Praznjenje akumulatorja - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Plačal sem 20k za alternator+delo 25k. Tovarniško obnovljen alternator je skoraj 50k. Je pa alternator res na nemogočem mestu :doubt:

Opankar: ja moja je bila dol :D , a si bil kaj na obisku?
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

za tovarnisko obnovljenega ne vem. meni je tulil lezaj ter ga je un na izanki, ki servisira fiate ter lancie celotnega obnovil za 20k. to je bilo pri velikem servisu tako da nevem kok se delo pride.
Slika
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

GTAm napisal/-a:Opankar: ja moja je bila dol :D , a si bil kaj na obisku?
Ja, v soboto sm pelu mamino 147 na redni servis.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Imam nek čuden problem in sicer ko hočem užgat avto, mi prvi obrat štarterja komaj kaj obrne in očitno tud zgubi stik ali pa akomulatorju tolk pade napetost, da mi resetira vse števce, nato ene 2-3krat zavegrgla čist počasi, potem pa zaverga normalno in avto vžge. To se mi dogaja zjutraj, potem včasih tudi čez dan, včasih pa zavergla v prvo. Pred tremi tedni sem dal monitrat avto kljuko in ko sem priklopil prikolico mi je v parih minutah izpraznilo akomulator, in to mi ga je ene 3x, ker mi je mehanik narobe zvezal inštalacijo in je bil nekej kratek stik očitno, potem sem zadevo zrihtal da dela. Do sedaj je avto užigal normalno, od včeraj naprej se mi pa dogaja to. Je mogoče akomulator pri kocnu, ker sem ga parkrat spraznil, al je lahko še kaj drugega? Ker čudno mi je zakaj potem pa zavergla normalno, kot da v začetku nima zagonske moči. gre se za 156 1.9 16v
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Vrjetno ti je šel akumulator zaradi kratkega stika, celice so se pregrele v njem in oslabele.
Alfa Romeo Giulietta
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ja samo mi ni jasno zakaj so se znaki pokazali šele po 3h tednih in zakaj po nekaj poskusih verglanja potem normalno zavergla. Morm pogledat še spoje kablov na karoserijo in akomulator ker sumim da je kak kabel problem
Uporabniški avatar
marbu
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: So Jan 30, 2016 12:23 am
Vozilo: Alfa 147 1.6TS
Kraj: GO

Pri meni je bila za občasno praznjenje akumulatorja, krivo napačno delovanje body computer-ja (BC), ki je lociran za varovalkami pod armaturno ploščo. Do napake je prišlo zaradi rahle korozije na vezju BC, ta pa je bila posledica nezaznavnega kapanja vode v kabino, na tapiserijo okrog varovalk in BC-ja. Ob večjih nalivih je bila tapicerija okrog varovalk rahlo vlažna. Voda je v notranjost kapljala iz prostora pod vetrobranskim steklom (izpod plastike oz. prostora kjer so vpeti brisalci) po zajli, ki je namenjena za odpiranje motornega pokrova. Za odpravo napake je bila potrebna menjava BC ter izdatno kitanje razpok na nemarno narejenih spojih karoserije v prostoru, kjer so locirani motorčki brisalcev. Potrebna je dodatna zatesnitev gumice okrog bovdna oz. zajle, ki prehaja iz motornega prostora v kabino.
Pri menjavi BC-ja je potrebna previdnost, saj se ti med seboj razlikujejo glede na električno (dodatno) opremo vozila (kar prvi iz odpada bez, preverit kod ne bo v celoti deloval).
Pred menjavo body computer-ja sem težavo reševal tako, da sem preko noči s hitro sponko odklapljal akumulator (-).
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

vsi BC podpiraja vso opremo v avtu.avto brez opreme komot nalovdaš na max.
jr.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Dec 07, 2016 10:50 pm

meni je v dveh mesecih spraznila 2 nova (močnejša) akumolatorja. Krivec za porabo je bil zadnji brisalec. Ko smo zamenjali oz. ga obnovili, sedaj mi ne prazni več akumolatorja...
Odgovori
  • Informacija