166-ka 2.4 noče več vžgat

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

imam problem pri 166ki 2.4jtd 129kw da mi noče več vžgat. zvečer sem se normalno pripeljal domov, drugi dan ni hotela več prižgat. avto vergla in na prvi znak pokaže kot da bi vžgala in potem naprej vergla v prazno.
črpalka goriva v rezervoarju se čuje in dela, ker sem staknil cevko pri dovodni visokotlačni črpalki in ob kontaktu šprica nafta.
na fiatecuscan (original verzija) pokaže pritisk goriva okoli 350barov in vrtlaji motorja pa nekje med 200-300rpm. napake na motorju ne pokaže nobene, razen senzor pretoka zraka (intake air temperature) kao -40 °C čeprav je star par mesecov. sicer avto je prej s to napako normalno deloval. se komu kaj sanja kaj bi lahko bilo? hvala za informacije
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

preglej se egr ventil in dusilno loputo
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Odklopi senzor pretoka zraka in probaj... Lahko da je komplet crknil in daje signal da ni pretoka zraka. V tem primeru avto ne bo dal nafte.

Loputa za ugašanje verjetno ni problem, EGR pa je lahko, a avto kej kadi ko verglaš? Predvsem bel dim bi lahko nakazoval problem z EGRjem.

Če pa ni nobenega dima, potem pa ni vbrizga goriva, tako da v tem primeru pregledat če je kaj z injektorji, senzorjem pretoka zraka, senzorjem obratov glavne gredi ali senzorjem na odmični gredi.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sicer pri alfi 156, je bla loputa skoz zaprta(se je zatikala)


avto je hotu uzgat, ko pa ni blo zraka pac ni
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

dušilna loputa! problem rešen!
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

zataknejna verjetno?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

ja
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

kje pa je to?
Kaka slika?!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Na sesalnem kolektorju, čisto na začetku, tam kjer pride cev za zrak na kolektor.
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

pingi napisal/-a:Bil je v defektu visokotlačni ventil, pa sem moral novega kupit, kajti tistega ki sem ga sprobal je bil pokvarjen. Na Avtokomercu pride ta zadeva 300 eurov. Če pa naročiš originalnega na Boshu pa le 120 eurov.
take stvari je najlazje odkrivat, ce dobis kakega kolega ki ima isti avto z istim motorjem in menjavas stvari. mogoce ni bilo dovol pritiska nafte in je ob polnem plinu zamorilo vse skupaj. regulator pritiska goriva sem jas dobil za 1oo€ original bosch. z testerjem poglejte pritiske in vse ostalo. lahko pa da je tud kaka napaka na napeljavi, kot je bila pri meni in smo odkrivali toplo vodo 1 mesec. najlazje je pa zapeljat na pooblascenca.
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
atasmrk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: So Jan 09, 2010 5:47 pm

Tudi jaz sem imel pred kratkim podoben problem. Med vožno je alfa kar na 1x izgubila moč, normalno je laufala, vendar cukala kot hudič...

Če sem dodal gas je avto s težavo dobil obrate, v 90% pa je crknil.

Ugasnem, probam prižgat....ne pali #-o

Avtovleka do bajte, priklopim na tester, pravi merilec pretoka zraka. Odklopim, nič bolje, menjam....nič bolje... #-o

Po uri kletvic, joka in stoka, sem vseeno, z uporabo gravitacije, uspel rešiti težavo.

Z ročko od gedore sem udaril po EGR-ju in zadeva je spustila od sebe kovinski zvok vzmeti . :?:

Zalaufam in avto dela normalo... :D

Aceton, čopič in urco cajta pa je spet ql, spucal EGR in laufa k šus.

Zataknil se je EGR, čeprav je multiscan zatrjeval da je v OFF položaju, in ni bilo dovolj frišnega lufta...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

EGR nima povratnega signala, da bi ECUju sporočal točno pozicijo, tako da ECU lahko samo upa da je EGR izklopljen, če ne da signala za odpiranje...
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

EGR dej nov....

130€ je brez popustov original obnovljen z tesnili in ploščicami kar ni nek blazen strošek :)
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Če boš rabil imam enega novega original obnovljenega..

Lp
Uporabniški avatar
ticyficy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Apr 21, 2013 10:09 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159, 155

Pozdravljeni!

No pa sej je zgodilo tudi meni. Tudi moja 166 2.4jtd je prenehala vžigat, sploh zjutraj, ko stoji nekaj časa. Pri ogretem motorju vžiga boljše samo štarter vrti parkrat predno vžge (moral bi hitreje).

Svečke so nove, maf menjan prav tako egr, akumulator merjen je ok tako da predvidevam, da je napaka nekje na relaciji vbrizga. Na šobah dvomim ker motorja hladnega ne trese in med vožnjo normalno deluje razen cukanja tu in tam pri nizkih obratih...

Kar pripelje na črpalko (po moje). Avto priklopljen na tester pokaže pri prostem teku okoli 328 bar, pri visokih obratih pa komaj preseže 1100bar oziroma za trenutek poskoči na 1300 ampak tlak takoj pade.

Se pravi je črpalka problem? Koliko mora biti tlak (400 min - 1300max)?

Se zahvaljujem za odgovore.
Lp
Odgovori
  • Informacija