ventilator se ne ugasne

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Evo en nov problemček pri alfici...ki pa se je sam popravil (nič novega) #-o

Vsakič ko ugasnem avto ventilatorja hladilnika delata še kake 2-3 sekunde in se ugasneta.
No včerraj ga vgasnem in ventilator dela (avto sem imel prižgan samo 5 minut in temperatura je bila normalna - nekaj pod 90 stopinj).
In čakam..., čakam... in po 5 minutah še vedno dela ob ugasnjenem avtu seveda - ni mi preostalo drugega kot da sem izklopil akumulator, da mi ga ne bi izpraznilo.
Po parih minutah vrnem "klemo" nazaj in ventilator se spet prižge. Spet izklopil in pustil avto tako stati kake dobre 2-3 ure in ko sem ga priklopil nazaj se ventilator ni prižgal. Prižgem avto in klimo in ventilator se normalno prižge, ugasnem avto in ventilator se spet po parih sekundah spet ugasne kakor vedno prej - alfica se je popravila =D> - očitno ji je pasal odklop akumulatorja! :roll:

A je lahko stvar zaskrbljujoča (da mi ne crkne kako stikalo in mi ventilator sploh ne bi prižgal) ali pa je to pač spet tisti alfin smisel za humor :roll: :lol: !

Aja pa še zdi se mi da malce manj kadi kot prej... :D #-o !
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

lahko da je kaksen rele ventilatorja zapikal, da je kje na anpeljavi slab stik

jst bi najprej pregledal releje ventilatorja, potem pa iskal naprej
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
divja kripca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 206
Pridružen: To Feb 13, 2007 8:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Drugič namesto da odklapljaš akumulator,samo počakaj da ventilator malo prepiha hladilnik, vžgi motor za ene 10 sek, da pride hladna voda od hladilnika v blok (ponavadi se tudi vent takrat izklopi), in ugasni.

Drugače mi to bolj diši na temperaturno stikalo ventilatorja...
Kako hudiča naj se navežem na avto, kjer vse deluje brezhibno tja v tri dni ?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

hja ce prav da je bla pod 90 stopinj se ne bi smel vklopit-ce pa je cez, pa se vklopi in tudi ko odvzames kontakt, ventilator laufa da se voda ohladi
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
fufla
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Jun 15, 2008 11:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

to je zapikan rele, jz semmel isto
ajdi cao
alfa ni avto ampak stil
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ma avto sploh ni bil ogret na delovno temperaturo, tako da je delal izključno zaradi prižgane klime. In že več kot eno leto odkar imam avto se obnaša enako; ne glede na vročino i ogretost avta se po odvzemu kontakta ventilator po 3 sekundah ugasne.
Sedaj mi že cel teden dela normalno tako, da bom še malo počakal - fufla, kaj misliš s tem "zapikan" rele - se ga mora menjati ali se ga da popraviti - in kje se nahaja?
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Rele lahko očistiš, lahko ga pa zamenjaš, odvisno v kakšnem stanju je oz. kakšni so kontakti.

Kontrolna enota z releji se pa nahaja na notranjem delu šoferjevega blatnika (tam kjer so releji za luči).

Drugače pa eLearn™
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

mel isti problem, menjal rele sam, zanjga pa sem dal okol 25EUR se mi zdi pr Stepančiču...
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

No zmenjeno!
Hvala vsem za pomoč.
:wink:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
dromly
Alfist
Alfist
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Apr 21, 2008 4:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarje-sap

To se je meni zgodil pri oplu, ko sem ga peljal v pralnico se je kr vrtet začel sam k se je voda posušila je delal normalno pa grem na kavo pa omenjeno stikalo za ventilator čudežno crknil pa ponovno ventilator vrti sam hvala bogu je bil podoben v trgovini XXXXX za cele 4.17 eur :) UGODNO
Hm kača je šla ostal mi je samo še križ in težave... bed carma:) (PIŠI KAKO PRIĆAŠ) JTD POWER!!!!!!!
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Evo včeraj sem našel čas da sem prišel do tega releja in se na njem ne vidi nič posebnega. S prstom sem lahko vklapljal in izklapljal ventilator - malce sem ga pošprical s kontakt sprejem in ukrivil žičko, ki vrača kladivce in izklaplja ventilator, tako da je sedaj malce večja sila pri izklopu.
No in danes se mi zopet pojavi isti problem - ventilator se ne neha vrtet.

Rad bi zamenjal ta rele, samo me zanima kako in kje ga naročim...? Ali ga moram vzet dol in naročiti, ali je dosti da povem za kater avto se gre in da je rele za 1.stopnjo ventilatorja?

Je možno da rele dela pravilno in je problem v računalniku, ki pove releju kdaj naj se prižge / ugasne?
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Pomert bi moral če rele dobi signal (12V) ali ne.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

BRLE napisal/-a:Evo včeraj sem našel čas da sem prišel do tega releja in se na njem ne vidi nič posebnega. S prstom sem lahko vklapljal in izklapljal ventilator - malce sem ga pošprical s kontakt sprejem in ukrivil žičko, ki vrača kladivce in izklaplja ventilator, tako da je sedaj malce večja sila pri izklopu.
No in danes se mi zopet pojavi isti problem - ventilator se ne neha vrtet.

Rad bi zamenjal ta rele, samo me zanima kako in kje ga naročim...? Ali ga moram vzet dol in naročiti, ali je dosti da povem za kater avto se gre in da je rele za 1.stopnjo ventilatorja?

Je možno da rele dela pravilno in je problem v računalniku, ki pove releju kdaj naj se prižge / ugasne?
Ti samo povej kaj ti dela in ti bodo povedal ka rabiš tko je blo pr men. Vejo na pamet te standardne fore :) No vsaj pr stepanćiću...
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Sem naroču dons pri Podboršku v Kranju - stane pa baje 25€ - tako da ga grem iskat po službi in ga bom notri porinil pa bomo videli kaj bo...upam da bo rešilo moj problem ker mi je res moteč! #-o
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

No zadeva zrihtana =D> !
Cena 23€.
Je pa rele očitno crknil popolnoma, saj se mi je od službe do mehanika avto oz. ventilator čudno obnašal. Klimo sem imel prižgano ker je padal dež in so se mi rosile šipe - prva stopnja se sploh ni prižigala, ampak samo druga pa še ta se je izklapljala in vklapljala vsake pol minute - sem se že bal da je nekj drugega narobe.
No ko sem dal notri nov rele pa je začel delovati pravilno in sedaj vedno ugasne ventilator če ugasnem avto, pa tudi samo 1. stopnjo prižge - tako da hvala vsem za pomoč in nasvete.

Ps.
Če se bo kdo lotil to sam menjat je dokaj preprosto, samo prostora je malce malo... :doubt: Tako da sem se kar namučil :mrgreen:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Odgovori
  • Informacija