škripanje zgornjih rok

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Gricko napisal/-a:
Alan napisal/-a: Itak se da lahko vse v powerflex razen prednje spodnje roke.
zakaj se pa spodnjih ne da v PF?
sprašujem, ker sem tudi jaz obupal pri 156 in spodnjih rokah....
Za 166-ko jih ni, za 156-ko pa so.

http://www.powerflex.co.uk/products/166-1001/1.html

http://www.powerflex.co.uk/products/147 ... 801/1.html

Miholl napisal/-a:Vozim od - do,staro in mlado, pa še nisem uspel najti avta ki bi škripal med vožnjo, če pa je je bil luft v rokah ali pa hin palčke stabilizatorjev. Da bi pa samo škripalo pa blo brez luftov, to pa očitno sam italjanom rata - po mojih izkušnjah...
Meni je zadnja vzdolžna, obnovljena pri Vargalantu ali Prekomu (ne vem točno, ker so to na servisu rihtali) začela šrkipat po enem mescu, in bo šla (v kratkem) na reklamacijo, dočim so sprednje (pravtako obnovljene) v redu, kot tudi zadnja desna vzdolžna. Tako da možno je vsega in svašta :).
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

TribesMan napisal/-a:
Alfa146 napisal/-a:a mi lahk kdo prosm pove,kaj bi lahko še kej druzga pokal če ne poka roka.... :? roka je od prekoma in še vedno poka zadi desno!!!!! :x
Najverjetneje končnik stabilizatorja...
meni je zadaj pokalo in sicer gumice na stabilizator štangi so bile zanič in sem jih menjal(prekom, drugje jih ne dobiš posebej 30€ par), od takrat naprej brez zvoka
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

Jaz sem glih kak mesec nazaj zamenjal komplet spodnje in zgornje roke spredaj. Škripala je pa samo desna zgornja.

Zdej pa upam, da ne bom čez kak mesec že tukaj pisal, kako mi vse škripa #-o
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
AR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 2:29 am

Pa sem naročil nove roke. Dobil sem jih po ugodni ceni, spodna roka 130 EUR, zgornja pa 62 EUR. Vzel sem za obe strani, upam le, da bo sprednji konec zdržal več kot eno leto :D
Vsekakor bolje kot obnovljene roke :mrgreen:
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

AR napisal/-a:Pa sem naročil nove roke. Dobil sem jih po ugodni ceni, spodna roka 130 EUR, zgornja pa 62 EUR. Vzel sem za obe strani, upam le, da bo sprednji konec zdržal več kot eno leto :D
Vsekakor bolje kot obnovljene roke :mrgreen:
ni nujno da bodo nove boljše kot obnovljene, predvidevam da nisi kupil originala, tudi jaz sem imel nove neoriginalne ki so popustile po par mescih

zdej pa še k moji alfi, men že spet neki škriple 1. desna zgornja, praktično nova (23.11.2010 montirano)od prekoma, ta "OJAČANA" tko da me zanima kok pride powerflex, v roku enega leta je že druga roka gor, ki spušča dušo, tko da ne bi rad šel k psihiatru zarad tega
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

tole sem našu na e-bayu.
Men se zdi na pol zastonj !?
WTF???

http://cgi.ebay.at/QUERLENKER-REPARATUR ... 336606229b
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

zanimiva cena res, pa še 2 letna garancija, samo vseeno si ne predstavljam kakšne kolobocije bi bile, če bi rabil reklamirat robo, se pravi poslat roke nazaj, tačas pa brez avta bit kar lep cajt, hm ne vem res. Že pri nas kot idiot čakaš na odobritev reklamacije, kar je ponavadi min. 1 mesec, tok časa brez avta bit je nesmisel, se pravi si primoran kupiti druge roke...
trafo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Nov 10, 2009 7:40 pm

danes sem se vozil ko je bila temperatura od zunaj 20 stopinj. vsaj tako je kazal termometer. niti glasu se ne sliši iz zgornjih rok več. zjutraj pa je bilo slišati škripanje tistih gum .bilo je okrog 2 stopinji. hecna zadeva
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

je pri meni tudi zdaj vse potihnilo ko je bolj toplo =D>
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

pr alfah je tako da pač obožujejo poletje in škripanje gum. Seveda jih pozimi zebe hehehe
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Da ne bom odpiral nove teme.

Je pri vijaku zgornjih rok možna ''fora'' kot pri 156 in se ga da brez posledic obrnit, da lahko naslednjič roko dobiš dol brez snemanja amortizerja?

Ali pač ni šans in je vedno potrebno razstavit.
Odgovori
  • Informacija