166tka nekaj ropoče pri desnem sprednjem kolesu

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

No z vesoljcem bova ocitno menjala avte in jaz dobim njegovega z eno staro napako oziroma okvaro. Se zmeraj nekaj dela tok tok tok spredaj desno? Hitrost med toki se spreminja z hitrostjo. Ko stisnem bremze ni da bi nehalo dako da v delu disk,ploscice ni nekaj drugega je. On pravi sprednji lezaj samo bi delalo wuuuuuuuu ce bi bil lezaj. Mogoce polosovina?

Hvala

Drugace pa hud avto :D
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

El Barto sem zasledil da si imet ti te probleme na angleskem forumu napisal si da si zamenjal obe pol osovine je to half shaft dal si 480€ se mogoce spomnis kje? in pa kaj je se CV join (homokineticni)?

Po daljsi voznji sem malo testiral in sporocam ugotovitve vozil sem zelo pocasi sipe dol zvok je slisat kot da bi nekaj zagrabilo nek feder in ko ga nemore vec raztegnik spusti poing in tako spet. Zdaj ce je gred verjetno skos ropota ne pa ko sem sel cez lezecega policaja je takoj utihnilo za priblizno 3-4km potem pa spet? Nevem obcutek koda se je sredinska matica pri disku losala in pol osovina ni do konca notri ko gres pa na policaja jo not nazaj zabije in je bil tiho dokler ni spet ven zlezlo. Jutri bom probal na dvigalo pa da vidimo. Torej ce je imel kdo polosovino zanic kaksen je obcutek ali skos isto ropota mrzel/hladen ali dejansko lahko izgine zvok?
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

polosovina ali nekaj na njej pomoje homokineticni notranji 100% klicem na fd jutri da vprasam koliko.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Preglej polosovino, tut men je na 166ki 3.0V6 šla desna polosovina, po menjavi je blo vse ql. :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

no ce se spomnis se cene pa kje si dal delat?
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

No sam usnje notr bo pa kr treba spucat. 8)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

sofoiks napisal/-a:no ce se spomnis se cene pa kje si dal delat?
Kupil novo, dal okrog 250€, se ne spomnim več točno...zamenjala pa sama doma s kolegom.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Kupljeno - pravzaprav zamenjava staro za novo na AC v Ljubljani.

CV joint je homokinetični zglob.

Vendar se je meni tup, tup, ... pojavljaj pri dalajši vožnji v klanec z več gasa. Drugače je šlo neslišno.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

spomlad zival spomlad :) zdej zebe
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

evo zamenjana (obnovljena) desna polosovina so pa notranji in zunanji zglob obnovili skupaj z delom 230€. So pa rekli da imam se oba volanska koncnika bolj slaba tako da to ob priliki. Alan ves kdo tam dela najin bivsi sosolc Velič :D
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

Evo javljam se še jaz :). Super da si zrihtal, očitno jaz takrat nisem našel čisto celega vzroka, vidiš pa da sem se trudil :).

Tvoja dozivlja pa veliko AC voznje, odkar sma zamenjala ključe, je naredila že cez 2000 kilometrov...

Za ploscice se nisi motil oz šalil :)...včeraj nabavil, te dni enkrat bo treba dat zmontirat.

Mi pa nekaj škripa zadaj, najprej ni, potem samo če je kdo sedel tam, zdaj pa praktično konstantno škripa.

Kdorkoli, so to roke oz kaj na podvozju bo za menjat :) ?

Drugače mi je avto cool, še posebej motor me je navdušil za dizla, neverjetne navor...khm khm...chip tunning je na mizi :)....
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Ojej hahaha tuning no ja ce mislis da potrebujes zakaj pa ne :D. 2k km wow ti pa res nabijas km. Res nevem kaj bi skripalo kaksna pusa, zglob meni res ni sam pri meni so samo otroci Zadaj sedel :). Ja nic jst moram se oba volanska koncnika zamenjat k imajo luft se pa jos :)
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Zadnji post od mene 2010 hehe prav je da jo odprem :)
Rabil bi katalosko od nosilca motorja, ki se nahaja na voznikovi strani spredaj spodaj blizu hladilnika recimo.
Sem sam gledal samo v eperju jaz svoh kaj najdem :) tx
ZAR93600000064265
Odgovori
  • Informacija