Motor Control System Failure (M.C.S.F.) - 1.9 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Th3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 155
Pridružen: Po Jan 25, 2010 6:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Evo, danes se je pa še meni prižgala ta lučka

Zjutraj opazim da mi je avto parkrat pocukal pri nizkih obratih, ko se je segrel sem malo zahodil pa se mi je zdelo da vleče normalno. Potem zapeljam na AC in mi takoj na uvozu vrže vn error 'Motor Control System Failure' ter prižge rumeno lučko motorja.
Opazil sem da mi je potem še parkrat pocukal, vleče pa normalno

kakšne idejo ? Tribes :D ?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Hmmm... kristalna krogla mi danes še malo štrajka.

Ampk recimo tkole na pamet:

Kakšen konektor na injektorju (dost pogosto)
Mogoče EGR?
Senzor obratov motorja ali odmične gredi?
Uporabniški avatar
Th3
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 155
Pridružen: Po Jan 25, 2010 6:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

TribesMan napisal/-a:Hmmm... kristalna krogla mi danes še malo štrajka.

Ampk recimo tkole na pamet:

Kakšen konektor na injektorju (dost pogosto)
Mogoče EGR?
Senzor obratov motorja ali odmične gredi?
huh, bo treba prec do mehankarja :D
do doma se lahko pripeljem brez skrbi, ali zna biti kaj hujšega ?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Th3 napisal/-a:do doma se lahko pripeljem brez skrbi, ali zna biti kaj hujšega ?
Če je napaka na inštalaciji injektorja, znaš imeti težave....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Torej danes ko sem se peljal po avto cesti brez priganjanja mi je pri 130 izpisalo to napako motor control system failure. Avto je seveda ostal brez moci. Na prvem pocivaliscu sem ustavil, ugasno avto malo pocakal, ter znova zagnal in napake ni bilo vec. Zato sem nadaljeval z voznjo ampak napaka se je spet pojavila cez kakih 30s. Nato sem voznjo nadaljeval se kakih 30km , avto seveda brez moci. Ko sem prispel do trgovskega centra sem tam ugasnil avto. Cez kako uro in pol ko sem se vrnil sem avto zastartal napake vec ni bilo, prav tako do doma kakih 65km se napaka ni pojavla in zaj dela alfica ok. Se sanja komu kaj bi bil vzrok? In ali moram dat alfico na tester? Ker koliko sem prebiral temo je vrzokov malo morje od slabih kontaktkv, slab akumolator, cevke nebi rekel ker nic ne sika, kak senzor. Je mozno to da ko sem vozil po nasih nespluzenih cestah in seveda cohal po snegu, ta trd smeg oz led zjebal kak senzor na izpuho-katalizatorju al so tak postavljeni da to ni mozno. Aja avto tut ni kadil tak da cevi so ok vrjetno.
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

ko avto uganesš 3 krat in če v tem ni bilo napake več prisotne, ti napaka izgine iz BC display-a seveda ko avto ponovno vžgeš deluje normalno ...


sedaj kaj je pri tebi vzrok je res malo morje ... po vsej verjetnosti gre za p0235 napako če se ne motim in ja lahko je MAP, MAF, vakum, cevke, loaptice, egr, ali nekaj čisto drugega, moreš stestirat ...

predvidevam da se ti je napaka pojavila pri ali silovitem pospeševanju ali pri počasnem in dolgem pospeševanju v klanec
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

folc napisal/-a:ko avto uganesš 3 krat in če v tem ni bilo napake več prisotne, ti napaka izgine iz BC display-a seveda ko avto ponovno vžgeš deluje normalno ...


sedaj kaj je pri tebi vzrok je res malo morje ... po vsej verjetnosti gre za p0235 napako če se ne motim in ja lahko je MAP, MAF, vakum, cevke, loaptice, egr, ali nekaj čisto drugega, moreš stestirat ...

predvidevam da se ti je napaka pojavila pri ali silovitem pospeševanju ali pri počasnem in dolgem pospeševanju v klanec
Ne ko sem se pripeljal iz mb - graz sem avto samo ugasni, in pustil pri miru. Potem pa čez kako uro in pol prišel nazaj , avto vžgal in se odpeljal in napake več ni bilo. Zaj sem se še nekaj vozil, vmes šel tankat in ni niti enkrat vrglo te napake. Je res da je bila kontrola vinjet v avstriji ampak ko sem se spet vključeval na avto cesto sem počasi pospeševal na 130 potem vozil po ravnem z isto hitrostjo, in pol mi vgrlo to napako. Ni bilo hitrega pospeševanja sploh.
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

xalfist napisal/-a:
folc napisal/-a:ko avto uganesš 3 krat in če v tem ni bilo napake več prisotne, ti napaka izgine iz BC display-a seveda ko avto ponovno vžgeš deluje normalno ...


sedaj kaj je pri tebi vzrok je res malo morje ... po vsej verjetnosti gre za p0235 napako če se ne motim in ja lahko je MAP, MAF, vakum, cevke, loaptice, egr, ali nekaj čisto drugega, moreš stestirat ...

predvidevam da se ti je napaka pojavila pri ali silovitem pospeševanju ali pri počasnem in dolgem pospeševanju v klanec
Ne ko sem se pripeljal iz mb - graz sem avto samo ugasni, in pustil pri miru. Potem pa čez kako uro in pol prišel nazaj , avto vžgal in se odpeljal in napake več ni bilo. Zaj sem se še nekaj vozil, vmes šel tankat in ni niti enkrat vrglo te napake. Je res da je bila kontrola vinjet v avstriji ampak ko sem se spet vključeval na avto cesto sem počasi pospeševal na 130 potem vozil po ravnem z isto hitrostjo, in pol mi vgrlo to napako. Ni bilo hitrega pospeševanja sploh.

Pri meni je bil overboost ventil, enaki simptomi.. avto brez moči, zvok kot da je auspuh odpadu.. parkrat vžgal in je bilo vredu..
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

če je FL alfica... ko 3 krat ponovno vžgeš in segreješ motor ... ti opozorilo napake izgine ...
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

folc napisal/-a:če je FL alfica... ko 3 krat ponovno vžgeš in segreješ motor ... ti opozorilo napake izgine ...
Tudi pri "pre-FL" je tako.
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Sporočilo napake pa izgine samo če napaka ni več prisotna v teh treh vžigih...
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

alfa je 2003 1.9 16v m-jet. Moja je imela glas normalen le da moči ni imela. No sedaj napake več ni, avto gre ok. Tak da sumim na kak konektor ali kaj v tej smeri, ker je bilo včeraj dost vlage pol pa je stisnill mraz.
Uporabniški avatar
andreiro
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 572
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 4:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Tudi pri meni isti primer. Prejšnji teden v sredo sem opral avto, nato je pa v petek zvečer šel sneg in od takrat imam težave. Napaka je ves čas prisotna, mogoče se mi je v tem tednu 1x ugasnila (enkrat ko sem poskusil z 3x vžigom in 1x ko je kar sama od sebe ugasnila) dogaja se tudi, da enkrat gre avto normalno kljub napaki v drugem primeru pa mu vzame moč in ne gre čez 3000 obratov. Ko sem imel avto pri Stepančiču in je naredil diagnostiko, ker se mi je 2 dni pred tem pojavla napaka niso našli niti ene same napake.
Res je skrivnostna ta Alfa :) možnosti je pa ogromno, kot sem uspel prebrat.
bivša alfica
145 1.6 boxer
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

meni je napaka izginla in se mi še do sedaj ni pojavila pa sem naredil kakih 300km.
Uporabniški avatar
andreiro
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 572
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 4:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Danes imel avto na servisu in racunalnik je pokazal napako in sicer senzor pritiska turbine oz nekaj podobnega, upam da je res samo to in da bom to stvarco zamenjal, a je kdo ze menjal to zadevo, koliko je cena?
bivša alfica
145 1.6 boxer
Odgovori
  • Informacija