Pušča grelec kabine

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

alfa 166 napisal/-a:Sem odstranil tapeto (levo od sovoznikovih nog) in je vse ok..ni sledu o kakšni vodi...tako da nekje drugje izgubljam antifriz..
lahko da se ni prišlo do tam, ker ce je pecka bo slej ko prej priteklo do tam, kjer ti bo unicilo ECU airbagov, v primeru avtomatskega menjalnika lih tako ECU, pa kaksni releji od smerokazov pa marsikaj se bi se najdlo.. zato cimprej najdi kje ti pusca.. meni se je zelo rosila sprednja sipa in zelo masna je bla..in seveda zmanjkovalo je antifriza v posodi, dokler nisem najdel poplave za tapeto pri sovoznikovih nogah
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Ja, rosi pa se mi ja....potem bo treba dejansko razdreti pol avta #-o
A ti si sam menjal pečko? S čim se pa na novo zlepi ohišnje od pečke in kam je potrebno namestiti nove O ringe?

Lp, Mare
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

A se menja O ringe le pri expanzijskem ventilu ali povsod kjer so cevi pričvrščene skupaj?

lp
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Tam kjer jih razstaviš.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Slika

Slika

:wink:[/quote]

Kako je pa temu uspelo odstraniti pečko, brez da bi razstavil ventilator na levi strani?

Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Enako kot meni, ker jaz sem šele potem lahko ventilator ven spulil, ko ni bilo več tiste navlake na sredini.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Super potem ni potrebno ventilarotja razstavit. Zanima me kam peljejo od klime cevi od expanzijskega ventila dalje? A do ohišja pečke in če jih lahko razstaviš le pri ventilu in pečki ali še vmes, saj v tem primeru ne potrebuješ menjave o ringa na vmesnem delu (nad ohišjem pečke)? In če se da o ringe naknadno namestiti, potem ko zamenjaš pečko + s čim zletpiti ohišje? Vem veliko vprašanj, vendar bi se rad temeljito :cry: pripravil predno grem zadevo razdirati.

Lp, Mare
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Na 7 strani sem pisal, da razstaviš samo ekspanzijski ventil in to je to, pa tudi v tej temi sem napisal oznake O-ringov, ki jih potem potrebuješ za sestavit ekspanzijski ventil. Sestaviš ga itak čisto na koncu.

Škatlo sem pa jaz nazaj zlepil z črnim SikaFlexom.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Hvala. Kako pa si prerezal lepilo oz. razstavil škatlo, ne da bi kaj vtrgal? A O ringi pridejo povsod kjer so spojene cevi klime in če po razstavitvi exp. ventila škatlo potegneš skupaj s cevmi klime (do exp. ventila).

Lp
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

El Barto napisal/-a:Na 7 strani sem pisal, da razstaviš samo ekspanzijski ventil in to je to...
Ali tole ni dovolj jasno, da nisem podiral nič drugega razen ventila.
Kako so pa drugi spoji narejeni pa ne vem, ker jih tudi podiral nisem, vendar so večinoma z O-ringi.
Na ventil so priključeni štirje rori s po dvema O-ringoma na ror - 8 O-ringov.

Narazen je šlo brez večjih problemov, če pa kaj drži pa s šraufciherjem napneš in porežeš z olfa nožkom tisto maso, ki drži.


Uporaba laste iznajdljivosti in domišljije je pač dobrodošla, čene se tega ne lotevaj ... :roll:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Hvala, upam da zadnjič..se pravi potrebujem o ringe, pečko in veliko živcev ter trdo kožo na rokah :)
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Je kdo menjal pečko s to iz nemškega linka, ali z neko ki ni valeo? Govori se, da so kopije dimenzijsko neustrezne, ko škatlo zapreš nazaj, naj nebi nalegalo dobro. je že kdo zmontiral? NA AT niso normalni hočejo 156€ za original...

lp s
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Jaz sem jo recimo zmontiral od NRF, pa čisto lepo paše.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

jaz sem šel danes po pečko gretja v tapos medvode. Naj bi bila od frigair-a. Iz embalaže ni razvidno. Ko sem jo odprl, katastrofa, Na obeh koncih ena stranica sploh ni "zapertlana" tesnilni traki visijo od nej kot z novoletne jelke...skratka poden od podna. Jutri bom nesel nazaj in zahteval denar. Take ne zmontiram. Samo v opozorilo, če še kdo namerava menjat, naj ne hodi iskat ker je škoda časa in denarja.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Danes sem zamenjal v taposu za Hella (BEHR), zamenjali so sicer brez problema, vseeno pa me je hotel prepričat, da je z prej omenjeno vse ok, Vsekakor priporočam Hella, 68€

lp s
Odgovori
  • Informacija