Požiranje gum

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

Spredaj mi Alfica požira gume po notranjih robovih. In to zgolj v pasu dveh do treh centimetrov. Optika je narejena, tudi roke nimajo lufta, koliko je pač mojster probal, brez da bi jo vzeli dol..... Puše so vse cele, med vožnjo nič ne škripa ali poka. Je pa znižana s fedri FK -35mm.

Ima kdo podobne težave? Kaj je za ukrenit? V prihodnje imam sicer namen nabavit Original Ti fedre, ker mi je avto prenizek.
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Meni je isto poziral samo so ble obe zgornje roke zanic
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Optiko nastavit tako da je stekanje na 0 (obe kolesi vzporedno), to je še največ kar lahko narediš. Pa redno menjavanje prednjih in zadnjih gum.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Nagib pri pri 166 je že tako kar velik z nižanjem se še poveča. Jaz sem imel pri prejšnji 166 tudi probleme s tem. Samo se da rešit tako, da ne kupiš gum z asimetričnim profilom in na polovici obrabljenosti zamenjaš- premontiraš levo in desno stran platišč. Pri sedanji sem šel na optiko, povedal kako želim nastavljeno stekanje in imam že 50.000 enakomerno obrabljene gume. Res je pa tudi, da sem spredaj ob menjavi spodnjih rok na prvih vijakih za 2mm zbrusil puše, ki se podložijo med roko in most. To malo zmanjša nagib.
Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

Super, hvala za odgovore. Bom dal nove gornje roke in optika stekanje 0, pa da vidim ali bo bolje!
Odgovori
  • Informacija