Sklopka - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Grrrr - od njih sem dobil odgovor, da je vse ok in da naj bi imel ta motor edini hidravlični cilinder namesto potisnega ležaja. Ok, v redu.

Danes je mehanik razkopal sklopko in ugotovil, da so mi poslali povsem napačno sklopko, čeprav sem jo naročil za pravi tip motorja.

Jaz imam potisno sklopko s potisnim ležajem, oni pa so mi poslali potezno sklopko brez ležaja.

Me prav zanima kaj bodo rešili - že tko bom vsaj dodaten teden brez avta. :cry: :evil:
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

@Tribes - a prt teb je vse blo ok, s to sklopko?

Men so zdej poslal novo, tako, kot bi morala bit, čeprav pravijo, da jim ni jasno od kje taka sklopka v tem avtu.

No, mehanik je zmontiral sklopko in sedaj je sledeče. Med vožnjo vse v redu, čim pa se ustavi pa ne more prestaviti v nobeno prestavo. Pravi, da sklopka enostavno ne odvaja dovolj.

Jst bom znoru. Že tako sem 14 dni brez avta, pa zgleda da bom še x časa brez.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

@rockson, brez vsakih težav, pa takrat je bila naročena poleg moje še ena sklopka ki je ravno tako delovala super. Kasneje jo je pa naročil še alro in tudi pri njemu deluje BP...

Nevem kaj maš ti to ene hude težave. Si siguren da je s tvojim potisnim cilindrom vse OK? (tistim ki je na menjalniku)
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Ta cilinder je bil zamenjan dva ali tri mesece nazaj - z novim seveda.

Sploh mi ni jasno, kaj se dogaja. Razen, če na mojem avtu ni serijski menjalnik, ampak ga je kdo v IT že zamenjal s kakim drugim - če je to sploh možno.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Je možno, sam vprašanje kater drug menjalnik bi sploh pasal gor kar tko šrauf na šrauf...
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Sem vmes še govoril z Angleži - ful so prijazni in se trudijo pomagati rešiti problem.

Zgleda, da je sklopka ok. Je pa nekje pri pedalu še neka nastavitev za zračnost, če sem ga prav zastopil. Trenutno ne dobiš noter prve prestave in vzvratne, ostale pa gredo not, ampak bolj na trdo. Očitno bi lahko s to nastavitvijo rešil ta problem. Prva in vzvratna gresta tako ali tako malo težje noter, ostale pa bi morale iti normalno.

Držim pesti, da bo to rešilo vse skupaj, da dobim mojo lubico nazaj. [-o<
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ti imaš 5 ali 6 prestav?

Ker če je 6 prestav mislim da je to čist isti menjalnik kot v moji kanti (oziroma tudi isti kot v GTA in ostalih V6 bencinarjih). Sklopka je verjetno zelo podobna moji potem.
Mogoče so angleži zajebali, ker v Anglijo niso nikoli uvažali 2.4JTD s 6 prestavami...
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Samo medklic, ali lahko plačam tem v anglijo z Viso electron ali PayPal?

Ker 75-ka rabi novo sklopko - tresenja in cukanja imam že poln kufer. :x
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

El Barto napisal/-a:Samo medklic, ali lahko plačam tem v anglijo z Viso electron ali PayPal?

Ker 75-ka rabi novo sklopko - tresenja in cukanja imam že poln kufer. :x
Brez problema s Paypal-om. Men so tud del poštnine za vračanje sklopke nakazal na paypal račun.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

TribesMan napisal/-a:Ti imaš 5 ali 6 prestav?

Ker če je 6 prestav mislim da je to čist isti menjalnik kot v moji kanti (oziroma tudi isti kot v GTA in ostalih V6 bencinarjih). Sklopka je verjetno zelo podobna moji potem.
Mogoče so angleži zajebali, ker v Anglijo niso nikoli uvažali 2.4JTD s 6 prestavami...
6 prestav je. A je sploh bla 2.4 JTD s 5. prestavami? Tud moja stara 166 (100kW) je imela 6. prestav.

Ne vem pa kdo mi je rekel, da je menjalnik v 2.4 JTD dosti boljši kot v 2.4 JTDm. Nimam pa pojma, če je to res ali imata celo oba enak menjalnik.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

JTDm v 156 ima drugačen menjalnik (GMov 6 stopenjski, enak kot v 159), medtem ko ima 166, kakor jaz vem, samo alfine 6 stopenjske. Problem pri 156 je preozek motorni prostor zato tudi v 156 nikoli ni bilo 2.4 10V JTDja z 6 prestavami, šele s predstavitvijo JTDm 20V so začeli ugrajevati GMov menjalnik, ki je ožji zaradi 3 osne konstrukcije. Pri 166 je očitno toliko več prostora da je alfin 6 stopenjski menjalnik možno vgraditi, zato je verjetno isti menjalnik tudi v 166 JTD 20V.

V angliji pa sem slišal da so bile samo 5 stopenjske 2.4 JTD, v vseh modelih.
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Kolikor mi je znano imata 166 jtd in 166 jtdm malce drugačna menjalnika - no ja vsaj hod ročice naj bi bil krajši zato predvidevam, da sta drugačna menjalnika. Ampak ne bom trdil sigurno, ker nisem prepričan. :doubt:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jah, možno da je v JTDm tudi GMov menjalnik... to vidiš po temu v katero smer se šalta rikverc... Pri alfinem šestaku je levo zgoraj, pri GMovemu pa desno spodaj... oziroma obratno :D
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Še zmerej status quo. :cry:

Mehankar pravi, da ni nič za nastavljat pri pedalu, da je samo pumpa tam. Zdej sem mu reku, da naj proba še preverit, da ni kej zraka v sistemu.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

TribesMan napisal/-a:Jah, možno da je v JTDm tudi GMov menjalnik... to vidiš po temu v katero smer se šalta rikverc... Pri alfinem šestaku je levo zgoraj, pri GMovemu pa desno spodaj... oziroma obratno :D
moj ''šesta'' ma desno pa dol
Odgovori
  • Informacija