Puše - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Alan napisal/-a:Če vam avto pleše v ovinku čez luknje potem je to 99% puša na spodnji roki pri kolesu, ki pa je krogelni zglob
Ko zapeljem malo hitreje čez ovinek mi ga zaziba, kot, da bi se v puši na neki vilici podajal in kole mi stojijo zgoraj navznot. Seveda pobrana guma na notranjih robovih.. Torej je to roka spodaj ali ona vilica v obliki črke V s pušo in kuglo ??
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Na a stoji zaradi zgornjih rok, rit zaziba v ovinku pa zaradi te spodnje roke največkrat. Če še ni bilo nič menjano potem zna bit že vse bolj bogo. To je bil tudi eden od razlogov zakaj se je prodajala ta ki sem jo jaz vzel, lastnik se je ustrašil 1000eu stroška na servisu. Seveda bo doma ta strošek ene 5x manjši :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Res je. Bom mogo zopet do Korena :) ...
...jebemu šraufanje zopet.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

KO JE MEN ZIBALO ALFO ZADAJ je bil luft v zgornjih rokah
Matthew
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 28
Pridružen: Če Jan 17, 2013 1:24 pm

Alan napisal/-a:Na a stoji zaradi zgornjih rok, rit zaziba v ovinku pa zaradi te spodnje roke največkrat. Če še ni bilo nič menjano potem zna bit že vse bolj bogo. To je bil tudi eden od razlogov zakaj se je prodajala ta ki sem jo jaz vzel, lastnik se je ustrašil 1000eu stroška na servisu. Seveda bo doma ta strošek ene 5x manjši :mrgreen:
Tudi moja 156 JTD SW ima podobne simptome. Čez ovinek mi jo spredaj zaziba. Krivim pa zato prednje amortizerje, ki so fuč. Prednji levi je zlo švoh in mi ga v desni ovinek ziba, ko noetovo barko. V levi ovinek je precej bolje še vedno pa grozn.
Ti najbrž sebi drejaš puše, da te bo prišlo toliko ceneje? Narediš še meni 8) ?
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Alan kdaj šraufamo :-)
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

fiatseba napisal/-a:KO JE MEN ZIBALO ALFO ZADAJ je bil luft v zgornjih rokah
Bi jaz tud tak rekel, ker jo zarad sile potisne kontra - zgoraj ven... in pol se prevesi oz jo meče - ziba.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

jz imam iste probleme in mi zanasa avto sem pa tam po cesti...
zanima me katere se bolj splaca od strongflexa rdece ali rumene.. da mi nebo cez pol leta spet use skripalo
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Q_4 napisal/-a:
fiatseba napisal/-a:KO JE MEN ZIBALO ALFO ZADAJ je bil luft v zgornjih rokah
Bi jaz tud tak rekel, ker jo zarad sile potisne kontra - zgoraj ven... in pol se prevesi oz jo meče - ziba.
Tu sem se zmotil. Spodnje puše na PESTIH ČIST HIN. Zgornje na V vilici trde kot kamen.

Filko
Kak dolgo misliš avto imet, kaka kvaliteta je ceste po kateri voziš in kolk km delaš letno. Pa imaš odgovor kere boš vzel :wink:
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Djmili
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Jan 09, 2011 9:48 am

Fantje hvala za odgovore,drugač sem pa mislil da bi puše iz tršega materijala podrejal npr. kaka samomazalna trda plastika,sam ne vem kk bi to delovalo.menjal sem zadaj v pesti puše so ble zanič pa kolesa še vedno na A stojijo in mi pobira notranje robove,tk da ne vem kaj še lahk storim.
A so mogoče zadnje zgornje roke krive za pobiranje robov?
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

a se ta "A" ne da na optiki nastavljat?
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

izistyle napisal/-a:a se ta "A" ne da na optiki nastavljat?
ne, pri tej alfi je mozno samo stekanje koles nastavljat pri optiki. nagiba pa ne
Djmili napisal/-a:Fantje hvala za odgovore,drugač sem pa mislil da bi puše iz tršega materijala podrejal npr. kaka samomazalna trda plastika,sam ne vem kk bi to delovalo.menjal sem zadaj v pesti puše so ble zanič pa kolesa še vedno na A stojijo in mi pobira notranje robove,tk da ne vem kaj še lahk storim.
A so mogoče zadnje zgornje roke krive za pobiranje robov?
pomojem bi moral probat tudi menjat puse od zgornjih zadnjih rok.. drugace vse te alfe imajo original malo vecji nagib koles ( kolesa na A ).

jz sm spredaj menjal spodnje in zgornje roke, pa nisem dosti popravil nagiba. original pac je ze tako. boljsa lega na cesti:)
Matthew
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 28
Pridružen: Če Jan 17, 2013 1:24 pm

Tudi pri moji 156 sem opazoval, da stoji na A...no, danes se je pa zadnje levo kolo vidno postavil še bolj na pošrek (beri A) :)
Bodo Vargalantove puše ok? Jutri jih pokličem.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Jaz sem danes dobil od Korena zadnje vilice nazaj in zgledajo hudo dobro narjene. Trša guma in baje boljše narejno kot original, le zategnit jih bo treba (zarad trdote) ko bo avto na tleh, ali pač dvigalko nasloniš na pesto in dvigneš gor, dok se ne dvigne iz podloge karoserije
Jutri bom dal slike gor kak so puše narejene.

Po pesta pa grem jutri, ker je veliko bolj zakomplicirano narejeno kot je v osnovi zgledalo.
Je nek sistem z prešanjem in neko kovinsko pušo skozi, ki ni raven tulec in jo je bilo treba gor odpret ven sprešat, sedež nanovo nardit (sestavljen iz dveh delov) in nazaj sprešat skupaj.. kr nekaj ?? Kdo si je to zmislil??
Zaj boma vidla kak se bo to obneslo. Če nebo držalo dolgoročno jih boma kr vtrgala ven, postrušla luknjo in gibljivi silent blok not pa bo baje nesmrtno :wink:

Je reko, če je kaj zakomplicirano narejeno so to Alfe. Danes je dobil neke kao vilice al nekaj.. nek pleh z dvema pušama od GTja.. kake švohne puše so not. Je nardil kalup in jih kr zalil na polno. NIKOL HIN je reko ;)
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Q_4 napisal/-a:Jaz sem danes dobil od Korena zadnje vilice nazaj in zgledajo hudo dobro narjene. Trša guma in baje boljše narejno kot original, le zategnit jih bo treba (zarad trdote) ko bo avto na tleh, ali pač dvigalko nasloniš na pesto in dvigneš gor, dok se ne dvigne iz podloge karoserije
Jutri bom dal slike gor kak so puše narejene.

Po pesta pa grem jutri, ker je veliko bolj zakomplicirano narejeno kot je v osnovi zgledalo.
Je nek sistem z prešanjem in neko kovinsko pušo skozi, ki ni raven tulec in jo je bilo treba gor odpret ven sprešat, sedež nanovo nardit (sestavljen iz dveh delov) in nazaj sprešat skupaj.. kr nekaj ?? Kdo si je to zmislil??
Zaj boma vidla kak se bo to obneslo. Če nebo držalo dolgoročno jih boma kr vtrgala ven, postrušla luknjo in gibljivi silent blok not pa bo baje nesmrtno :wink:

Je reko, če je kaj zakomplicirano narejeno so to Alfe. Danes je dobil neke kao vilice al nekaj.. nek pleh z dvema pušama od GTja.. kake švohne puše so not. Je nardil kalup in jih kr zalil na polno. NIKOL HIN je reko ;)

A sploh kdo ve kako izgleda podvozje zadaj pri 166-ki? Potem ne delajte jedrske fizike iz tega... :) Kupiš 4 uniball-e, naprešaš nove v roki in premnika, v primeru, da kolesa stojio na A, se "banane" štelajo na mostu ( sam ga je treba dol spustit) in to je vsa umetnost....
Zadnjič spremenil skyblue, dne Sr Jan 30, 2013 5:12 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori
  • Informacija