Veliki servis - 2.0 TS

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

val73
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Sr Jul 30, 2008 7:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ajdovščina

pozdravljeni

imam vprašanje glede velikega servisa.
pooblaščeni prodajalec mi je reku da je na 100.000 km. nekje v tem forumu pa sem zasledil da na 120.000 km.?
in ko čakam in čakam .... na predračun servisa mi je crku zaganjač (mogoče tudi ključavnica) bul-šit

lp.
Pepo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: To Sep 09, 2003 11:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Delaj na 100.000 km. Vse nad tem je velik riziko, mimogrede se utrga jermen ali crkne vodna pumpa. Sploh 2.0 motor ni ravno zgled vzdržljivosti.
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Pepo napisal/-a:Delaj na 100.000 km. Vse nad tem je velik riziko, mimogrede se utrga jermen ali crkne vodna pumpa. Sploh 2.0 motor ni ravno zgled vzdržljivosti.
Za 2.0 TS je priporočen velik servis (menjava jermenov) na 60.000km. Pa prosim ne sedaj težit če se splača ali ne, pa če je to ok ali ne, ker vsi vemo kam se razvijejo take debate :wink: Zgolj informativno sem povedal.

LP
POTENZA ITALIANA
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

seby7 napisal/-a:
Pepo napisal/-a:Delaj na 100.000 km. Vse nad tem je velik riziko, mimogrede se utrga jermen ali crkne vodna pumpa. Sploh 2.0 motor ni ravno zgled vzdržljivosti.
Za 2.0 TS je priporočen velik servis (menjava jermenov) na 60.000km. Pa prosim ne sedaj težit če se splača ali ne, pa če je to ok ali ne, ker vsi vemo kam se razvijejo take debate :wink: Zgolj informativno sem povedal.

LP
se pridružujem mnenju. bolje preprečiti kot zdraviti.
val73
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Sr Jul 30, 2008 7:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ajdovščina

hvala za odgovore
sam da na mejle ne odgovarjajo pa je ....
ja mal je podobno italjanom
italjanski avto-italjansko ostalo
očitno dobiš v kompletu-ha

lp
val73
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Sr Jul 30, 2008 7:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ajdovščina

aja pa še to:
ima mogočer kdo zaganjač?

lp.
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Vzdrzljivost jermenov je odvisna predvsem od stila voznje. Ce ga dosti priganjas, potem je obremenjenost vecja in je potrebna menjava prej. Ce ga vozis na izzi, potem lahko menjas tudi glede na servisno knjizico.

Ce nisi prvi lastnik, potem je to priporocljivo narediti cimprej.
Slika
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Mal off topic... Tole z mejli je problem pri veliki večini slovenskih podjetij (d.o.o. ali s.p.). Imajo ga, ampak očitno ne vedo čemu služi. Da ne govorim o kao resnih firmah z petimi telefonskimi številkami na oddelek... Pa vse zvonijo v prazno #-o .Orkadijo, zaprite firmo pa se ne bo potrebno več nobenmu jebat s telefoni.
val73
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Sr Jul 30, 2008 7:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ajdovščina

Od 6 -ih mejov mi je samo eden odgovoru in še ta v stilu "ne vemo kaj je blo na avtu prejšnji servis narejeno" ????, pa jim poveš da bi rabu predračun za VELIK servis.

Kar se tiče pa trgovin aftermarket pa =D>

ps

Ko sm popravljal avto sm pogledu tud kolk olja še ima in ::():
kakšen cm ga je na šipki????
Dobro da ni zaribala
Sej vem moja malomarnost, sam a se ne bi morala prižgat lučka že prej?

Mal off topic sam ker sem že lih na servisni debati

lp
v.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Ko se prižge lučka na 2.0 TS motorju, lahko samo še čakaš kdaj bo ribato :mrgreen:
Drugič pogosteje kontroliraj olje in glej da je vedno vsaj na polovici med oznako MIN in MAX.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Foggy napisal/-a:Ko se prižge lučka na 2.0 TS motorju, lahko samo še čakaš kdaj bo ribato :mrgreen:
Drugič pogosteje kontroliraj olje in glej da je vedno vsaj na polovici med oznako MIN in MAX.
pa še v kmnjnigi ti piše, da ga moraš obvezno pregledat na vsakih 700 km oz en tank :doubt:
mentol
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne Jan 25, 2009 10:25 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: novo mesto

val73 je napisa:Ko sm popravljal avto sm pogledu tud kolk olja še ima.ta je pa dobra. :lol: :lol:
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

val73 napisal/-a:
Ko sm popravljal avto sm pogledu tud kolk olja še ima in ::():
kakšen cm ga je na šipki????
Dobro da ni zaribala

Jst se nebi prezgodaj veselil...pa ne da bi te hotel strašiti...morda je bil kak hiter ovinek ali podobno...


Velik sreče :)
145 QV,33,145,147,159 TI
val73
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Sr Jul 30, 2008 7:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ajdovščina

kljub temu da je olja blo sam za vzorec na merilcu, ga je dejansko blo v avtu celih 3L.. Po novem je zdaj noter Castrol TXT.

Vsaki 700 km
Ko sem delal izpit za viličarista, so nam tud rekli da mormo na viličarju prekontrolirat olje po končanem delu oz. službi :lol:

lp

ps. Ko sem šel na servis povprašat za ceno svečk (20 evričev), so mi povedali da računajo 10% zneska predračuna????????, ki ti vrnejo če narediš servis oz. popravilo pri njih.

Ja seveda, če bom plačal za predračun recimo 100 evrov bom sigurno šel h konkurenci =D>
Pa naj rečejo da je konkurenca zdrava
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

val73 napisal/-a:kljub temu da je olja blo sam za vzorec na merilcu, ga je dejansko blo v avtu celih 3L.. Po novem je zdaj noter Castrol TXT.

Vsaki 700 km
Ko sem delal izpit za viličarista, so nam tud rekli da mormo na viličarju prekontrolirat olje po končanem delu oz. službi :lol:

lp

ps. Ko sem šel na servis povprašat za ceno svečk (20 evričev), so mi povedali da računajo 10% zneska predračuna????????, ki ti vrnejo če narediš servis oz. popravilo pri njih.

Ja seveda, če bom plačal za predračun recimo 100 evrov bom sigurno šel h konkurenci =D>
Pa naj rečejo da je konkurenca zdrava
cena svečk 20€?????? lahko tole malo bolj podrobno razložiš? saj se gre za tvojo 166 2.0 ane?
Odgovori
  • Informacija