Sprednji diski - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Imel bi vprasanje seveda :)
Sli so mi navoji na levi strani za pritrditev pnevmatike na pesto. Zdaj ne vem se da zamenjat samo tisti del z navoji ali mora bit cel lezaj?
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Da se zamenjat samo pesto, je vprešano v ležaj. Žal se pa novega na servisu ne dobi več. Samo aftermarket. Paše pa tudi od Lancie Kappe.

Lahko pa poiščeš koga, ki ima set za popravilo navojev, Da ti vreže večji navoj in vstavi spiralo za navom M12x1,25
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Edis pa kaj ti delaš s to 166-ko? A so vsi navoji zanič?
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

4vijaki so normalni 17 en je pa iz meni neznanega razloga 19. Tako da vsakic ko sem sel gume menjat je ta 19 koncal v novi luknji in jo "raztegnil". 4 vijaki drzijo 1 se pa samo vrti. Ni kriticno ker nisem Alan in vozim normalno :p. Najbolje rabljeno pesto z lezajem in je.
Hvala za info
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Kot ti je Damijan svetoval, vse lukne nanovo navoje narest in zamenjat vse vijake z 19 in bos meu mir. To se je mogl enmu vulkanizerju srauf obrnt k je zategval k norc in so eno lukno povecal. Jaz sem imel 1x tko narejeno samo sem tisto lukno pobarval in srauf tudi da nisem zamenju ko sem gume pretikal.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Drugac so pa in 17 in 19 glave lahko isti vijaki M12.
Ni za pospoosevat, lahko je korak navoja drugacen.
Gumo dol, pregledat navoje in ce so 4 res neposkodovani je to dovolj. Seveda se zmontira tudi 5. vijak in primerno nezno zategne, ce pa sta dva ali vec navojev poskodovano pa seveda popravilo ali menjava pesta.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Alan napisal/-a:Drugac so pa in 17 in 19 glave lahko isti vijaki M12.
...
Točno tako!
In kot ti je že rečeno, najprej preveri navoje v pestu! Lahko da so čisto oK!

In ja, je možno, da so pri istem avtu isti vijaki z dvema različnima glavama, za 17 ali 19 ključ! Ti povem iz prve roke, ker pri Kappi je tako. Katera velikost pa je, je odvisno od letnika. Pri Kappi, naprimer, so vijaki na 19 ključ, do sredine leta 1998. Naprej pa na 17 ključ. Enak vijak, M12x1,25, z enako dolžino stebla.
Odgovori
  • Informacija