Sprednji diski - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

mene me zanima ce so sprednji diski od alfa 166 2.4 multijet l. 2004 tisti ta vecji ko so 4 batni..isti kot od starejsega modela alfe 166 do letnika 2003.. npr od 2.0 turbo in 3.0..ce so diski isti oz. ce bi pasali na mojo alfo
Zadnjič spremenil Filko, dne So Feb 27, 2010 8:54 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Cca 60€ na komad. So tudi cenejši, ampak ti ne bi priporočal, ker se hitro zvijejo in potem tresejo, š posebej na avtomatikih.
Slika
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

60€na komad?kaj rabljene? ker novi so 136€ po komadu + zavorne ploscice 100€
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

veloce napisal/-a:Cca 60€ na komad. So tudi cenejši, ampak ti ne bi priporočal, ker se hitro zvijejo in potem tresejo, š posebej na avtomatikih.
:?:
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Pač teorije raznih t.i. strokovnjakov.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

No ja, ponavadi so pri avtomatikih večji diski (za alfo ne vem če to drži). Najbrž ne brezveze, ali pač??
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

ROBERTH napisal/-a:No ja, ponavadi so pri avtomatikih večji diski (za alfo ne vem če to drži). Najbrž ne brezveze, ali pač??
Resno?
Nisem se nikoli poglabljal v avtomatike, pa tudi priznam, da je to zadnja stvar, kjer bi pričakoval razliko v primerjavi z ročnim menjalnikom?

Ne najdem pa (pri sebi) racionalne razlage zakaj bi temu bilo tako.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

js sm dal pri anetu 60 za par(al še mal manj menda), pa zaenkrat špila
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

rockson napisal/-a:
veloce napisal/-a:Cca 60€ na komad. So tudi cenejši, ampak ti ne bi priporočal, ker se hitro zvijejo in potem tresejo, š posebej na avtomatikih.
:?:
Gledal sem mal na netu. Od 35-60€ komad - neoriginal. Originalni pa so tam 130-140€ za oba. Ploščice pa karbonske gor za 80€ pri Sinterju. Sem probal pri BMW-ju in prime za popizdit, tudi zelo vroč.
Slika
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

rockson napisal/-a:
ROBERTH napisal/-a:No ja, ponavadi so pri avtomatikih večji diski (za alfo ne vem če to drži). Najbrž ne brezveze, ali pač??
Resno?
Nisem se nikoli poglabljal v avtomatike, pa tudi priznam, da je to zadnja stvar, kjer bi pričakoval razliko v primerjavi z ročnim menjalnikom?

Ne najdem pa (pri sebi) racionalne razlage zakaj bi temu bilo tako.
Za BMW-ja ti lahko to potrdim. Razlog, je pa nezmožnost zaviranja z motorjem, recimo po dolgih klancih se velik del zaviranja izvede z motorjem. Res da se da pri sodobnejših avtomatikih da tudi zavirati z motorjem v ročnem načinu, vendar je potrebno vedet, da vozijo take avte tudi tete, ki poznajo le zavoro pa plin in tam je hudičevo pomembno, da so zavore bolj zmogljive.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Elektronika današnjih avtomatikov je pametna. Prepozna klanec, jakost zaviranja in podobno. Isti klanec navzdol bo ob različni dinamiki peljal npr. s tretjo ali celo drugo, če pride do občutnega zaviranja.
Vsaj pri italijanih so diski povsod enaki in niso vezani na manual / auto menjalnik.
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

Ravno menjal sprednje diske in ploščice in zadnje ploščice in pečko in zajle ročen...anyway

Diski spredaj so ogromni in to tako da 16 col grejo gor recimo samo orginal felge od 166tke...prej se mi zdi da so bli manjši, torej je verjetno nekdo pozabil da je avtomatik...ko sem jih nosil iz trgovine pa so bili tudi prekleto tezki....

cena diskov in sprednjih ploscic z DDVjem je pa bila 112 eur...sicer ne pri eurotonu, je pa od njih...tako da marketing pa marze delajo svoje, je pa eurotonova identična roba izza njihovga pulta bla okol 80 eur drazja...montirat sem pa dal kot vedno na uradni servis v Kranju...

Vsak lahko mal prišpara če se znajde, brez da avto trpi, sam v prvo štacuno se ne sme skočit...ma poklikas po netu, mal poklices pa je razlika identične robe lahk tud 100%...

drgač pa tud moj avtomatik ve kdaj je hrib in ustrezno šalta...ne pa da se peleš dol ko šrekl...na začetku ko pa mu še ne zaupaš pa bremzas pa sam šaltas to pa ja....:)
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

a so to vredu diski za mojo 166?

Namreč piše da so samo za nek ATE zavorni sistem?!

http://www.ebay.de/itm/191345077166?_tr ... EBIDX%3AIT
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

To je za ATE sistem ki ga imajo 2.0 T.S. in pa 2.4JTD do in vključno z 150hp različico.
Ostale imajo 4 batni Brembo sistem.


Sicer pa sam tega ne bi dajal na avto. ATE komplet je cca. 140€ če se mal znajdeš pa verjetno se da še ceneje.
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

saj moja je 2003, 2,4 JTD 150 konjev.

Zakaj pa to ni vredu?
Odgovori
  • Informacija