2.4 JTD težko vžiga

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Aljaž
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: So Feb 05, 2005 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Do sedaj mi je 166ka zmeraj užigala brez težav- Pred cca. 14 dnevi pa se je začelo da je avto zmeraj dlje rabil da vžge. Sedaj mi vžge v prvo po malo dalšem veglanju ali v drugo. Redko se pojavi tudi da motor prvih par sekund trese v prostem teku (kot da nebi delal na vseh cilindrih) vendar se po cca 5 sekundah delovanja umiri. Med vožnjo avto deluje normalno. Opažam tudi da avto slabše vžiga ko je segret. Pred 1. mesecem je bil zamenjan senzor obratov glavne gredi, ki je bil sedaj poleg olja in filtrov (tudi filtra goriva) zamenjan še enkrat. Akumulator je star cca. 6 mesecev. Ali ima kdo kakšno idejo kaj bi bilo lahko narobe.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Vbrizg goriva... injektor pušča verjetno...
Aljaž
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: So Feb 05, 2005 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Kaj je storiti? Bosch servis ali kam na diagnostiko?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mnja najprej bi moral poštudirat kater injektor ti nagaja.

Pomojem najbolje priklopit lončke na povratne vode injektorjev in boš videl kateri ti nagaja...
Uporabniški avatar
swifty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 11:20 pm
Vozilo: ALFA 166 2.4 JTD 110 KW
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Kontakt:

Aljaž napisal/-a: Pred 1. mesecem je bil zamenjan senzor obratov glavne gredi, ki je bil sedaj poleg olja in filtrov (tudi filtra goriva) zamenjan še enkrat.

Ali ti je tale senzor obratov povzročal prižig rdeče check engine lučke ob zaviranju z mašino in posledično s tem si moral zapeljat ob stran ceste, ker ti je avto ugasnu ? In zakaj si senzor menjal še enkrat (ob predpostavki, da si tudi prvič novega nabavil) :?:
Aljaž
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: So Feb 05, 2005 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Ko je bil zanič senzor glavne gredi je avto ko se je segrel ugasnil. Brez kakšnega koli opozorila in lučke. Nato je užgal šele po kakšnih 20 minutah ko se je shladil.
Uporabniški avatar
mitnik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr Avg 10, 2005 5:34 pm

Koliko pride ta senzor in kje nabaviti. Se mi je 2x zgodlo to zgoraj.

Lp,

Mitja
Uporabniški avatar
swifty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 11:20 pm
Vozilo: ALFA 166 2.4 JTD 110 KW
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Kontakt:

mitnik napisal/-a:Koliko pride ta senzor in kje nabaviti. Se mi je 2x zgodlo to zgoraj.

Lp,

Mitja
Če govorimo o istem senzorju, sem ga jaz kupil v COPEX-u, v ANET-u ga niso imel.
Odgovori
  • Informacija