Xenon problem

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ne obupat :)

ps: za peugeota zpa u avtodati zal ni nobenih shem, da bi ti kaj koristile :doubt:
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

SubjectX napisal/-a:
Avto je ze prodan.

Sej alfa je le alfa: sportnost, dinamika voznje, tudi na FL 166tko je bil izgled meni vrhunski, ampak sem obupal. Potrebujem zanesljiv avto, kar pa alfe (vsaj tri ki sem jih jaz vozil) niso.

Bilo pa je fino dokler sem uposteval srce. Zdaj je pa na vrsti glava, bomo videli ce se se kdaj vrnem...
:shock: :eek:
Tole je pa bilo ekspresno. Čestitam za hitro prodajo =D>

Sva na istem. Čeprav mene spet srce matra, ampak ga probiram zaenkrat utišat.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

za kok je pa šla če zaupaš, ker svojo že 3 mesce prodajam, pa nobenih klicev
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

Crazy Alfista napisal/-a:ne obupat :)

ps: za peugeota zpa u avtodati zal ni nobenih shem, da bi ti kaj koristile :doubt:
Aha, ok, hvala. Bom se malo brskal po netu..

Senkal sem jo za 3k, ker imam trenutno dosti drugih skrbi in se mi res ni ljubilo ukvarjati se z prodajo tako velke krave z avtomatskim menjalnikom in alfa romeo znacko na havbi:D
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Kako se reče unemu senzorju na zadnjem kolesu ki regulira višino luči?
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

senzor visine snopa luci.
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

No jaz imam enak problem z Xenonkami (FL) in sicer da obe žmigata... Pred dvema letoma sem dal nove žarnice ki sicer zelo omilijo situacijo ampak pravi razlog bo izgleda v balastih...

Zdj pa me zanima ali se da montirati kakšne aftermarket balaste? Pa seveda če jih montiram in bo delovalo lahko povzroči to kakšno drugo motnjo...
Rablenih ne bom kupoval vsaj takih ki so bili montirani na 166-kah ker je povsod približno isti k***, novi pa so preprosto predragi za zdravo pamet #-o
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

EDIT: Tole naj bi bil problem. Nahaja pa se pod vsako lučjo izgleda. Nč bo treba pogledat kaj se da naredit...

Slika

Sem pa dobil informacijo od človeka ki se ukvarja s temi stvarmi, da so tele LAD5G na AR 166 eni najslabših balastov in odpovejo vsem avtomobilom ki jih imajo montirane zelo hitro :evil: Cena obeh novih pa MIN okoli 300€ kakor sem se sedaj uspel prigrebst do nejugodnejšega ponudnika (zaenkrat...)
Modificirane naj bi bile enote od leta 2010 in tiste enote naj bi delale OK ...
Zadnjič spremenil bvogri, dne To Sep 24, 2013 10:24 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

razdri pa poglej ne, sj si štromar :D , mogoče maš sam kšne mejhne kondije za zamenat, fotru sm na lancii na kontrolni enoti za skyhook zamenu dva kondija k nista bla nč napihnena pa je avto malenkost mehkejši...
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Jz sm računalničar pa kemik :lol:

Sam pr 166ki bom pa tut štromarsko položu :D Ma ja sej lahko je rečt... Druga stvar je to da morm snet odbijač in kolotek da dobim ven luči kar pa tut ni lih pol ure dela. Si bom vzel čas 1x... če ne pa takrat ko mi dokončno crkne, ker zaenkrat samo požmigujeta in desna včasih crkne za par sekund.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Slika
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Hvala za link. Ql torej obstaja neka pocen alternativa... Upam da vse štima potem.
Alfa fanatik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 127
Pridružen: Pe Jun 10, 2011 12:42 pm

jaooooo....tistim 10 avtom ki so vgradili xenon u fabriki.... še niti tistim ne dela #-o
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Alfa fanatik napisal/-a:jaooooo....tistim 10 avtom ki so vgradili xenon u fabriki.... še niti tistim ne dela #-o
Vgradili so ga vsem po FL....,
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

S tem Xe pri FL so kar heci če bi hotel da dela kot je treba...

Balasti, senzorji nagiba na obeh premah, dokaj slaba svetilnost ... pa še kaka dodatna napakca na motorčkih pomika ali čem podobnem pa si zmagu. Ampak sej se da očitno dokaj poceni vse nekak rešit tako da bo :lol:
Odgovori
  • Informacija