Menjava žarnic v armaturi (števci + stikala) - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Thrivial napisal/-a:Damn... danes sem bil na Autocommercu in hocejo 12,5 EUR za tisto zarnico! #-o

Ima kdo kaksne izkusnje kje se da dobiti ceneje?

lp
In kakšna je ta žarnica ? Taka ?

Slika
Slika
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Te žarnice, katerih slike je prilepil alro, se da dobiti za manj kot 1 eur/kom pri avtoelektričarju....
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Je, podobna, ampak mislim, da spodaj nima nozisca, ampak se zakljuci s krogom. Eno sem vzel ven in jo pustil na AC, da mi ne bi spet dali napacne, sedaj se mi pa ne da se enkrat razdirati armature se enkrat. :| Sem poskusil svojo povleci ven iz lezisca, pa ni sla, tako da gre ocitno za drugo zarnico, ceprav gumbi za klimo izgledajo enako pri vseh 156-tkah do facelifta notranjosti 2001... :roll:

Mah, bom kar poklical enega avtoelektricarja, ki mi ga je priporocil Susnik, ker mi je med mojim popravljanjem ocitno uspela crkniti se ena zarnica v stevcku za uro... #-o
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Foggy napisal/-a:Te žarnice, katerih slike je prilepil alro, se da dobiti za manj kot 1 eur/kom pri avtoelektričarju....
Ja vem, saj zato sprašujem. Ko sem kupil mojo 156 ni gorela ena žarnica pri števčku za temperaturo in sem šel tako malo za hec vprašat na AC koliko stane. Takrat mi je butnil ven ceno 1.800 sit in še to, da bo bolje da pripeljem k njim za zamenjavo, da mi ne bi dali slučajno napačne žarnice :roll: . Sem rekel hvala, šel domov, si vzel 10 min časa da sem prišel do žarnice in ugotovil da imam takih polno vrečko doma :mrgreen: .
Slika
damhel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Če Feb 28, 2008 11:25 pm

torej, počasi počasi kmalu ne bom videl več nič na števcu moje AR156, letnik 03/2003. Očitno crkujejo žarnice, pa me zanima al naj se lotim sam podiranja al naj raje zaupam komu drugemu. Kolikor sem gledal ne bi smel bit problem. Na vrhu števca sem videl vijak, očitno gre torej okvir proč in potem počasi vse ostalo.....bo držalo??? Kaj pravte
Uporabniški avatar
Kemo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: So Dec 16, 2006 6:39 pm
Vozilo: 156 SW GTA
Kraj: Ljubljana

Najprej odstraniš okvir, ki je pritrjen z enim vijakom potem le še odviješ tri ali štiri vijake v ozadju in izvlečeš kompleten števec. Ni težko in komot opraviš doma.
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Jap 3 + 1 šraufi so.
Na vsak števec grejo 3 lučke, če se ne motim. Pa ko menjaš zamenjaj vse žarnice.
!Seveda pa ne dajaj kontakta (da bi videl če delajo), dokler nebos postavil vse nazaj kot je treba!
damhel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Če Feb 28, 2008 11:25 pm

ok thanks za info. Se mi je zdelo da bo kaj tazga, ma ker nisem še podiral nikoli števcev od alfe sem reku da raje prašam preden kaj zlomim. Trenutno mi na števcu od hitrosti ne sveti niti ena... ponoči ne veš niti kakako hitro greš in je kriza če opaziš radar ali policijo...
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ven vzeti stevcek pri 156 je res lahko opravilo, pazi samo, ko bos odklapljal kabel, gre zelo zelo nerad dol (vsaj pri meni), tak da je uporaba sile priporocena :).
Drugace je pa tako da imas 2 zarnici za same kilometre, eno pa za prikaz kilometrov.

P.S: Sam sem imel namen spremeniti barvo osvetlitve, pa sem ugotovil da je cela plast premazana z rdeco prozorno folijo, ki je pomoje ni zdravo praskat stran, tako da bom ostal pri sportno rdeci :) .
damhel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Če Feb 28, 2008 11:25 pm

bemti ja.... po 9 eur stane en kos te žarnice.... ma kaj so zlate al kaj??? sem prašal na autocommercu
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Poskusi v kaksni specializirani trgovini z elektro materialom...

Cene za tele zarnice so obupne, vsaj pri AC. #-o

lp
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

JAz sem dal notri kar 2W (jih je fotr iz nekje prnesu :) ) Drugace so pa 1.2 W notri ne?
Se prej sem pa na OMWju kupil "kao" taprave zarnice, pa plasticen zatic ni pasal notri !? Pa so ble okol 2 eur. Drugace pa ista zarnica....

Nevem zakaj so tiste 9 eur.
damhel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Če Feb 28, 2008 11:25 pm

sej imam trgovino z rezervnimi deli, ampak teh žarnic ne dobiš nikjer pod nobenim pogojem. Sem šel vprašat na AC če jih sploh imajo, da ne jaz poderem ven števce in potem čakam da jih gospodje naročijo... ampak zaloge ni tudi na AC, cena pa, kto sem napisal, 9 eur z tistim plastičnim nastavkom. je pa več barv nastavkov, tako so mi povedali...mah, bom podrl in videl kaj se da narest...mogoče se da kaj precinit
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Cena za žarnico 100% ni 9eur, ker sem jih pred pol leta kupu 4-5 na AC Dunajska.. pa me je ful minimalno stalo. Tok minimalno da niti nevem več kok je stalo.

Če bi bila pa žarnica 9eur bi si pa zapomnil... 5*9=45 eur kar ni malo. za te žarnice.

amm..kakšn plastičen nastavek? Kolikor vem pri moji daš samo tisto lučko ven iz nastavka.. in daš drugo lučko notr v nastavek.
damhel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Če Feb 28, 2008 11:25 pm

ma nimam pojma mafko. Šel sem prašat na AC v novi gorici, pa me začne spraševat kašne barve je nastavek žarnice?? Kaj pa jaz vem. Kolikor vem se je zmeraj menjalo samo žarnico in ne celotno z nastavkom. No, vsaj pri starejših avtih.
Bom raje podrl in pogledal kako in kaj in če bom upal potegnil žarnico ven iz nastavka zamenjam samo to in rešeno. Zdi se mi glupo dajat tolk denarja za žarnico.
Odgovori
  • Informacija