Tempomat AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Malo sem gledal katera varovalka naj bi bila za tempomat in mislim da st.5 po navodilih knjige?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ja F5, vendar ni samo za tempomat, ampak tud ECU obenem napaja.
Tako da če ne dela bo verjetno treba najt napako kje drugje.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Sem mislil pogledat najprej ocitno se pa strinjam na racunalnik bo treba ker se tudi lucka na armaturi ne prizge za tempomat niti ob kontaktu.
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

A volan je treba nujno dol vzet da vidis konektor? Danes sem razdrl plastiki okoli volana in iz rocke za tempomat/zmigavci gresta dva konektorja ven. Predvidevam da en je za smernike drugi dolge luči. V obeh primerih sta konektorja oba crna. Se pravi mora biti se beli verjetno pod volanom?
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

tempomat: Vklučen, dam žmigavec L ali D in se izklopi in ga lahko nazaj vklopim, če avto vgasnem. Isto nardi tud pri uporabi dolgih luči - ne pri blendanju. Torej ponovno ga lahko uporabim samo, če avto ugasnem in na novo prižgem. Če tempomat ugasnem na OFF, dam smernik, ga izklopim, vključim tempomat nazaj deluje kot, da nič ni bilo. Neugodno na AC preklapljat, da poblinkaš, ko menjaš vozni pas.
Any ideas?
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Da ni kaj sama rocka defektna? Oziroma ocisti maso ki jim je verjetno skupna samo nevem kje. Ni druge kot volan dol dat in tisti dve plastiki za volanom.
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Mogoce kdo ve kam je vklopljen konektor za tempomat? Ena stran na rocki kam gre pa drugi konec? Namrec imam rocko samo ne najdem instalacije.

Hvala
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Bi mi hotel kdo tole zmontirat proti placilu? Rocka je ze notri zmontirana potrebno je samo povezat z ecujem
Tx
Odgovori
  • Informacija