AR166 - "Air condition fault; contact workshop"!

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

No očitno pri meni to ni bilo to - včeraj sem zopet dobil to napako.
Možno pa je da se je zopet kaj staknilo vendar dvomim, ker sem poslušal loputo in mislim da se lepo odpira/zapira.
Sem pa snel tudi ventilatorček v notranjosti avta pod volanom, ki je ob senzorju za notranjo temperaturo in se lepo vrti. Poskusil sem ga ustaviti z roko, vendar se napaka v tem primeru ne pojavi, tako da ni problem niti v njem.
No po dopustu verjetno naredim en izlet do uradnega mehanika, ki ima možnost vpogleda v to napako pa da vidim točno na čem sem... #-o
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Sem že enkrat napisal, pa bom spet. Siguren sem da te zajebava centrala klimatske naprave! Pojdi na uraden servis, kjer bo tester točno pokazal kaj je narobe.
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Sej vem sej bom šou :roll: :mrgreen: .
Sam sem pa za vsak slučaj probal če je mogoče problem v tem, kar so že pisal nekateri, da bi lahko bilo... :doubt:
Next stop: uradni tester :lol: (-cca.35€ :( )
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Pri PSC Jereb v Lescah, me je delo na Examinerju prišlo 15€...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

No lesce mi pa niso toliko daleč...a pa bo znal ta Jereb to pogledat in uštimat - dela z alfami...? :doubt:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ma za tole rabiš orenk tester, ki ga premorejo sam uradni servisi. Vsaj pri men je blo tako, da sem bil na 2h različnih testerjih, pa ni noben zaznal napake, pri Zegi pa takoj.
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

BRLE: glede na to da si iz Kranja: si pri Podboršku že bil na testerju? te je tam prišlo 35€?
I love the smell of petrol in the morning.
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Nisem bil pri Podboršku sem pa zadnič klical da bi šel pa ni imel časa - tako da smo prestavili za nedoločen čas (dopusti).
Ceno 35€ sem pa malcezinproviziral - ni rečeno da pride toliko vem pa da ni poceni, sploh če se za vse skupaj porabi 5 minut.
Pa kolikor sem slišal Podboršek ima opremo, da lahko prebere napake tudi iz ICS-a. Vsaj tako je rekel moj mehanik Sušnik.
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

k je blo prej govora o moči, no pr men se je zdaj use premešalo in se nepozna nič na moči =D> :mrgreen:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

BRLE napisal/-a:Bo znal ta Jereb to pogledat in uštimat - dela z alfami...? :doubt:
Bil sem pri treh neuradnih mehanikih, ki imajo računalnike in noben mi ni mogel zrihtati problema... Prišli so sicer v program, a tu se je zgodba končala.
Jereb ima original Examiner, s katerim lahko dela na vseh ITA vozilih.
Če je zrihtal mojo.....

PS.: V Lescah sta dva Jereb-a:
1.A.C. Jereb: Seat & Toyota
2.PSC Jereb: Fiat
Sklepam, da te je to zmotilo glede dela z Alfami :wink:

Lp
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Evo sedaj sem prišel od Podborška v Kranju in bil na original examinerju.
Pregledal mi je najprej zakaj se mi je že 3x prižgala airbag lučka - naj bi bil znan problem pri letnikih 2000 - so se že 2x srečali s tem problemom napiše pa napako "napaka na kontrolni lučki - občasno ni povezave"!
Naj bi bil problem v centrali airbaga in mi je priporočal naj jo zamenjam -lahko tudi za rabljeno.

Potem je pregledal napako od ICS-a in je dobil "Občasen problem z motorčkom za mešanje toplega in hladnega zraka".
Naj bi bil problem v tem motorčku oz. loputi in je najverjetneje krivec
zakaj se pojavi napaka - ker napako dobim samo poleti ko naj bi ta loputa zaprla topel dotok zraka - očitno sistem zazna da motorček ni v skrajni legi in javi napako.
Rešitev tega problema pa ni tako preprosta, saj naj bi bil dostop do te lopute in motorčka zelo težak.
Tako da po dopustih se bom najprej lotil airbaga, potem bom pa videl koliko se mi splača popravljati napako na klimi.
Mogoče bi lahko poskusil tudi računalnik klime zamenjati če bi kaj pomagalo, potem se bom pa res lotil tega motorčka za mešanje zraka.
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Ice
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: Pe Apr 02, 2004 8:30 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrhnika

BRLE napisal/-a:Evo sedaj sem prišel od Podborška v Kranju in bil na original examinerju.
Pregledal mi je najprej zakaj se mi je že 3x prižgala airbag lučka - naj bi bil znan problem pri letnikih 2000 - so se že 2x srečali s tem problemom napiše pa napako "napaka na kontrolni lučki - občasno ni povezave"!
Naj bi bil problem v centrali airbaga in mi je priporočal naj jo zamenjam -lahko tudi za rabljeno.

Potem je pregledal napako od ICS-a in je dobil "Občasen problem z motorčkom za mešanje toplega in hladnega zraka".
Naj bi bil problem v tem motorčku oz. loputi in je najverjetneje krivec
zakaj se pojavi napaka - ker napako dobim samo poleti ko naj bi ta loputa zaprla topel dotok zraka - očitno sistem zazna da motorček ni v skrajni legi in javi napako.
Rešitev tega problema pa ni tako preprosta, saj naj bi bil dostop do te lopute in motorčka zelo težak.
Tako da po dopustih se bom najprej lotil airbaga, potem bom pa videl koliko se mi splača popravljati napako na klimi.
Mogoče bi lahko poskusil tudi računalnik klime zamenjati če bi kaj pomagalo, potem se bom pa res lotil tega motorčka za mešanje zraka.
Meni se je tudi pred časom pojavila napaka, in ker mi ni dalo miru sem začel malo sam pregledovati itd... Na koncu sem ugotovil da mi je skurilo varovalko, katera se nahaja spredaj, kjer se menja filter za klimo...
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Varovalke pregledane že pred nekaj časa - problem je v motorčku ali loputi za mešanje toplega in hladnega zraka - ali bi menjava tega motorčka rešila zadevo ne vem, ampak dela je pa verjetno preveč, da bi mi se splačalo to narediti.
Vseeno se bom pa mogoče lotil tudi tega v bodoče enkrat.
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

BRLE napisal/-a:Varovalke pregledane že pred nekaj časa - problem je v motorčku ali loputi za mešanje toplega in hladnega zraka - ali bi menjava tega motorčka rešila zadevo ne vem, ampak dela je pa verjetno preveč, da bi mi se splačalo to narediti.
Vseeno se bom pa mogoče lotil tudi tega v bodoče enkrat.
Ni tako zelo hudo veliko dela. Moraš imeti majhne roke pa se da.
Če rabiš motorček imam jaz novega ravno za tvoj avto ... ti ga prodam za 50%.
Zakaj mi je ostal? Ne bi delal slabe reklame enemu originalcu in njegovemu testerju.
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Sem bil na dopustu in malo zamujam. #-o

Kje se pa nahaja ta motorček - tisti , ki zapira/odpira loputo za kroženje zraka vem kje je - kje pa naj bi se nahajal ta, ki meša topel/hladen zrak? Alfa sport...? :?: :doubt:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Odgovori
  • Informacija