Ročna oz. zajle ročne?

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

OK hvala. Ravno sem zategnil zajle in prišel čez tehnični tako da čez poletje bo izgleda vredu. Zajle kot sem gledal še niso rjave in se ne zatikajo...

Bom pa stvar pri naslednjem servisu vseeno zamenjal...
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Že kakšne pozitivne izkušnje mogoče?
Razmišljam o BOSCH, ATE ali Oriđiđ zaenkrat...

Tele v vrečkah (Italijanski proizvajalc???) se nenormalno raztegujejo in vsak dan težje premikajo + sedaj mi je počil ovoj kjer gre na čeljust.
Original ja khm no. Tri leta so zdržale... niso se raztegovale, premikale so se šekr... so pa zarajavele, zaštekale pri prvem minusu in kasneje jo je odneslo :roll:
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Men je dau neke t pocen, zaenkat ok. Orig. So drage u pm. Bom vidu kok cajta bojo zdrzale, prej sm meu mensezdi orig. Avto mam dobre 4leta pa ze 2x menu heh :-)
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

No cez 14 dni bos lohk spet menu. :lol:
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Ja sej točno to...

A pri originalu velja triletna garancija če vgradiš sam? :lol: al samo če je vgrajeno pri uradnem serviserju?
Če je cena menjave sprejemljiva bi peljal čez 2,5 leta nazaj pa naj menjajo v nedogled... Popolnoma izpravne dvomim da bodo po tem času :D

Sicer pa ne morem verjet da ni kvalitetnih kablov oz da tega noben ne dela. Tudi po tujih forumih kakor sem bral zadetke samo jamrajo koliko so originali in da jih menjajo :evil:
Ma te cenene ne bom dajal gor. Pol se pa tresem da bo počl, štekal pa še primejo vsak dan slabš :/

EDIT: Original 180€ (2 leti garancije, 3 leta če oni vgradijo). ATE grem iskat pa bomo vidl :)
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Ma jih mam od spomlad gor in zaenkat delajo tko k treba, je pa res da letos s5 nebo snega vidla, pa soli tut bl mal..
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ma problem je v tisti preveliki krivini, kjer zajla pride v čeljust. Če bi jz avto še mel sem že izdelal načrt kako bi zadevo rešil- Pać potrebno bi bilo iz nekega trdega materiala narest krivino v katero bi vstavil zajlo da je fiksna, potem nima kej počt,...
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Slika

Pri teh ki jih imam sedaj gor je počil ovoj pred tem rdeče obarvanim štiftom, ki pride v nosilec zajle v čeljusti. Vbistvu se je ta štift losal in ga lahko prosto premikam.

Pri prejšnih original je bila zajla rjava in je žica počila. Verjetno se je zaščita predrla al kako? Nimam pojma ker nisem menjal sam ampak samo pogledal kaj je vzok da je ročna hin (-20°C zuni :doubt:). Počla pa je direkt žica na stiku z ''hakeljčkom'' na čeljust. Torej ne rdeče obarvano ampak hakelj na koncu zajle.

Drugače pa je res zavita v p.m. Ampak ne vem kaj točno bi ti popravljal? Krivino na roki do tega rdečega štiftka? Se mi zdi kr težka naloga ker bi drugje preveč ''zacvikal'' žico? :S Pa tole stalno v gibanju. Pred roko bolj težko kaj narediš, pri čeljusti pa je žica tako ravna...
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Po par letih cheap s**** varjanta še vedno lepo deluje, itak sta že obe počili pri čeljusti, vendar zaradi velike količine olja, ki sem ga pred montažo nalil vanje, stvar lepo dela.

Če jih bom še enkrat menjal, bom dal še termo skrčko čez zadnji del, potem pa lahko poka po mili volji.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Jaz sem dal termo skrčke gor in že lep čas delajo kot morajo.
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

ATE so gor jupii. Delajo kot je treba zaenkrat. Ja prvič sem se lotil sam in po 2h sem bil na polovici :D Naslednjič bo bolš ;)

Kaj termo skrčki pomagajo če ti takole na koncu poči? Počil je tudi ovoj na zgornji žici na pregibu (OK tam bi delovalo) .

Ja tudi meni so še delovale ampak sem jih že precej nategnil in ravno sem zrihtal obe čeljusti in ploščice pa se nočem trest kako bo ob prvem minusu spet zaštekalo. Prav tako sem bolj miren če avto pusim na kakšnem klančku :D

Evo star italijanski teflon... Bah
Slika

In pa še problematičen pregib? Ne vem kako bi to popravil razen če se žica spelje povsem drugje. Zavita je namreč ker bi čene rajsala ob gumo :?

Slika
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Moje niso počile. Skrčke sem dal čez tiste gumice ki čez čas počijo in se noter nabira voda in svinjarija. Teh nosilčkov pa jaz nimam gor, ker sem pri menjavi odtrgal vijak in sem bil prelen, da bi izvrtal vijak in vrezal nov navoj.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Tudi jaz sem enega odtrgal in povrtal.
Sedaj so inox, pa ni več problemov s šraufi - na obeh Alficah imam že precej šraufov/matic/podložk zamenjanih za inox, sploh na izpostavljenih mestih.

Nosilce sem pa vse malce prekrivil, da sem dobil malce ugodnejšo pot zajle.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Ja to pa se strinjam da je pametno. No pri meni pa so ravno gumice ostale popolnoma cele.

Ja verjetno je celo bolje tko da jih ni ampak mi je čudno da ti ne rajsa po gumi? No bom pokrivil max kar se bo dalo ob priložnosti.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Kolk sploh stanejo te zajle?
Mene tud čakajo nove nekje. Jih pa ne dam gor preden ne spravim pol litra nekega res gostega olja not, da na drugi strani ven priteče.
Po možnosti od menjalniha kako HD 90, ki je že skor vazelin :lol:
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Odgovori
  • Informacija