AR166 - "Air condition fault; contact workshop"!

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Prejšnji teden se mi je prvič pokazal napis na moji AR166 jtd napis na ICS-ju "Faulty air condition - contact workshop" oz. nekaj podobnega.
Klima mi je delala le da mi je vrtel ventilator v kabini na hitrosti ene črtice ne glede na nastavljeno temperaturu (le če sem jo nastavil na min potem je delal ventilator na ful) - tudi ročno se mi ni dala nastavit hitrost ventilatorja. Ustavim avto in ugasnem ter ponovno prižgem in je potem spet delala normalno - včeraj mi se problem ponovil - avto pržgem in ga pustim na full minimum da mi se shladi ker je bil na soncu in se mal sprehajam okoli avta pogledam notri in vidim enak problem - spet ugasnem /prižgem in delalo normalno spet.
Je imel že kdo podoben problem - senzor za temp. zunaj kaže v redu in pomoje tudi pravilno.
Opazil sem pa da se mogoče malenkost bolj sliši ventilator v kabini - je možno da je ventilator pri koncu - če je kakšen strošek to predstavlja?
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Glede na to, da ti je ICS izpisal napako bi bilo odlično, če bi šel na tester (Alfa Examiner), da se ugotovi točno napako. Možno, da je samo premalo plina ali pa da je shodil kateri od senzorjev za pritisk ali temperaturo. V glavnem naprej tester in potem naprej. Seznam klubskih partnerjev - serviserjev najdeš na http://www.alfa-klub.com/modload.php?&c_mod=partner
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

Hmmm, podoben problem se je meni dogajal na AR 155, na displejčku je napisalo kodo napake, šlo pa je za neki senzor vrtljajev za motor ventilatorja (Blower motor speed low). Rešil sem ga pa na isti način kot ti, z ugašanjem in ponovnim prižiganjem avta, na koncu pa sem ga kar zamenjal... :lol:
I'm back!
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Tester verjetno nebo nič pokazal.

Največkratje problem v zunanjem senzorju, ki izubi stik (konektor med vrati in avtom).
Rešitev - ugasni, malce počakaj in nadaljuj. :wink:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Na enem tujem forumu sem zasledil da je problem kar pogost. In sicer naj bi bil kriv "pullen filter" (ne vem kaj točno to je mislim pa da je to filter zraka kabine - če kdo ve bolje naj pove); naj bi bil umazan in vlažen in s tem otežil prehod zraka in otežil delovanje motorčka ventilatorja. Ali pa je svoje oddelal ventilator kabine in je potrebna menjava!
Sem pa tudi nekje zasledil da je mogoče kriva napeljava in sicer nekje pod brisalci kjer naj bi se nahajal motorček ventilatorja!
Samo upam da ni ventilator ker je baje drag - okoli 200€+menjava.
Počas mi že živce trga tale 166 - sem velik optimist ampak zdej me pa že počas mineva - v 3 mesecih že 25 dni na servisu in dal že 1500€ če štejem še ta velik servis! :evil:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ja men se je to tud včeri nardil, ko sem se vračal iz morja. :evil: Klima je delovala sicer normalno, vendar je na displeju bla prikazana napaka. Ko sem pritisnil gumb clima na ICS-u pa je napaka čudežno izginila. :?
Pepo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: To Sep 09, 2003 11:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

To je precej pogosto sporočilo, vsaj meni se pokaže takole 2 krat ali trikrat v sezoni. Ko avto ugasneš in startaš znova, problem izgine, vsaj v mojem avtu. Vse nastavitve - ročne ali avtomatske- delajo normalno.

Pač pa je začel zadnje čase senzor za zunanjo temperaturo kazati za cca. 15 % prenizko vrednost (ko je n.pr. zunaj 16 stopinj, mi kaže 12). Ima kdo izkušnje s tem? Kje je pravzaprav nameščeno to tipalo? :?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Senzor je pod šoferjevim (levim) ogledalom - majhna izboklina.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

BRLE napisal/-a:Na enem tujem forumu sem zasledil da je problem kar pogost. In sicer naj bi bil kriv "pullen filter" (ne vem kaj točno to je mislim pa da je to filter zraka kabine - če kdo ve bolje naj pove); naj bi bil umazan in vlažen in s tem otežil prehod zraka in otežil delovanje motorčka ventilatorja. Ali pa je svoje oddelal ventilator kabine in je potrebna menjava!
Sem pa tudi nekje zasledil da je mogoče kriva napeljava in sicer nekje pod brisalci kjer naj bi se nahajal motorček ventilatorja!
Samo upam da ni ventilator ker je baje drag - okoli 200€+menjava.
Počas mi že živce trga tale 166 - sem velik optimist ampak zdej me pa že počas mineva - v 3 mesecih že 25 dni na servisu in dal že 1500€ če štejem še ta velik servis! :evil:
Na naši se je to kazalo večkrat, dokler nisem šel do Zege (v sklopu ene druge težave), ki je rekel, da je šel motorček pogona zunanje lopute za sveži zrak. Ko se je to zgodilo petič sem p+++l in kupil ta presneti motorček in začel zadevo razstavljati in ugotovil, da ni čisto nič narobe z motorčkom ampak se zadeva preprosto snema (povezava motorček vzvod lopute).
Malo dobrega lepila in elastičen trak širine cca 5mm (za blokado) in zadeva je boljša kot nova. Zadeva deluje, opozorila ni več, in loputa je polno funkcionalna.
Mogoče je pa pri tebi ta problem ... je na desni strani motornega prostora, malce desno od kabinskega filtra .... moraš odstraniti eno oblogo da prideš do vzvodja ... ko prideš do tega naj ti nekdo naredi preklop sveži/obtočni zrak in boš videl kolk je ura.
Lahko je pa kaj drugega.
Če kdo potrebuje motorček jeftino prodam ... paše pa na tudi nekaj modelov Fiatov.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

žival napisal/-a:Ja men se je to tud včeri nardil, ko sem se vračal iz morja. :evil: Klima je delovala sicer normalno, vendar je na displeju bla prikazana napaka. Ko sem pritisnil gumb clima na ICS-u pa je napaka čudežno izginila. :?
Točno tako je bilo tudi pri nas. Glej si predhoden moj prispevek.
Naredi ročni preklop sveži/obtočni zrak (pritisni gumb na ICS) in če se napaka ponovno pojavi potem sem skoraj zihr, da je to to.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Kje točno je filter klime za kabino in kako se pride do njega??'
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

El barto bravo, menjal filter v 5tih minutah :)
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Hvala

V končni fazi ta napis na ICS-u predstavlja nekaj podobnega kot opzorilna lučka za motor - možnih je kar nekaj vzrokov, zaradi katerih se je pojavil napis.


OFF
Če bo koga prijelo, da bi menjal rorčke za olje od motorja do hladilnika pri V6 in menjal obe polosovini (mogoče še kaj zraven), pa naj spremlja mojo temo v galeriji okoli novega leta (mogoče bo pa tudi kaj prej :P ). :wink:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Točno tako je bilo tudi pri nas. Glej si predhoden moj prispevek.
Naredi ročni preklop sveži/obtočni zrak (pritisni gumb na ICS) in če se napaka ponovno pojavi potem sem skoraj zihr, da je to to.
Danes sem se mal ukvarju s klimo. Vzel ven filter klime, zapacan do konca, grem jutr prec novga iskat.

@Alfa sport: gledal sem kje bi bil motorček, ki ga opisuješ pa ga ne najdem. A lahko bolj točno razložiš kje je ali pa prilepiš kako sliko. Rekel si na desni strani. Sam ne vem iz kere strani to gledaš. Povej mi na kateri strani je, če sediš za volanom in kero plastično oblogo je treba odstranit? Je treba odstranit tudi brisalce in ta veliko plastiko, ki je pod njimi?Ker zdaj semi kar pogosto dogaja, da ko obrnem ključ, se sliši kot da se loputa premika in potem mi izpiše napako. Če držim gumb clima ali pa ponovno ugasnem in prižgem avto pa napaka izgine.
Odgovori
  • Informacija