Sklopka - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

izistyle napisal/-a:Vprašanje!
Lahko dobim odlično ohranjeno sklopko(VALEO)-prevoženih 13.000 km za 70€ in nov potisni ležaj za 40€ =110€ je smiselno to vzet al moorem 300tko dati za novo?
Pa si ziher da ima res samo 13.000km? Da jih nima 130.000, to pazi da te ne nategnejo....
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

slika dejanske:

Slika
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

ko menjajo sklopko, se izplača istočasno še zamenjati ta cilinder ko je pod pedalo?
Je tu lažje dostopno ko razfajfa kuplongo dol ali se to menja iz notranje strani?
Uporabniški avatar
kurnt29
Moderator
Moderator
Prispevkov: 393
Pridružen: Ne Nov 03, 2013 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

Opazam, da je zadnje case pedal za sklopko postal precej mehkejsi kot je bil pred casom. Kaj bi lahko bil vzrok?
Bo potrebno misliti na novo?

Avto ima 210kkm, do sedaj nobenih problemov z mehaniko.
Mess with the best.. die like the rest.
trafo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Nov 10, 2009 7:40 pm

Sklopk ne kupujte novih.Komplet stane okrog 230 do 280 eur.Sklopka se da obnovit in ni nič slabša kot nova.meni je moj mehanik povedal,da obnova lamele ,potisne plošče pride okrog 70 eur.potisni ležaj je pa nekaj malega nov.Vztrajnik ne vem glede obnove ,mislim,da se da porihtat.Pa le redko je hin.
Imel sem originalno in ni preveč dobra.Ko sem pritisnil avto do podna je med 3000 in 4000 obrati vedno zdrsnila .Čisto na kratko ampak se je čutilo.Verjetno je podd dimenzionirana za tak močan motor.
Jaz bom dal na 166 turbo kuplingo v obnovo.,samo prej moram rešit motor.Nove pa ne mislim kupovat.Vztrajnik je pa čisto ok.
Pa še nekaj.malo cenejša je original v kompletu ,kot kopija.Ne vem pa zakaj.
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

meni tole nasliki Italjan ponuja za 90€ s poštnino vred. Se to izplača?
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

trafo66 napisal/-a:Sklopk ne kupujte novih.Komplet stane okrog 230 do 280 eur.Sklopka se da obnovit in ni nič slabša kot nova.meni je moj mehanik povedal,da obnova lamele ,potisne plošče pride okrog 70 eur.potisni ležaj je pa nekaj malega nov.Vztrajnik ne vem glede obnove ,mislim,da se da porihtat.Pa le redko je hin.
Imel sem originalno in ni preveč dobra.Ko sem pritisnil avto do podna je med 3000 in 4000 obrati vedno zdrsnila .Čisto na kratko ampak se je čutilo.Verjetno je podd dimenzionirana za tak močan motor.
Jaz bom dal na 166 turbo kuplingo v obnovo.,samo prej moram rešit motor.Nove pa ne mislim kupovat.Vztrajnik je pa čisto ok.
Pa še nekaj.malo cenejša je original v kompletu ,kot kopija.Ne vem pa zakaj.
kje v Lj pa lahko dam obnoviti?
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Obnova sklopk ni tako magična kot se sliši. Ko so mi jo obnovili še na 164, se je šele po montaži izkazalo, da je "mojster", ki je to obnavljal totalno zgrešil debelino frikcijskega materiala, kar je pomenilo, da sklopka nikoli ni povsem odvajala.

Po plačilu mehanika in obnove mi je ostal avto, ki je ob vsaki menjavi prestave od tistega "servisa" naprej škrtal kot dedkova proteza.

Kdor hoče tvegat, naj pač izvoli.
Emperor of The Dark Realm
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

SHadowX napisal/-a:Obnova sklopk ni tako magična kot se sliši. Ko so mi jo obnovili še na 164, se je šele po montaži izkazalo, da je "mojster", ki je to obnavljal totalno zgrešil debelino frikcijskega materiala, kar je pomenilo, da sklopka nikoli ni povsem odvajala.

Po plačilu mehanika in obnove mi je ostal avto, ki je ob vsaki menjavi prestave od tistega "servisa" naprej škrtal kot dedkova proteza.

Kdor hoče tvegat, naj pač izvoli.
Problem je v tem, kdo to počne. Seveda mora biti debelina prava in vsak resni mojster to ve. Meni je obnovljena več let odlično služila.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

legenda1979 napisal/-a:Problem je v tem, kdo to počne. Seveda mora biti debelina prava in vsak resni mojster to ve. Meni je obnovljena več let odlično služila.
V tistem času je bila "najboljša" izbira podjetje Sinter, evidentno le niso bili dovolj resni mojstri...
Emperor of The Dark Realm
trafo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Nov 10, 2009 7:40 pm

Za obnovitev sklopke mi je rekel mojster za alfe v novem mestu in zagotovo ve kdo to obnavlja.On jo v bistvu zamenja in nabavi obnovljeno in to je to.Alfisti boste že vedeli kdo je to,da ne delam reklame ,ker se baje ne sme.Je samo dobronamerni nasvet.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Mas tut nekaj mojstrov v nm ki so salabajzarji
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

trafo66 napisal/-a:Za obnovitev sklopke mi je rekel mojster za alfe v novem mestu in zagotovo ve kdo to obnavlja.On jo v bistvu zamenja in nabavi obnovljeno in to je to.Alfisti boste že vedeli kdo je to,da ne delam reklame ,ker se baje ne sme.Je samo dobronamerni nasvet.
Ta je zelo verjetno dober mojster... potisnih plošč ne obnavlja nihče, lamela ti pa nič ne pomaga. ker je v 99% problem v tem, da potisna plošča izgubi prvo črko v imenu in postane samo še plošča :) . Komplet sklopko (potisna, lamela) dobiš za 120-150€ . Glede na to, koliko je dela z zamenjavo nima smisla izvajati eksperimentov. Časi, kjer si sklopko pri nekaterih oplih zamenjal brez snemanja menjalnika so žal zgodovina.
Odgovori
  • Informacija