škripanje zgornjih rok

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

fiatseba napisal/-a:evo js sm zamenu spredi vse 4 roke v roku enga mesca pa mi že neki u izi škirple na levi strani, je pa od prekoma roba, js res ne vem, to je za znort, a loh še kje druzga škriple?
končnik zelo dvomim da bi škripal drugo pa ni več na levi, razen amortizer samo dvomim
Jz sm za foro naročil od prekoma zgornjo desno roko, k je kao neki hudo izboljšana pa me firbec matra če bo več kot 2 mesca zdržala. Bo pa to moja že 4 zgornja desna roka. :roll: Original je dobila luft, pol je šla ena vargalantova po 14ih dneh po gobe, ta druga je zdržala pol leta, zdej bom pa še tole probu. :lol:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

A da bi original kupu ti pa še ni prišlo na misel? :D
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Sm na levi strani in stvar deluje že cca 1 leto in pol. Ko sem se z vargalantovimi rokami nasral, sem ob prvem škripanju na levi strani dal original gor, tale prekom gre pa gor čist iz firbca, da vidim če so njihovi izdelki kej boljši od vargalantovih,...
Alfa146
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne Mar 15, 2009 9:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofljica

jst sm prejšn teden dav od prekoma zadnjo desno roko pa še vedno škripa...jutr ga pokličem ker je reku da majo garancijo in jo bom šov popravt, če neki plačam hočm tut da dela normalno!!!! :D sam pa nism zihr dato škripa roka...... :?
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Nisi mogu kak dan prej to povedat. :doubt:
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Kaj si ti že zmontiral to "izboljšano" roko od Prekoma?

Če tudi tebi začne škripat v kratkem bo treba jih kontaktirat da to pač ni to. jaz sem se kar lepo menil z njimi ko so mi delali podaljšane končnike, se mi zdijo odprti za pogovor, mogoče kak naš nasvet :D

@ All

Zmontirajte strongflex, powerflex pa bo mir (seveda dobro namažite zadevo)

Rešitev za serijsko roko pa bi bila menjava puše v gumi za pušo iz oilona naprimer, pa vse kar je železnega okoli (podložke) narest iz oilona. Dovolj trden material je pa ne škriplje ker je samopodmazljiv.

Če prinese kdo komplet škripajoče roke da si malo pogledam lahko naredimo zadevo za test.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Zmontirana bo drug teden, če bo cajt.
Uporabniški avatar
swifty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 11:20 pm
Vozilo: ALFA 166 2.4 JTD 110 KW
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Kontakt:

Torej po vsem prebranem, če jst zadevo razumem, problem je samo v nadležnem škripanju, ni problem,da bi bilo z avtom kaj narobe ?

Ker meni tudi škripa in zadeva se ob malce glasnejši muziki sploh ne sliši :lol:
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

swifty napisal/-a:Torej po vsem prebranem, če jst zadevo razumem, problem je samo v nadležnem škripanju, ni problem,da bi bilo z avtom kaj narobe ?

Ker meni tudi škripa in zadeva se ob malce glasnejši muziki sploh ne sliši :lol:
ponavadi (original) ko enkrat škripa, kmalu začne dobivati luft -> pobiranje gum

Meni original roke niso škripale skoraj do konca...ko so začele škripati, so imele tudi že luft in tudi gume mi je pridno papcalo.....

pri aftermarket rokah je škripanje bolj pogosto in ni tako povezano z obrabo....

strongflex pa zaenkrat še neslišno deluje......
Uporabniški avatar
swifty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 11:20 pm
Vozilo: ALFA 166 2.4 JTD 110 KW
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Kontakt:

Gricko napisal/-a:
swifty napisal/-a:Torej po vsem prebranem, če jst zadevo razumem, problem je samo v nadležnem škripanju, ni problem,da bi bilo z avtom kaj narobe ?
Ker meni tudi škripa in zadeva se ob malce glasnejši muziki sploh ne sliši :lol:
ponavadi (original) ko enkrat škripa, kmalu začne dobivati luft -> pobiranje gum
Meni original roke niso škripale skoraj do konca...ko so začele škripati, so imele tudi že luft in tudi gume mi je pridno papcalo.....
pri aftermarket rokah je škripanje bolj pogosto in ni tako povezano z obrabo....
strongflex pa zaenkrat še neslišno deluje......

Gricko, če se razumeva, torej to škripanje je zelo nadležno, sliši se ga samo, ko si v prižganem avtu in ne ko si zunaj, zvok je pa podoben cviljenju jermena oz jermenice :?:
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

ne znam ti povedati kako je stanje tvojih rok....moja alfica je zadnje pol lete škripala ko kaka karjola ko sem šel čez neravnine...bolj je bilo mraz bolj je škripalo........no poleti je vsake toliko malo poškripalo......gume mi je pa že hudo pobiralo (no za to so bile krive v precejšni meri tudi spodnje roke)

sedaj škripanja ni več, upam da tudi gum ne bo več pobiralo , hodim pa po svetu precej lažji ( €€€€€ :mrgreen: )
Uporabniški avatar
swifty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 11:20 pm
Vozilo: ALFA 166 2.4 JTD 110 KW
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Kontakt:

Gricko napisal/-a:ne znam ti povedati kako je stanje tvojih rok....moja alfica je zadnje pol lete škripala ko kaka karjola ko sem šel čez neravnine...bolj je bilo mraz bolj je škripalo........no poleti je vsake toliko malo poškripalo......gume mi je pa že hudo pobiralo (no za to so bile krive v precejšni meri tudi spodnje roke)

sedaj škripanja ni več, upam da tudi gum ne bo več pobiralo , hodim pa po svetu precej lažji ( €€€€€ :mrgreen: )

Ne ne, pol nimam iste težave kot ostali, meni avto škripa v leru, ko je prižgan, ko notr sedim, zvok je pa tak kot, da bi jermen škripal, ampak odzunaj se pa nič ne sliši :?
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Končno zmontirano, po parih mesecih pokanja in škripanja se avto spet pelje kotnov. =D> Me prov zanima kok časa bo zdržala tale prekom fl roka.
Alfa146
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne Mar 15, 2009 9:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofljica

a mi lahk kdo prosm pove,kaj bi lahko še kej druzga pokal če ne poka roka.... :? roka je od prekoma in še vedno poka zadi desno!!!!! :x
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ja poka lohk marsikej. Od stabilizatorja naprej,...
Odgovori
  • Informacija