Zavore: diski in ploščice

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

na prejšnji AR 156 1.9 JTDm sem naročil komplet navrtanih in profiliranih diskov + pakne pri http://www.mtecbrakes.com/" onclick="window.open(this.href);return false; .

Z njimi sem naredil cca. 3.000km, preden sem avto zamenjal. Moram pohvaliti diske in pakne, brez težav, po občutku zaviralo zelo dobro, bolje od "originala", je pa res, da sem ob tej prilik zamenjal tudi zavorno tekočino (morda zaradi tega drug občutek na pedalu). Je pa definitivno price/preformance dobra rešitev, zadeva je ugodna.

So pa mrzli malo cvilili, ampak nič motečega.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Danes sem naročil ate zadnje diske in ploščice za 147 1.9 103kw za 70e vse skup. Je to ugodna cena?
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Zdaj je itak vseeno, odgovor bi ti bil v pomoč preden si naročil :-)(
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Ja ok naročil v avto trgovini. Tak da ni nujno da vzamem, nisem se nič plačal. Sam zanima me ker se mi zdi za ate res ugodn cena. Vse povsod na netu, ebayu za komplet nisem zasledil take cene. Vecina hoče sam za diske 35po komadu. Pa ploscice od 40-50.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Dvomim, da boš kje dobil omembe vredno ceneje (razlika ene kave to pač ni...).

Lani so se mi na stilotu razpadle ploščice, diski so bili pa tudi fuč, pa sem za pagid (kar je bilo pač na zalogi) dal ene 20eur več, res pa da se nisem pogajal z mehanikom, ker je bilo urgentno reševanje stanja... Itak je bilo delo po socialni ceni.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Ceneje ne gre. Samo nabavi :wink:
Slika
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Saj ne iščem cenejše verzije vsaj za ate ne. Sam zanimalo me je če je toto. No saj sem z malo raziskovanja prišel do zaključka da je zo zlo ugodno za ate.
Ker to je cena z popustom za mehanika ki jemle tam dele. Pa me je tut zanimalo če je toto ali kje drugje mehaniki kopujejno še ceneje.
Drugje je bila cena v povprečju za ate od 90 do 100e. Se pravi mehanik dobi za 70, računa ti polno. Torej samo na rabatu zasluzi 20-30e hehe. Kaj šele pri večjih zadevah.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Jst imam od ATE keramiko gor in sm zadovoljen ze skoraj 50000 km z njimi prevozenega. Res pa je da je razlika v ceni obcutna ampak verjemi mi je tudi v zaviranju razlika zelo velika.

Lp,

D
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Pa ate je prva vgradnja al so imele te alfe kaj druga gor?
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

didi napisal/-a:Jst imam od ATE keramiko gor in sm zadovoljen ze skoraj 50000 km z njimi prevozenega. Res pa je da je razlika v ceni obcutna ampak verjemi mi je tudi v zaviranju razlika zelo velika.

Lp,

D

koliko % na valjih pri ohlajenih zavorah? ker keramika mora imet precej visoko delovno temperaturo, da se zadeva optimalno deluje.

glavna prednost keramičnih zavor je daljša življenjska doba in manj umazanije od njih, ker se počasneje obrabljajo in so iz svetlejših materialov.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

wolfyy napisal/-a:
didi napisal/-a:Jst imam od ATE keramiko gor in sm zadovoljen ze skoraj 50000 km z njimi prevozenega. Res pa je da je razlika v ceni obcutna ampak verjemi mi je tudi v zaviranju razlika zelo velika.

Lp,

D

koliko % na valjih pri ohlajenih zavorah? ker keramika mora imet precej visoko delovno temperaturo, da se zadeva optimalno deluje.

glavna prednost keramičnih zavor je daljša življenjska doba in manj umazanije od njih, ker se počasneje obrabljajo in so iz svetlejših materialov.
Ne vem ker ne najdem paperja tega je ze 4 leta tko da se mi res ne sanja...jst sm zadovoljen in to je vazno. :)
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Kakšno priporočilo za diske ki bi se kasneje pregreli? Čaka me menjava vseh štirih, pa bi dal spredaj kaj boljšega od originala, saj se mi te ob malo bolj živahni vožnji pregrevajo.
Je bolje vzeti drilled/grooved ali kvalitetne navadne?
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

KOt prvo, da se zadeva ne pregreva, ti ne pomaga samo material za zavore, ploščice in diski.
Najprej preveri, da je tudi ostali del v brezhibnem stanju! Zavorne čeljusti in premikanje, premikanje po vodilih, notranje stanje zavornih cevi, da so lahko pretočne!

Proti pregrevanju je najpomembneje, da se ploščice in cilindri razmikajo! Če ne, je tudi nov materijal lahko pregret že v 2. ovinku.
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Ko bom delal bom vse razstavil in očistil, pa kit za obnovo sem mislil kupit in pletene zavorne cevi.
Namen je čimbolj obnovit ko bo že vse narazen.
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Jst mam na svoji vse od TRW, cevke menjane, obnovljene čeljusti in nove zajle za ročno in nisem imel še nikoli občutka, da se zavore pregrevajo. Verjetno se ti tako zdi ker imaš že vse izrabljeno :wink: tanjši diski so hitro pregreti...
Slika
Odgovori
  • Informacija