Vgradnja DSP-ja

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Raa
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: To Maj 20, 2008 6:38 pm

Oj!

Zanima me sledeče, imam radio brez DSP-ja in brez mobitela, imam pa navigacijo. Zdaj me pa zanima, če bi vklopil original ojačevalec, vgradil original wooferje v zadnjo polico ali potem moram spreminjat kak firmware na radiju da mi prikaže nastavitve za DSP? So kabli za wooferje in ojačevalec že položeni ali je treba še to vlečt? To sprašujem tko teoretično, ker ne vem niti za kok bi dobil wooferje in ojačevalec, imam pa možnost. Zanima me kok je dejansko zajebavanja s tem in kok razlika v zvoku, govorim o kvaliteti, ne o nabijanju.
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Proti navadnem ozvočenju je kar opazna razlika z DSP-jem. Nizke frekvence predvsem kjer navadno takoj ''prdi'' in je sramota za rang avtomobila. Sam tut to ni neki kar bi užival kot audiofil ali nabijal naglas (itaq je zapora glasnosti) pa še tako se bi ozvočenje hitro namučilo.

Za ostalo pa ti ne morem pomagat...
Raa
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: To Maj 20, 2008 6:38 pm

Nekje sem zaznal da bi moral potem zamenjat vse zvocnike. Nisem pa nikjer prebral da bi moral karkoli spreminjat na samem ICS-u, v smislu da se mi prikazejo dodatne nastavitve za EQ. Se pravi, ko bi priklopil ojačevalec, se mi avtomatično prikaže še EQ nastavitev?
Drugo, potegnem kabel od ICS-a do ojacevalca in kable do wooferjev, če že niso in voila, zadeva bi morala špilat?
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Ko sem jaz sub priklaplal sem ga tud priklopil na "digitalni" izhod. Bolje rečeno na na ISO Audio konektor in potegnil činče nazaj.
Ni se mi odprla nobena fancy DSP zadeva. Imam pa kolega, ki ima 2004 166 20V in ima tud brez wooferjev v zadnji polici ampak ima DSP.Tud pa nima navi ;)
Malo je smešno vse to.

Shema konektorjev na ICSu od zadaj za orientacijo kaj je kaj. To je to kaj rabiš:
http://pinoutsguide.com/CarAudio/car_au ... nout.shtml
Za Line-Out (Izhod na ojačevalec) je ISO oznaka: C0921

Ti boš rabil "C" pinout - ta prvega za woofer-woofwerje priklopit.
Zanimivo je to, da lahko priklopiš vse pine od 1-6 (kjer gre audo ven) pa ti standardni "B" še vseno spušča standardni (navadni-analogni) signal za zvok. Torej dejansko lahko nardiš tako, da "B" povežeš na visokotonce, "C 1-6" pa na ojačevalec pa razdeliš po wooferih ;)
Front L+R povežeš na vratah spredaj + zadaj
Rear L+R pa na stereo Woofer v kuferamu pa ti Alfo napihne ;)
Audio predel pa je BECKER ;)

Poznam pa enega, ki nima funkcije nastavit uro (???) Torej ob polnoči je mogel odklapljat akomulator, da je uro nastavil.
Parkrat sva šla vzporedno čez nastavitve in kjer men piše settings (za čas) .. on NIMA :) Pa je njegova 1 leto "novejša" ;)
ICSi so kak naletiš.

Za firmweare pa ti ne morem odgovorit.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Če maš Navi ure ne morš nastavit, ampak nastaviš časovni pas. Uro sam dobi prek GPS-a.
Problem je če nimaš v Navi pogonu CDja z bilokakšno mapo, ker potem noče zagnat Navija.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

...nima navi :D
Kaj pa zaj? :D
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Mogoce je kdaj imel navi pa ga je nekdo ven pobral?
Nevem ce ics pozabi to :)
Baje naj bi se eni tudi preko RDS-a nastavljali.
Ugibam pomoje je bil navi pa ga ni vec
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Zamenjaš inštalacijo - kable od ICS-ja do ojačevalca /navigacije/wekslerja, vgradiš, zvočnike, ojačevalec, vse skupaj skuplaš in zadeva špila. Vse funkcije DSP-ja so na voljo. Plug & play zadeva...

Moreš pa odstranit sredinsko konzolo, voznikov sedež, ics, ven, zadnje sedeže ven, zadnjo polico ven, pa neka stvari iz prtljažnika, da pač potegneš kable kot je treba....

potem morš zamenjat še vse zvočnike v vozilu, ker so le ti drugačni pri original DSP, kot pa pri tisti brez. Se pravi, da te čaka še komplet odstranitev vseh tapet v vozilu... :) Pol pa zadeva špila kot je treba :)

LP
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Raa
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: To Maj 20, 2008 6:38 pm

Hvala vsem za odgovore. Unek, nekako sem se bal tega odgovora, kot si ga ti napisal, tako da opuscam zadevo. Bom prej avto zamenjal kot pa se s tem igral :)
To da bi menjal zvocnike v vratih bi še preskočil, edin če je res očitna razlika med zvočniki, sam tisto razkopavanje 3/4 notranjosti samo zato da imam malo boljši zvok in wooferje...se mi ne da :lol:
Odgovori
  • Informacija