vlečna kljuka

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

val73
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Sr Jul 30, 2008 7:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ajdovščina

El Barto napisal/-a:Zanimiva cena za eno in isto zadevo - Bosal vlečna kljuka pri Eurotonu 176€, pri Olefu pa 155€ ... :|

PS
Slikca je lahko tudi z mobitelom, ker ne razumem načina, kako jo snameš in nazaj zatakneš, ker navodila kažejo samo šraufe, ki pa niso ravno enostavno snemljivi (lahko je tudi samo opis kako je narejeno). :?
Pozdrav

Kolikor sm vidu pri Robertu se kljuka odšraufa dol, mislim da to ni tak problem če ne rabiš pogosto
Zaenkrat še nisem nabavu(še vedno si sposojam kombi:-)

lp

ps
Kar se tiče potrdila o vgradnji pa ga zahtevajo, razen če nimaš kakšnih drugih poti:-(
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Glede nato, da slikce ni nobene, predvidevam da je izgled grozen.
Sicer sem našel eno slabo slikco na AO, da sem dobil približno predstavo kako in kaj ...

No saj sem se premislil , ker bi moral komplet kljuko zmasakrirat in naredit nove nosilce, ki bi šli mimo odbijača in podaljška (Zenderja ne mislim rezat).

Za 75-ko pa tudi ni nikogar, ki bi jo prodal ... :doubt:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Nekako mi ne uspe najti nobene slike 166 z vlečno kljuko.

Preden me squrcate, naj povem, da bo za vleko gliserja in da najbrž bolje zgleda na 166, kot na GTV-jki.
Kljuko potrebujem do recimo februarja, da si gliser pripeljem iz vikenda domov in ga lahko počasi malce obnovim.

Torej, zanimajo me variante montaže. Želja nevidna kljuka in za nek normalen denar. Ker vemo, da to ne gre, vendar bi vseeno lahko bilo čimbližje temu. Definitivno pa ne dam več, kot 400€ pa četudi je zlata.

Če jo ima kdo okusno zmontirano in mu je bolj, kot ne v napoto, ga rade volje rešim.

Anyone?? elBarto mogoče vseeno kdaj razmišljal, da bi šla na 166.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Glede na dejstvo, da bi se Zender rezal, ne.

Saj bo 75-ka verjetno na poletje dobila cca 150HP v kombinaciji s kratkim menjalnikom (1.6) bi morala vleka potekat BP. Z zmučenim 1.6 je bila katstrofa gliser spravt 10km daleč (izdelava cerade) :? .

Tako da ko bo obnova končana dam še klimo nafilat in bi moralo biti OK, ker je po 17 letih malce oslabela.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Zaenkrat zgleda zelo slabo, ker mi dosedaj še noben od motažerjev kljuk na Gorenjskem koncu ni rekel, da bi sploh šel montirat na 166 :(

Kje smo potem šele pri mojem kompliciranju za na temo estetike??
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

cveto
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 68
Pridružen: Pe Feb 09, 2007 8:40 am

Mene pa zanima, kaj je s to dodatno elektroniko pri vlečni kljuki? Če hočem montirati kljukona 156sw, moram zraven kupit neko elektroniko (cca. 160€) :oops: Kaj je namen te elektronike in ali je obvezna?

LP
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Kje te pa tako lepo nategujejo, a TPE elektronika (kareta), kjer so tudi mene hoteli?

Ta stvar v angliji pride cca 20€ s poštnino - sem jo preventivno zmontiral v 75-ko.

166-ke imajo že priklop uštiman za prikolico, nevem kako je pa na 156-kah.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
cveto
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 68
Pridružen: Pe Feb 09, 2007 8:40 am

To so mi rekli kar pri vseh, ki sem jih vprašal. Zaj pa ne vem, če je to mišljena elektrika (kabel s vtičnico) za luči na prikolici. Sem gledal na e-bayu vse komplet (kljuka in elektrika z vtičnico 7 žilno) za 197€-novo.
Ne vem kaj je to mišljeno, baje zaradi kontrolnih lučk na armaturki (opozorilo za pregorelo žarnico). In če tega ne zmontiraš, ti lahko zj... elektroniko avta????
Uporabniški avatar
bani
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: So Feb 21, 2004 6:17 pm
Član Alfa Kluba: 0

kje na ebaju si gledal kljuke
hvala
cveto
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 68
Pridružen: Pe Feb 09, 2007 8:40 am

www.ebay.de

in vpišeš "Anhängerkupplung alfa romeo 156" (to je za 156) in dobiš več različnih variant in ponudb.
cveto
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 68
Pridružen: Pe Feb 09, 2007 8:40 am

El Barto napisal/-a:Kje te pa tako lepo nategujejo, a TPE elektronika (kareta), kjer so tudi mene hoteli?

Ta stvar v angliji pride cca 20€ s poštnino - sem jo preventivno zmontiral v 75-ko.

166-ke imajo že priklop uštiman za prikolico, nevem kako je pa na 156-kah.

Ne vem, kaj mislijo s tem.Kaj pa je funkcija te TPE elektronike in kam se montira?

P.S. Kaj vse rabiš, da lahko vpišeš vlečno kljuko v homologacijo in da dobiš tretjo tablico?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Vpis se mi zdi, da jo je treba ta prav čas pripeljat na LPP in ti jo vpišejo, tudi če jo sam zmontiraš. No vsaj tako je bilo, drugje je pa treba imet potrdilo o vgradnji ... :vomit: po možnosti takšni, da bi pri prvi vleki vse skupaj dol padlo (vsaj tako jo je strokovnjak zmontiral na našo Nubiro - seveda doma veselica, da se je vse skupaj spravilo v red).

Kljuka mora tudi imet homolomo.

Tablico pa nevem kako je, ker ko sem jaz prvič registriral Bello sem rekel, da bom verjetno rabil še tretjo in so mi jo pač brez besed dali komplet treh tablic.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

ma kdo iz foruma kljuko na 159ki?
Bewc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Nov 23, 2006 2:32 pm

LP. Mene pa zanima če kdo ve kje se nahaja konektor za priklop luči prikolice oz. če je treba na 166 l.99 vezati zraven tudi modul.
Odgovori
  • Informacija