Lučka za olje - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

Kar si zbrisal, sploh ni bilo OT. Uporabnik dancekbanancek je predlagal drugo vozilo, in o tem je bilo dano nekaj zelo zanimivih informacij. V dobro kupca, ki ga je skrbelo ravno to, da ga ne bodo potegnili čez mizo.

Zbrisanega nisi prestavil v temo, kot si navedel, ampak si za kupca dragocene informacije vrgel v odpad.
Za te informacije bi bil marsikdo hvaležen...

Neobjektivnost administratorja je torej več kot očitna!
Predlagam, da korigiraš svoje ravnanje in prestaviš zavržena objektivna in koristna besedila tja, kamor si obljubljal v svojem komentarju.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Saj ne, da imam željo debatirat s tabo, ker bi prej naučil mačka lajat, toda:

1. Naslov teme je AR 166 lučka za olje in nič drugega
2. OT (vse od dotične rdeče 166) je v odpadu in tam je še zmeraj na voljo za prebiranje, le nabijanje postov ni več možno
3. Bordo rdeča 166 ima tako svojo temo v galeriji, kakor tudi posebno temo o prodaji vozila z vsemi informacijami, ki jih lahko kupec izve tudi od lastnice.
Uporabniški avatar
Miico
Alfist
Alfist
Prispevkov: 270
Pridružen: Če Dec 15, 2011 10:28 pm
Vozilo: 159 2.4 JTDm SW 154kW TI
Kraj: Laško

Fantje se opravičujem, če sem kaj narobe objavil in pod napačno temo, objavil sem oglas Alfe tudi pod temo "Ali poznate to alfo", ampak žal ni bilo odgovora na moje vprašanje, zato sem svoja vprašanja, ki so me težila zastavil tu.

Zahvaljujem se vam za mnenja, nasvete in priporočila katerih sem zelo vesel, očeta pa sem prepričal, da se v ta nakup ni podal.

Hvala Alfisti, zaradi mene pa se lahko tema tudi izbriše, če ni na pravem mestu in je narobe zastavljena.

LP
No turbo, no fun !
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Izbris ni potreben, ker se ni tudi do zdaj nič brisalo, le prestavilo. Bo pa tudi ves nadaljen OT premaknjen v za to namenjeno temo.
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Če smo že OFF topic je po mojem menju tema Ali poznate to vozilo zelo neuporabna, ker se hkrati komentira 5 vozil in željenih odgovorov zaradi nepreglednosti ne dobiš. Če bi sam hotel kaj zvedet bi tudi vprašal v posebni temi pa forumska pravila gor ali dol.

Enako je pri oglasih. Ja tema o prodaji je ampak spet je zakljenjeno za odgovore. Enako neuporabno.

Vglavnem tale tema je bila po mojem mnenju čisto OK in sploh nepotrebna dodatnega moderiranja.

ON-Topic: Najdi b.p. 166, pa še na tisti boš v kratkem času našel kakšno zabavo :D Sicer pa super avto, samo problem je dobit lepo ohranjeno. Jaz sem se kar namučil ;)
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

bvogri napisal/-a:Če smo že OFF topic je po mojem menju tema Ali poznate to vozilo zelo neuporabna, ker se hkrati komentira 5 vozil in željenih odgovorov zaradi nepreglednosti ne dobiš. Če bi sam hotel kaj zvedet bi tudi vprašal v posebni temi pa forumska pravila gor ali dol.
Tvoja ločena tema bi bila pač združena s prvotno, ki je temu namenjena, če pa uporabniki ne znajo ali se jim preprosto ne da uporabljati navedkov(quote) potem pa se pač razburjaj nad njimi.
bvogri napisal/-a:Enako je pri oglasih. Ja tema o prodaji je ampak spet je zakljenjeno za odgovore. Enako neuporabno.
Pri oglasih je neuporabno le to, da se uporabniki spet ne znajo držati pravil in navodil in njihovi oglasi v 90% ne vsebujejo zahtevan minimum informacij, kot so okvirna cena, kontaktni podatki(ne ZS ni dovolj!) itd.
Debata v malih oglasih ni potrebna, ker je za dodatne informacije vedno mogoče kontaktirati avtorja oglasa.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Miico
Alfist
Alfist
Prispevkov: 270
Pridružen: Če Dec 15, 2011 10:28 pm
Vozilo: 159 2.4 JTDm SW 154kW TI
Kraj: Laško

Stvar je takšna stoji pa takole:

Oče je Alfo kupil, odpravili so vse napake, razen te, da se je spet pričela prižigati lučka za olje.

V prostem teku lučka gori, po dodanem plinu ugasne.

Ampak to se zgodi dvakrat na 14dni.

Vzrok?

Ojnični ležaji verjetno niso, ker potem bi se kaj slišalo ali pa bi lučka vedno tako utripala ali ne ?

LP
Miico
No turbo, no fun !
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

nekaj je narobe na tlačnem sistemu za olje...

Lahko je samo senzor fuč (dvomim)
to se verjetno naredi pri ogretem avtu?
lahko je oljna pumpa proti koncu in pri minimumu ne ustvari dovolj tlaka...
lahko je slaba dihtnga na dovodu oljne pumpe in potegne zrak vmes (tud dvomim, če niste karterja nič dol jemali)
kako je pa olje? kdaj je bilo menjano?

lahko bo pa zaropotalo kmal...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Miico
Alfist
Alfist
Prispevkov: 270
Pridružen: Če Dec 15, 2011 10:28 pm
Vozilo: 159 2.4 JTDm SW 154kW TI
Kraj: Laško

To bom pa še preveril, če se naredi pri ogretem avtu ali ne
Karterja nismo nč dol jemali
Olje sem pa iz preventive takoj zamenjal, ko je avto prišel domov, enako vse filtre ipd.
Kako pa se preveri, če je oljna pumpa slaba ?
Najbolje bo verjetno kakšen obisk dobrega mehanika kajne ?
No turbo, no fun !
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ja sj ni nobena znanost, urco za pritisk olja gor in probat kolk cagar pokaze

ce bo tam uredu, potem menjaj stikalo pritiska olja

ce tam ne bo uredu, ne bo nic uredu(podiranje motorja)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Zdaj ko je vroče in se peljem daljšo relacijo s prižgano klimo se mi občasno prižge lučka za olje.
Recimo ko pritisnem sklopko začne utripati ko pa spet spustim sklopko in stopim na plin pa spet ugasne.
Any idea kaj bi to obilo?
Olja je v motorju dovolj.


Edit: Prestavljeno v obstoječo temo...
Odgovori
  • Informacija