Xenon problem

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Tu bi rekel, da imaš problem v balastih.
Malce pobrskaj po eBayu, za xenon kit s takimi žarnicami, kot jih imaš ti in si to zmontiraj.
Bo precej ceneje, kot luč predelovat ali pa nabavljat navadne.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

Ma zakaj D2S ?
Doma imamo 2.4 175 hp letnik 2005 se pravi vse imajo serisko vgrajen xenon in po desetih letih (marca 2015) prejšen mesec sem rekel da jih zamenjam. Grem v IT. gledam piše D2S grem v obi Boschov katalog in spet piše D2S in potem rečem sam sebi da prej kot kupim pogledam kako to izgleda, ker od njih ni bilo več veliko leva je neprestano žmigala pa še ugašala, ponoči ni svetlo nič ampak to sedaj ni važno (desna makenkost boljša brez ugašanja :) )..
Se pravi dvignem pokrov, odstranim pokrovček in pogledam in čakaj malo v avtomobilu D1S pogledam drugo stran isto.
Vredu prvo sem bil zmeden pa grem v trgovino z avtodeli in spet isto D2S na koncu kupim D1S, ker če so sedaj delale najmanj 8 let kolikor je avtomobil v naši lasti bo pa še naprej. Na netu zbrskal dva komada Osramovih za 40e in moram reč da nove žarnice delajo in luči delajo 1A.
Edino napako, ki jo zaznava ( nevem če se bom prav izrazil ) sta "višinomera" tisko kar pride spredaj pa zadaj na podvozje namontirano.
Moram pa reč da kar se cen tiče pa to ni normalno iste žarnice 3 trgovine 60e razlike na komad v ceni. ::
Verjetno moje skromno mnenje ni nevem kako pomembno ampak sem se moral pohvalit da po najmanj dveh letih "teme" sem končno "rasvetljen". :D
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

166 <03 ima D2S
166 FL >03 ima D1S

Če neprestano utipajo žarnice pa zna bi problem v balastih. Pred FL so posebaj zraven luči pri FL pa so pod lučmi

Jaz sem menjal pri FL. Sem pa naredil konverzijo iz LAD5G na LAD5GL ker so manj problematični :wink:

Slika
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

Zaenkrat dela 1A tako, da se nimam kaj pritoževat je pa vseeno prehitro govoriti moram počakat najmanj pol leta ali leto dni. Ampak pri meni je verjetno res bil problem samo v žarnicah. Sem pa veliko bral da je to rak alf 166 FL.
Za enkrat moram potrkat :D
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
Uporabniški avatar
swifty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 11:20 pm
Vozilo: ALFA 166 2.4 JTD 110 KW
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Kontakt:

swifty napisal/-a:Mene tudi zanima, če ima kdo kakšno D2S žarnico 4300K rabljeno viška ?

http://autolight-xenon.de/Bilder/D2S%20" onclick="window.open(this.href);return false; ... %20650.jpg


Rabil bi eno D2S rabljeno žarnico, vseeno katere svetilnosti, samo, da sveti, častim kavo ali pir :-({|=
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2003 prodana
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2002 zamenjana
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2005 kupljena
Altmann

swifty napisal/-a:
swifty napisal/-a:Mene tudi zanima, če ima kdo kakšno D2S žarnico 4300K rabljeno viška ?

http://autolight-xenon.de/Bilder/D2S%20" onclick="window.open(this.href);return false; ... %20650.jpg


Rabil bi eno D2S rabljeno žarnico, vseeno katere svetilnosti, samo, da sveti, častim kavo ali pir :-({|=

Poslji mi na ZS naslov in podatke, pa ti posljem.
Imam dve viska. Kolikor se spomnim je ena cist OK, pri drugi je pa pri kontaktih malce plastika stopljena ampak tudi dela
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

166 pfl 2002:
leva luc je bila nekaj let nazaj nova in sveti odlicno. Desna luc tudi zgleda kot nova in sveti malo rumenkasto ter po svetilnosti 10x slabse. Seveda sem sklepal da je tezava v zarnici (tako je ze zelo dolgo oz odkar imam avto). Sklepal sem, da je kriva zarnica, kupil sem nove zarnice in ko so zamenjali desno, je stvar popolnoma enaka. Kaj je sedaj vzrok? Leca? Al balast? Sej drugace se niti ne vidi, ampak mi gre na k...
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

pero666 napisal/-a:166 pfl 2002:
leva luc je bila nekaj let nazaj nova in sveti odlicno. Desna luc tudi zgleda kot nova in sveti malo rumenkasto ter po svetilnosti 10x slabse. Seveda sem sklepal da je tezava v zarnici (tako je ze zelo dolgo oz odkar imam avto). Sklepal sem, da je kriva zarnica, kupil sem nove zarnice in ko so zamenjali desno, je stvar popolnoma enaka. Kaj je sedaj vzrok? Leca? Al balast? Sej drugace se niti ne vidi, ampak mi gre na k...
Pre-FL luči na 166-kah so slabe, pa naj gre za xenon ali halogen, svetijo porazno, tudi nove. Z leti pa parabole za lečo postanejo še ožgane (počrnijo) in/ali matirane, s tem se drastično zmanjša odboj svetlobe in take luči zelo slabo svetijo. Tako da lahko probaš vse žarnice pa ne bo boljše.
Narediti tukaj ne moreš kaj dosti brez nekih večjih posegov. Lahko vzameš luč narazen in daš parabolo obnovit - torej na novo kromirat, in sčistiš lečo pa steklo luči na notranji strani. Potem pa vse skupaj zalepiš nazaj skup. Lahko tudi menjaš celoten projektor, ampak ne vem kateri bi sploh pasal. Maš jih več na netu, ampak tako na pamet se ne da igrati s tem. Pa še večina teh aftermarket projektorjev ima DOT cut-off (ameriški snop), in ne ECE, ki je drugačen in edini dovoljen v EU oz. Sloveniji.
En poljak jih obnavlja takole:
https://www.youtube.com/watch?v=cLqae8saIFY" onclick="window.open(this.href);return false;

Če komu pride prav še ta informacija glede FL luči.
Po FL-ju so xenon luči ko so nove, recimo temu dobre oz. sprejemljive. Ampak imajo notri D1S Valeo projektorje, ki so kar se vzdržljivosti tiče eni najslabši vseh časov. Vedno so ožgani na notranji strani po nekaj letih uporabe in začnejo svetit zelo slabo. S tem imajo težave vsi avti ki so jih imeli vgrajene, ne samo AR 166. Da se jih zamenjat z drugimi projektorji, ampak celoten poseg za 166-ko stane okoli 500€ (vključno z materialom).
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

In kje se dobi te projektorje za FL? oz. kdo to obnavlja?

@pero666 balasti imajo bolj majhen vpliv na svetilnost :wink:
Odgovori
  • Informacija