Črički pri 166-ki 2.4 JTD 129 kw

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Thanks, na ebayu pride 85,00€ + 7,5€ poštnine iz Italije..
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Q_4 napisal/-a:
alfa 166 napisal/-a:Živjo, sem delal velik servis in mi je začel cviliti mikro jermen. Pridem do mehanika mi ga našprica in cviljenje neha za par minut... Se zmeniva za menjavo jermena in po parih urah ista pesem, je pa jermen od Continentala.
Ima kdo kakšno idejo ali naj nataknemo jermen drugega proizvajalca?

Lp
Ponavadi ne zamenjajo celega nosilca, saj je jermenica napenjalca menjalna. Poglavitn del je ležaj na jermenici. Naj bi se samo to menjavalo, vendar pri men pa se je nekak zvil sam napenjalec in vse jermenice nove niso nič pomagale. Torej sem moral cel napenjalec menjat. Nekaj čez 80€ =D>
Jermen pa imam tud on Continentala.
največkrat ni problem rola napenjlaca, ampak puša v gibljivem delu, kjer je napenjalec pritrjen na blok. Nujno je treba dobro namazat tudi nov napenjalec, na puši kjer giblje. Če puša ni namazana, s časom ( sol, voda) dobi "luft", kar pomeni da jermen ne teče več paralelno z ostalimi jermenicami in ga vleče v stran. Bili so tudi primeri, ko ga je snelo, potegnilo pod zobati jermen in.....potem se žvižga :)
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Men ga je dvigovalo, kot, da bi mi ga htelo snet čez altenator.
Na imbus vijaku koz to pušo ko praviš pa ni bilo videt nič obrabe, le namazan NE SME bit. Ma eno zadevo, ki duži vibracije. Če namažeš baje skače ko satan.
Moj španer je pač nekak iz lege prišo, nevem kak, je pa.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Dvigovalo ti ga je zaradi tega, ker ima vzmet, ki drži jermen napet ter blaži sunke med delovanjem (klima, alternator, servo) Če je vzmet preslaba, potem seveda jermen bolj vleče napenjalec kot pa ga tišči vzmet nazaj.... Jaz namažem vsakega na puši kjer giblje. Na puši ni ničesar, razen dveh oring-ov, ki preprečujeta vstop umazaniji in vodi.
Odgovori
  • Informacija