Črički pri 166-ki 2.4 JTD 129 kw

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Dejan85
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: Pe Jun 15, 2012 12:52 pm
Vozilo: Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20V 129KW
Kraj: Postojna

Pozdravljeni. Tak problem imam jaz pri moji 166-ki 2.4 Jtdm 129 kw.
Pojavili so se mi črički. Zamenjal sem komplet jermene napenjalce rolce vse. 2000 km uredu nato spet in zamenjal sem jermenico alternatorja in nič boljše. Nato sem zamenjal glavno jermenico in ni bilo nič boljše ampak jo je v 14-ih mesecih utrgalo dol. Zdai sem dal novo glavno jermenico in ševedno so črički pod havbo. Zamenjal sem praktično vse in imam 65000 kilometru čričke pod havbo. Nevem več kaj menjati.
Uporabniški avatar
Miico
Alfist
Alfist
Prispevkov: 270
Pridružen: Če Dec 15, 2011 10:28 pm
Vozilo: 159 2.4 JTDm SW 154kW TI
Kraj: Laško

Ležaj na klima kompresorju ?
No turbo, no fun !
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Dejan85 napisal/-a:Pozdravljeni. Tak problem imam jaz pri moji 166-ki 2.4 Jtdm 129 kw.
Pojavili so se mi črički. Zamenjal sem komplet jermene napenjalce rolce vse. 2000 km uredu nato spet in zamenjal sem jermenico alternatorja in nič boljše. Nato sem zamenjal glavno jermenico in ni bilo nič boljše ampak jo je v 14-ih mesecih utrgalo dol. Zdai sem dal novo glavno jermenico in ševedno so črički pod havbo. Zamenjal sem praktično vse in imam 65000 kilometru čričke pod havbo. Nevem več kaj menjati.
ISTO SRANJE !!!!!

Samo da je 100kw. Sem menjal Commonrail Kompresor z drugim in sedaj DRUGAČE črička.

Pri Petrovčiču so mi rekli, da črička Commonrail kompresor aka BOŠ PUMPA, če se zjebe nekaj ...

Kaj vem, sem na stopnji 5L bencina + vžigalnik, ker bom znorel zarad tega. Črička - ŠKRIPLJE ko satan in dela sramoto. Kolegi me zezajo, če sem piščalko za fuzbal not zmontiral.

Jutri (28.11.2012) grem do enega "doktorja za dizle" baje, ki je bil vsepovsod kjer se da šolat in bomo vidli, kaj bota rekla računalnik in on.

Naj pa bi se to pojavljalo, ko "Boš Pumpa" nebi več ustvarjala dovolj pritiska ...

Nevem .. javim ju3, ko me bo opalil za kaj vem kolk €€€ ...
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

A nebi bilo fino malce omejit problem in stvar vsaj delno locirat s rem, da se sname mikrojermen in zalaufa.
Ce se ropota, potem je nekaj okoli zobatega jermena, ce pa preneha pa okoli mikro jermena.

Pa zraven kompresorja za klimo je tudi servo pumpa.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

sam res tole čudo, men črička poleti ko je vroče, zdej pa bolj je hladno manj čričkov je not!
Mislim da je že tako mrzlo da črički crkujejo haha :lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
swifty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 11:20 pm
Vozilo: ALFA 166 2.4 JTD 110 KW
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Kontakt:

Kok mi je smešen, ker se v skoraj vseh napakah pri teh naših alfah, najdem tudi jaz oz moja makina :mrgreen:

Zgleda mam jaz oz moja makina enak problem, čričkanje, pa čeprav je vse tam desno spredaj zamenjano.

Eh te alfe :mrgreen:
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2003 prodana
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2002 zamenjana
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2005 kupljena
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

:D

Pri moji so tudi neki cviležki pristoni... ampak ne na strani jermen. Zadnjič sem vzel zaščite dol nasprejal in poslušal ampak se mi zdi da ni na strani jermen. Drugače vse okoli jermen na videz b.p (tek jermena, jermenice..)

Sam sumim na zračni kolektor... in sicer da začrička ker malenskot pušča na prvem swirl ventilu >(to je itak samo na 132 in 136kw)
Uporabniški avatar
swifty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 11:20 pm
Vozilo: ALFA 166 2.4 JTD 110 KW
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Kontakt:

Ma jst se po pravici povedano sploh več NE obremenjujem s temi napakami, škoda živcev, časa in €€€ 8)
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2003 prodana
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2002 zamenjana
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2005 kupljena
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Moje čričkanje sem jaz odpravil.
Jermen in jermenice, pa je čričkalo dalje .. pol pa cel španer mikrojermena pa je nehalo zaj pa je kot novo.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Živjo, sem delal velik servis in mi je začel cviliti mikro jermen. Pridem do mehanika mi ga našprica in cviljenje neha za par minut... Se zmeniva za menjavo jermena in po parih urah ista pesem, je pa jermen od Continentala.
Ima kdo kakšno idejo ali naj nataknemo jermen drugega proizvajalca?

Lp
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

alfa 166 napisal/-a:Živjo, sem delal velik servis in mi je začel cviliti mikro jermen. Pridem do mehanika mi ga našprica in cviljenje neha za par minut... Se zmeniva za menjavo jermena in po parih urah ista pesem, je pa jermen od Continentala.
Ima kdo kakšno idejo ali naj nataknemo jermen drugega proizvajalca?

Lp
Ponavadi ne zamenjajo celega nosilca, saj je jermenica napenjalca menjalna. Poglavitn del je ležaj na jermenici. Naj bi se samo to menjavalo, vendar pri men pa se je nekak zvil sam napenjalec in vse jermenice nove niso nič pomagale. Torej sem moral cel napenjalec menjat. Nekaj čez 80€ =D>
Jermen pa imam tud on Continentala.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

a pa ti je pred menjavo cvilil jermen oz. ležaj, ker meni je samo jermen našprical in je v sekundi nehal cvilit..ampak samo začasno :-(
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

alfa 166 napisal/-a:a pa ti je pred menjavo cvilil jermen oz. ležaj, ker meni je samo jermen našprical in je v sekundi nehal cvilit..ampak samo začasno :-(
Ja,ja .. škripal (kao črikal-žvrgolel :lol: ) je kot hudič, da se me je 500m na okrog slišalo. Pol sem kupil drug jermen in enako dalje, celo te pasove mi je začelo pobirat, nato sem zamenjal vse jermenice in je bilo 5 dni vredu, pol pa je začel pokat - tolčt, kot, da bi htel preskočit - dol past in tud malo škripat na rahlo. Edino kaj še nisem menjal je sam španer, torej druga ne more bit več Od kar sem pa ga zamenjal pa niti piskne ne več, pa čeprav mam zdaj ta rahlo zdelan jermen gor. Ga bom že menjal enkrat :)
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

A mi zaupaš kje si kupil šponar za 80€, saj original pride 182€..

Lp, Mare
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

poglej na ebay!
Odgovori
  • Informacija