Sklopka - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Imam sledeč problem :( Ko sklopko pritisnem v leru do polovice se sliši ropotanje v smislu trtrtr...če pa jo do konca ropot izgine, kakor tudi če jo ne stisnem...Bil sem pri mehaniku in sumi na vztrajnik. Ta ropot se mi je pojavil enkrat pol leta nazaj za par sekund, zdaj pa konstantno ropota. Kje bi najceneje narorčil cel komplet (sklopko, košaro in vztrajnik) in če je možno d a bi bil le potisni ležaj :) , drsi pa mi ne.(imam pa mjet)

Lp, Mare
Zadnjič spremenil alfa 166, dne Sr Maj 25, 2011 7:55 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

se mi zdi da je to potisni ležaj...
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Da bi se ti besede pozlatile..rečeno mi je bilo, da ležaj tuli le ko pedal pritisneš do konca, ne pa na polovici...upam da se motijo :wink:
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

a kdo ve iz prakse, koliko časa bi moral zdržati vztrajnik. Vem da je to odvisno od načina vožje itd.....

Lp, Mare
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Veliko je odvisno od teže avtomobila, še več pa od načina vožnje. Če voziš k majmun ga lahko uničiš prej kot v 20kkm lahko pa ti zdrži 500kkm.

Če maš umirjeni način vožnje brez prekomernega tiščanja v nizkih obratih ni skrbi da nebi zdržal 200kkm.
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Avto popravljen. Zanič je bil potisni ležaj in vztrajnik, tako da sem menjal še lamelo in košaro. Strošek full žur..material 580,00€ + delo..
Uporabniški avatar
Apophis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 02, 2010 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorenjska

A maš to 129Kw? Kje pa si kupoval sklopko?
jtd-M 20V
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Da imam 129kw, vse pa sem kupil original, kakor tudi tovarniško obnovljen vztrajnik ( cena 315,00€ + še malo popusta )...ceneje kot ponaredki 8)
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Bom tu nadaljeval...

Med odzračevanjem pedale sklopke bi se naj pedala seveda vračala nazaj, a ne?
Men se ni, sem jo mogel sam z nogo potegnit nazaj. Vzmet pod pedalom pa imam. Imam neko težavo s sklopko oz štekanjem pedale.
Včasih ostane doli in se premika do 4cm a deliuje včasih pa je normalno veni in ne deluje. Včasih je obratno... no v glavnem vse možne kombinacije ;)
Torej očitno je na vrsti menjava prvega cilindra sklopke, a ne?? Tega na menjalniku sem namazal in gre gladko.
Sem preiskal kolk sem našel in ne najdem nobene slike glede tega.
Ta dušilec popuščanja sklopke pa imam nameščen. Prav fina zadeva, če si samomorilec :) Ko hočeš v gostem prometu potegnit iz mesta in se "vslinit" v kako luknjo v "zadrgi". Najprej drsi da ti dvigne obrate, pol pa začne grabit in ti ta hudič kr potegne avto naprej, kot da bi se pognal, ko ob zvišanih obratih začne grabit. Malo je "noro" to narejeno. Najprej megla pol pa bi kr odletel, in že bremzaš pol pa izpadeš, kot, da si se htel dvignit al nekaj :roll:

Torej...
Morda lahko kdo razloži kako se ta prvi cilinder zamenja, in kje se najlažje zraven pride??
Nebi rad znoro pa brusilko ven potegnil :wink:
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

alfa 166 napisal/-a:Da imam 129kw, vse pa sem kupil original, kakor tudi tovarniško obnovljen vztrajnik ( cena 315,00€ + še malo popusta )...ceneje kot ponaredki 8)
Tut men ni blo jasn, ko sem za mareo original sklopko kupil je bila ceneje kot ponaredek, res ne vem kje je logika
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

kok servisnih ur traje menjava sklopke(po unih servisnih programih)?

grazie
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Saj nevem ce je problem. Namrec ko je avto mrzel se super salta
Pri ogretem pa nikakor ne znam saltat od 1 do 3 naprej je potem spet gladko. Obcutek imam koda grabi sklopka na drugacni poziciji pedala sklopke ko je mrzla in vroca?
In pa se ko je fajn segret slisim med saltanjem od 1-3 kot eno šklocanje ko zagrabi sklopka. (Obrat zobnikov v menjalniku ko se ustavi piramida in ko jo sklopka sunkovito spet zazene.) Zvok me nervira :D
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Kje dobim OEM number za sklopko 166 2,4JTD letnik 2003, 150 KS

gledam te sete-komplete po ebayu, na kaj moram biti pozorone da je vse v kitu?
Torej katere vse komponente?

hvala
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Vprašanje!
Lahko dobim odlično ohranjeno sklopko(VALEO)-prevoženih 13.000 km za 70€ in nov potisni ležaj za 40€ =110€ je smiselno to vzet al moorem 300tko dati za novo?
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Barto??? :)
Odgovori
  • Informacija