166tka nekaj ropoče pri desnem sprednjem kolesu

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

Torej, ravno ko sem začel prodajati alfico mi je zacela ropotati spredaj desno.

Do zdaj sem menjal zadnje in sprednje ploščice ter sprednje diske in zajle ročne zavore ker so bili ti deli ze slabi in mi je zgledalo kot da stekajo zavore...no ni bilo to, vedno ko jo dam probat za peljat uradnim serviserjem pa noče ropotat...slisi se ponavadi vedno bolj po daljsi voznji, tudi trese spredaj desno, bolj je glasno če dezuje ali snezi...a vidi se na servisu ne nič, ker vse razen potrošnega materjala torej bremz ki sem jih menjal vse zgleda super baje...

Ponavadi bolj zaropoce ce zapeljem v luknjo...

Tako da res ne vem...očitno je jezna name... :( sicer sem se vedno zelo neodločen glede prodaje...vendar me s temlem lubica kr jezi in k dodatni ljubezni sigurno ne pomaga...:)

Ma kdo idejo kaj bi bilo...
trafo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Nov 10, 2009 7:40 pm

ponavadi ropočejo roke . lahko tud končnik ampak mislim da je roka. meni na bravotu isto včasih zaropoče ampak na tehničnem je vse brez lufta.
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

no zdajle grem na testno voznjo kr-ce pa da vidmo...lahko da so se slabe bremze pa roka prekrivale pa nisem mogu odkrit pravih simptomov...
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Preglej še kolesne vijake za bit siguren. Se sliši smešno, ampak so že bili taki primeri. Drugače pa roka po moje.
Slika
trafo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Nov 10, 2009 7:40 pm

bremza ti nima kaj ropotat zaradi lukenj. če ropoče končnik ga zlahka probaš ker se kolo giblje .će je pa roka potem je mal težje. probaj s pajsarjem našponat pa boš videl če kaj diha. mora bit popolnoma fiksen tisti zglob.
pingi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 7:02 pm

če kola nima lufta in ti poči ko zapelješ v luknjo je kriv končnik stabilizatorja
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

Meni je tudi pokalo ko pes čez neravnine, pred kratkim sem pa menjal obe štangice stabilizatorja (ena 20€) in od takrat je super. Lahko ti poka tudi končnik, stabilizator, kakšna roka...
Slika
rybyca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Ne Sep 07, 2008 8:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: okolica LJ

Ja res da je lahko roka, lahko pa da je tudi nosilec motorja, vsaj pri meni je bilo tako.
alfasamec
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Stabilizator ali pa roka.
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

No peljal sem ga na en orenk tehnični pregled in ugotovili so da je sprednja desna "kugla" kot rečejo oz. potrebnja je menjava zgornje vilice. Del že naročen...

Edini problem je da ko sem šel po ta rezervni del mi je na AC crknil naš Punto, letnik 2000 1.2, prva diagnoza pravi bencin pumpa sla v K...

Ma kdo izkusnje s tem....kr neki...Punto je zdaj na istem uradnem servisu kot moja Alfa ponavadi....grrr
trafo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Nov 10, 2009 7:40 pm

pumpo si kupiš rabljeno . 20 ali 30 eur .zamenjat jo je čist enostavno.jaz sem jo na bravotu menjal
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

vesoljc napisal/-a:No peljal sem ga na en orenk tehnični pregled in ugotovili so da je sprednja desna "kugla" kot rečejo oz. potrebnja je menjava zgornje vilice. Del že naročen...

Edini problem je da ko sem šel po ta rezervni del mi je na AC crknil naš Punto, letnik 2000 1.2, prva diagnoza pravi bencin pumpa sla v K...

Ma kdo izkusnje s tem....kr neki...Punto je zdaj na istem uradnem servisu kot moja Alfa ponavadi....grrr
jz bi ti priporocal, da bi se menjal na drugi strani zgornjo roko.. da ti nebo v kratkem se tam kaj zacelo cvilit saj ni tako draga ta roka.. jz sm pac mogu menjat desno spodnjo roko spredaj.. sem menjal se levo + koncnike stabilzatorja + koncnike volanske letve.. ker je tudi meni skripalo :)
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Ja folk pismo, dejte malo cene navesti. Kolk ste dali za roke itd,....da tudi drugi izvemo.
Slika
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

"UpDejt" stanja naših italjanov...

Malo neumno ampak crknil je števec Puntiča za obrate in benz stevec je zmrznil...in sem ostal brez bencina, zato se je ustavil...smo porihtal ...ker smo puntica sele kupili, nismo vedeli za muhe stevca in pa vozimo ga trije ljudje tako da tud vzorec tankanja ni bil jasen, drugace bi lahko posumil da neki ne stima...

anyway, alfica je dobla torej sprednjo desno zgornjo roko... in ne ropoče več :)

Torej gospodična je v enem mesecu dobla: 2x sprednji diski, 4x zavorne ploščice, 1x nov grelec kabine, 1x roka in 1x obnovljen motorček lopute za gretje zraka, 2x zajle ročne pa se verjetno kaj...em mislim da mam zdaj pravico od nje zahtevat da ne tezi več da bi rada šla v shopping par mescev...em uf sem zamesal z svojo punco, emmm ne nisem obe so iste :)

Pozitivno pa je da bremze tako primejo da so bli na tehnicnem sokirani...:)

Za roko sem dal 70 EUR, dobil v skofji loki novo seveda z ddvjem :) ja vem je ugodno....gorenjskim alfistom jo zrihtam ;)


Anyway ko sem se vceraj presedel v Alfico iz Puntiča in v sončku zahodil gas...sem hitro spet našel obilo razlogov zakaj se je ne splača prodati...:)
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

veloce napisal/-a:Ja folk pismo, dejte malo cene navesti. Kolk ste dali za roke itd,....da tudi drugi izvemo.
sprednje spodnje roke sem nabavil v trstu 130€ za komad original z maksimalnim popustom

EUROTON: redna cena
zglobi volanske letve L + D 24€
koncniki stabilizatorja L + D 24€
(roke seveda neoriginal ti pride 182€ po komadu)

s tem da sem jz se uzel cev za bremze od olja spredaj od pince ko gre naprej (60cm dolga) + manseto pri kolesu spredaj desno

cena: 80€ s popustom 55€

torej roke + koncniki v.l. + koncniki stabilizatorja = cca. 300€
+ delo ti pac pride spet odvisno od mehanika..je pa nekje 1 ura na roko torej 2 ure. ce se pa kaksen vijak odlomi in kaj zaplete lahko racunas 3ure maksimalno tako da si lahko potem sam izracunas kolko te pride delo
Odgovori
  • Informacija