Avtomatski menjalnik in grdo prestavljanje

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

TribesMan: bil sem ze na 5 servisih od tega na dveh v italiji in noben ni znal resit problema pa so sprobali vse zivo. vsak je reku drugace..Tine pravi da je problem pri aisinih krmilna plosca.. v cetrtek grem iskat avto in racun je 1222€.. pa bomo vidli
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

no sem sel iskat avto in hvala bogu dela odlicno..svaka cast tinetu
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

no in vrjetno bom rabil menjat ce ECU od menjalnika, ker eden elektronik iz trsta pravi da je v stiku in se niti na racunalnik za diagnozo ne poveze oz. sploh ne zazna ECUja (puscal grelec kabine). ker odkar sem bil pri tinetu v trbovljah menjalnik zelo lepo tece in menjava, sicer pa se mi je ze 2x prizgala lucka na armaturi od menjalnika..avto ugasnem in spet dela vse normalno..tako da ne verjamem da je to zaradi krmilne plosce ki je nova(lucka se je prizigala se pred novo krmilno plosco). tako da bo spet en lep velik strosek:)
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

Daj rukni mi koncen znesek za resitev tvojega problema in cifro od tineta.

Kje se nahaja ta kontrolna plosca? ECU je pod pecko v armaturki, to vem. Moj ECU je bil suh kot poper, sem ga pa potem se ocistil tako da zihr ne more imeti kratkega stika..
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

SubjectX napisal/-a:Daj rukni mi koncen znesek za resitev tvojega problema in cifro od tineta.

Kje se nahaja ta kontrolna plosca? ECU je pod pecko v armaturki, to vem. Moj ECU je bil suh kot poper, sem ga pa potem se ocistil tako da zihr ne more imeti kratkega stika..
Jest te pa res ne štekam ... v tej temi imaš popolnoma vse podatke ki bi jih rad. Vse je bilo že tolikokrat povedano/napisano ti pa že dve leti furaš z rukajočim menjalnikom. Najbrž niti nimaš resnega namena urediti zadeve.
Tipček, ki je zadevo uredil me je kontaktiral tudi preko ZS in zadevo uredil tako kot je bilo sicer že svetovano tukaj.

Torej preberi si temo in ZS še enkrat pa bo.
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

Nazalost nikjer ne najdem cifre od tega tineta :(

Poleg tega koncna cifra ni samo cena tistega okvarjenega dela ampak se kaj dela zraven in podobno.. To pa tudi nikjer ni napisano..
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

SubjectX napisal/-a:Nazalost nikjer ne najdem cifre od tega tineta :(

Poleg tega koncna cifra ni samo cena tistega okvarjenega dela ampak se kaj dela zraven in podobno.. To pa tudi nikjer ni napisano..
Je bila že objavljena a da ne boš iskal 041 852 667.
Predvsem je cena odvisna od serijske številke tvojega AT cena so tja do 1400 + morda še olje.
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

hvala
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

SubjectX: krmilna plosca: 982€,
olje cca. 5 litrov x 16€ = 80€
delo cca. 8ur x 20€ = 160€

tako da te pride nekje 1222€ z racunom in polletno garancijo na ta kos.

krmilna plosca se nahaja na menjalniku samem in je treba menjalnik malo razdret ampak ga nerabi dajat dol. jz sm mu sicer reku naj menjalnik celega razdre in menja se lamele in vse pac kar pride zraven, pa mi je odsvetoval in je reku da je napaka samo v krmilni plosci in da naj prvo to menjam in novo olje ki ja ge treba pol dolit in bomo vidli naprej. kakor tudi je, menjalnik dela super, edino ki mene me jeb... se ECU ko mi ga je zalila pecka. jz sm zdej zelo zadovoljen z menjalnikom in dela super ceprav je se ECU v stiku
tel. st. od tineta pa je 041852667. in ti priporocam njega ki obvala to stvar, sicer bos brez avta nekje med 2-3 tednov
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

SubjectX: se nekaj, mozno pa je tudi ce si ti tolko casa vozil s takim menjalnikom da je slo se kaj mehanskega v 3pm.. tako je tudi tine rekel meni..sicer meni sta sla na "sreco" dva nosilca motorja od cukanja menjalnika
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

ok, hvala, ga bom poklical in se zmenil..
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

SubjectX: a si se pozanimal kaj ali celo kaj resil z menjalnikom
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

Sva se sicer zmenila preko ZSja, ampak da povem morebitnemu naslednjmu revezu z istim problemom:

naceloma se nisem nic reseval, ker zacne stekati samo ko se masina res segreje, cez poletje sem pa uporabljal drugo prevozno sredstvo, tako da nisem imel takih problemov..

Sem pa se enkrat govoril z Davidom iz Zege in je rekel, da je naceloma samo ena plosca za zamenjati ki pride okrog 650€ al nekaj takega. Da so imeli en identicen problem kksn mesec nazaj, in da so ga tako resili.

Pozimi se avto ne segreje toliko, da bi mi rukalo, tako da bom zaenkrat se pocakal na naslednje vroce vreme..
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

Ve kdo za kaksen 4.stopenjski menjalnik za 166tko. Tip zf 4hp20. Kupil sem nazaj svojo staro 166tko za drobiz pa bi jo rad zrihtal, menjalnik dela samo v safe mode...
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

Mislis da 5stopenjskega nebi se dalo notri dati?
Odgovori
  • Informacija