla potem precej lazje ven.

Pa se to - obcutek imam, da se gumbi za klimo in pihanje sedaj vrtijo tezje, kot pred mojim posegom, pa mi pri najboljsi volji ni jasno zakaj. Kaksna ideja?

lp
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Damn... danes sem bil na Autocommercu in hocejo 12,5 EUR za tisto zarnico! #-o

Ima kdo kaksne izkusnje kje se da dobiti ceneje?

lp
Odgovori
  • Informacija