pušča olje iz karterja

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Po menjavi olja sem opazil lužco pod karterjem in ko sem pogledal pod avto sem opazil da se kapljice nabirajo na vijaku ( imbus), kjer se olje spušča iz karterja.

Zanima pa me, ali je serviser pozabil na vijak namestiti novo podložko, ali je možno da je požrlo navoj na vijaku in kaj ponavadi požre:

vijak ali navoj na karterju.

lp
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Najverjetneje je serviser namestil staro podložko, ali pa da je premalo zategnil vijak. Da bi ti pobralo navoj je bolj malo verjetno. Drugače je pa karter tako narejen, da bo prej vijak požrlo kot pa navoj v karterju.

LP
gobica12
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: Če Jan 27, 2005 9:05 pm

99% je vijak so bolj švoh sm menju že dva v6ih letih
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Kje se ga pa da kupit, rabim za 2.0 ts?
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jst pa 99,9% prepričan da je podloška. Bi jo moral menjati pri vsaki menjavi olja alpak mehaniki jo samo močneje zategnejo in to je to. Kupi novo podloško in to je to.

LP Joseph
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Aja kupol pa sem jo pri avtotriglavu na dunajski.

LP Joseph
gobica12
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: Če Jan 27, 2005 9:05 pm

pol pa naj bo podloška no če jo boš pa menju je pa bolš da zraven zamenjaš ša vijak je cenej kot pa da boš mogu še enkrat ole zun spustit
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

gobica12 napisal/-a:pol pa naj bo podloška no če jo boš pa menju je pa bolš da zraven zamenjaš ša vijak je cenej kot pa da boš mogu še enkrat ole zun spustit
Se strinjam. Ponavadi je sicer res podloska a vendar ne skodi, ce se na recimo ene 4-6 menjav olja zamenja tudi vijak, mislim da stane okol 2.500 SIT kar ni nek hud strosek. Ce je treba ravno spustit olje je potem ze vseeno kar se dela tice.
Emperor of The Dark Realm
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

gobica12 napisal/-a:pol pa naj bo podloška no če jo boš pa menju je pa bolš da zraven zamenjaš ša vijak je cenej kot pa da boš mogu še enkrat ole zun spustit
saj ce je ravno olje menjal, pa ce bo zdaj menjal dihtungo, nerabi vsakic frisnega olja noter vlit.

dihtunge pa mehaniki vecina menjamo ker jo itaq vedno dobis zraven filtra tak da ti tudi zaloga nic ne pomeni. ena dihtunga (bakrena) pa ce po pravilih zategnes drzi vsaj 50k km.
Uporabniški avatar
mitjaz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 411
Pridružen: Sr Dec 22, 2004 4:04 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2
Kraj: Kozjansko

Ma sem mel jst ist problem k sm ole menju na svoji boxerki.
Je kr orng tekl iz karterja. Sm se že ustrašu da sem kak kamen nabil. Ko pa sem car vzdignu sm pa vidu da teče iza šravfa pa sm ga mal bol zategnu pa je zdej mir. Sam ob nasledni menjevi bom obvezno bakreno podložko menju. :ylsuper:
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Na žalost je prišlo do najslabše variant (na katero sem se najbolj nagibal), saj je požrla navoj v karterju -aluminij, tako da bomo vrezali večji navoj in naredili širši čep..

vseeno hvala za odgovore
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Ja pri moji sem tudi mislil da pušča dihtunga na karterju, ampak na srečo ni bila. Bil je samo antifriz, ker mi je počil hladilnik :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

alfa 166 napisal/-a:Na žalost je prišlo do najslabše variant (na katero sem se najbolj nagibal), saj je požrla navoj v karterju -aluminij, tako da bomo vrezali večji navoj in naredili širši čep..

vseeno hvala za odgovore
to ti je ta serviser predlagal, ki ti je unicil navoj
super
tom
Alfist
Alfist
Prispevkov: 256
Pridružen: So Nov 27, 2004 4:37 am

Stuhec ma verjetno prav. Take serviserje bi treba za j.... obesit, ker niso dovolj pazljivi! :evil: :evil: :evil:
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

tom napisal/-a:Stuhec ma verjetno prav. Take serviserje bi treba za j.... obesit, ker niso dovolj pazljivi! :evil: :evil: :evil:
Se strinjam!!!

In v moji prisotnosti je to naredu Nord na eni 166 3.0, ko je menju olje. Potem je pa samo mal teflon traku navil na čep in ga privil, malo po občutku, da je približno držal. Stranki pa niti omenil ni, kaj je narobe in možne posledice... :evil:
Odgovori
  • Informacija