škripanje zgornjih rok

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
trafo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Nov 10, 2009 7:40 pm

kako se odpravi nadležno škripanje gornjih rok. dokler je bilo toplo vreme je bilo vse ok. sedaj pozimi pa se občasno pojavi na večjih neravninah na cesti. mazal sem z vsem mogočim ampak ne pomaga čisto do konca da bi to utihnilo.roke so nove par tisoč km narejeno.
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Skozi manšeto z inekcijsko iglo ter šprico ubrizgaj toplo olje! :doubt:
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

mitoma napisal/-a:Skozi manšeto z inekcijsko iglo ter šprico ubrizgaj toplo olje! :doubt:
al to ne škripa v končniku!

kakor sem jaz opazil, je meni škripalo v pušah!

sicer ko sem avto dvignil, je zvok "prihajal" iz končnika....no ko sem dal roke dol, je bil končnik čisto tiho, ko pa sem puše začel obračat pa je začelo škripat!....
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Olje :?: :?: :?:
Zadnja stvar, ki bi jo dajal na gumo.

Če so nove jih reklamiraš, če so pa obnovljena, je pa to standard, kar kovacha povprašaj, v končni fazi pa morajo tudi imet neko garancijo.

Osebno sem gumice večkrat s pomočjo slamice našprical s sprejem za armaturo in škripanje je sčasoma izginilo (roke so pa stare in bodo počasi primerne za menjavo).
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

ElBarto a me mors se tuki spominjat, a ni ze dost da mi skripa k se vozm hehe. Mal heca. Baje se dobi neka posebna mast katero se utre u te koncnike..jaz se bom s tem ubadal spomladi,zdaj je tako brezveze.. Mal pomaga tista mast v spreju za ketno pri kolesu mazat, bom probal s kaksno katera je za motorje, bi znali biti bolj trpezna. Je pa tako, jaz sem dal lanskoleto komplet podvozje zrihtati kar se teh gumic tice, skesiral kar lep denar pa skripa bolj kot je prej še z prvougradnimi rokami, je pa alfica dala ze 2go okroglo obletnco cez se z tastarimi. Tolazm se da vcasih tudi kaksen bmw,pasat mimo priskripa pa tut drugi alfisti s foruma majo iste probleme.
trafo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Nov 10, 2009 7:40 pm

men so začele škripat takoj ko sem nove dal gor.in sem jih našprical z sprejem ki je za mazat ketne na motorju in je zginlo ampak po mrzlem pa ne pomaga ta mast. to škripljejo tiste gume ki so na njih.seveda niso originalne. bom pa res probal z injekcijsko iglo vbrizgat raztopljeni vazelin. saj to ni slišat vedno ampak občasno gre pa zelo na živcce grrrrrrrrrrrrrrr. sliši se kot bi škripnlo v armaturi .
Uporabniški avatar
swifty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 11:20 pm
Vozilo: ALFA 166 2.4 JTD 110 KW
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Kontakt:

Matr a mamo res vsi iste probleme ? Jaz tudi slišim škripanje dobesedno iz notranjosti avtomobila in to je toliko moteče, da je treba muzko naglas dat :evil:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-bolezen italijanov,jaz se ne sekiram več,vsaj ko je topleje je še znosno
-kolega ima novega bravota pa enako škripa,moram tasta vprašat kako je pri njegovem bravotu :?
trafo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Nov 10, 2009 7:40 pm

ja ampak mislim da niso samo italjani. vsak avto ima svoje slabe strani. drugače je moja alfa res tiha. nobena plastika ne škripa niti čričkov ni v notranjosti .zdaj se niti gume ne slišijo k sem vrgu stran une smrekica profil. sam te roke odkar sem dal nove. une stare niso tega delale.
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

bot vesel da je to sam pozim :D da bi se poleti tako skripalo ko so sipe dol..
Aljaž
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: So Feb 05, 2005 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

kovach napisal/-a:bot vesel da je to sam pozim :D da bi se poleti tako skripalo ko so sipe dol..
..., ker klima spet ne dela.
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

klima vedno dela :doubt: sam je ne odobravam preveč, na dalšo razdaljo že, drugače se veliko raje vozim z spuščenimi šipami, oz. priprtimi 8)
Uporabniški avatar
swifty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 11:20 pm
Vozilo: ALFA 166 2.4 JTD 110 KW
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Kontakt:

kovach napisal/-a:klima vedno dela :doubt: sam je ne odobravam preveč, na dalšo razdaljo že, drugače se veliko raje vozim z spuščenimi šipami, oz. priprtimi 8)

Sam zarad tega ma večjo porabo... :D
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

2-5dl ni nič če maš že tako min. 12 :lol: :P

Glede povozja tudi meni pri minusu malo poškriplje. Je pa pri 160kkm še vse original. Zadaj je že mal na /\ že, drugje pa zaenkrat vse brez lufta.

Glede klime pa sam na kratke relacije prižgem in zraven še malo odprem okno. Dobra fora če si preveč občutljiv.
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

eh je kr pridna 10.2 konstantno :lol:
Odgovori
  • Informacija