pušča olje iz karterja

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Tony
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 202
Pridružen: So Okt 23, 2004 6:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bohinj

Se strinjam da bi mehaniki morali biti
pri menjanju olja mogoče malo bolj
"nežni" pri privijanju čepa.
Tudi meni ga je en zategnu ko norca,
pol pa je pri naslednji menjavi veselo
puščalo, je navoje na karteju pojedlo.

Tony
Slika
Slika
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Zahtevaj nov pokrov karterja!
tom
Alfist
Alfist
Prispevkov: 256
Pridružen: So Nov 27, 2004 4:37 am

Pri čepu res lahko ratajo velika sranja in nepotreben strošek ko ti uniči navoj na karterju :evil: - in to samo zaradi nepazljivosti!
Uporabniški avatar
Tony
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 202
Pridružen: So Okt 23, 2004 6:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bohinj

Zahtevaj nov pokrov karterja!
Saj sem hotu, pa se nočem prepirat.
Bog ve kaj bi se mehankar vse spolnu,
za izgovor. Jaz samo vem, da
več on vidu bo mene NE.

Tony
Slika
Slika
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

No saj je edino smiselno, da te ne bo vec videl, ampak ce je temu ze tako se ne rabis prijazno pozret njegove napake, saj je on tebi unicil karter in ne ti njemu. Dejstvo je, da te stvari niso na rang lestvici "se zgodi", za privijanje vseh vijakov in cepov v aluminijaste navoje, so tovarnisko predpisani zatezni momenti, ce se jih ne drzi je njegova krivda in menjava cepa z vecjim ni popravilo. Naslednjic, ko bos rabil cep, kje ga bos dobil? Originalni ne bo vec pasal. Na tvojem mestu bi zahteval nov pokrov karterja. :evil:
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

...no, pa recimo da ti zvrtajo večji navoj in dajo drug čep. Boš avto prodajal in se najde en tak kot je moj kolega, ki zmeraj "vrže" pred nakupom neki denarja stran in pelje avto k serviserjem. In pol bo en Alfin serviser videl tako "originalno" delo in zanj povedal potencialnemu lastniku. Kaj misliš da si bo on mislil? Verjetno: "En tak bumbr,ki mu je blo žal par jurjev več dat za servis in si je sam neki doma pocal in zajebal. Kdo ve kaj vse si je še popravlja...? Hvala za tak avto..."
Zahtevaj kar je tvojega! Zajebu je serviser in naj za to odgovarja z vzpostavitvijo normalnega stanja.
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Unicorn napisal/-a:...no, pa recimo da ti zvrtajo večji navoj in dajo drug čep. Boš avto prodajal in se najde en tak kot je moj kolega, ki zmeraj "vrže" pred nakupom neki denarja stran in pelje avto k serviserjem. In pol bo en Alfin serviser videl tako "originalno" delo in zanj povedal potencialnemu lastniku. Kaj misliš da si bo on mislil? Verjetno: "En tak bumbr,ki mu je blo žal par jurjev več dat za servis in si je sam neki doma pocal in zajebal. Kdo ve kaj vse si je še popravlja...? Hvala za tak avto..."
Zahtevaj kar je tvojega! Zajebu je serviser in naj za to odgovarja z vzpostavitvijo normalnega stanja.
Tale teorija se mi pa ne zdi ravno "naj". Gre za en navaden čep, ki se pač lahko zjaha, tako kot karkoli drugega. Pa menda ne bo šel model menjat karterja, če se ga da dokaj enostavno popravljat.
Torej če se bo potencialni kupec avta kao premislil pri nakupu avta zaradi takekega detajla, pomeni da z njem ni nekaj vredu, in za takega modela avto sploh ni. :mrgreen:
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Mislim da če se greva pa takole - pol pa dajva tebi en čist normalen in ne posebej razburjanja vreden primer.
Hočeš kupit avto - alfo. Alfe znajo pit olje. In se ti s polnim gasom pripelje tip tja kjer sta zmenjena da se dobita. Ti si avto ogledaš in vidiš da v mašini ni ne vem kako veliko olja - beri minimum ali manj.
In sedaj boš ti kot v zakup vzel ... mah, saj ni kaj takega... alfe pač pijejo olje.
Zate ne vem - ampak js osebno ob tem razmišljam takole: ok, mogoče se je tipu mudilo -
1. ampak to ni izgovor da tera avto brez olja v mašini
2. sam bog ve kako dolgo se že vozi tako
3. vozi hitro in na obratih - bo treba nujno pogledat še kaj drugega na avtu
4. IN če mu ni blo vsaj toliko da bi pogledal koliko ma olja v mašini - kaj je z vsemi drugimi deli avta... je ta avto sploh bil normalno vzdrževan?!

Torej - js njemu ne bi težil zaradi drugega šravfa v karterju - znajo se pa najt taki. Poanta je - stanje avta odraža njegovo vzdrževanje - in to je dejstvo. Nekdo je plačan da opravi svoje delo korektno in kvalitetno. Naj tako velja tut za serviserje! Če je zaj**** - naj za to odgovarja s tem da vzpostavi prejšnje stanje.
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

Tony napisal/-a:
Zahtevaj nov pokrov karterja!
Saj sem hotu, pa se nočem prepirat.
Bog ve kaj bi se mehankar vse spolnu,
za izgovor. Jaz samo vem, da
več on vidu bo mene NE.

Tony
menjavanje olja pa si mu normalno placal ?
olje si tam kupo al poleg prinesu
super
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

@Unicorn

Se strinjam, da lahko kajhitro vidiš, kako je avto vzdrževan. Jasmo je, da če v motorju ni dovojl olja to ne pomeni nič dobrega in da se po vsej verjetnosti to dogaja modelu večkrat in je velika varianta da model res ne vzdržuje avta tako kot je treba. Se tudi strinjam, da če je mehanik zjahal navaoj, da to potem seveda popravi, pa ne da razglabljamo ali je bilo prej preveč močno privito... Se mi pa ne zdi logično, da bi pričakoval, da ti zato zamenja cel karter.
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

No - saj tut ni nujno da mora ravno cel karter menjat - naj naredi tako, da bo pasal originalen in da bo tesnil brez nekih dodatnih komplikacij. To je bistvo.
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

kaj ce ti mehanik zjebe navoj na avtu vreden 10 milijonov
kako bos pa potem resil problem
super
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

stuhec164 napisal/-a:kaj ce ti mehanik zjebe navoj na avtu vreden 10 milijonov
kako bos pa potem resil problem
Če maš avto vreden tolk gnarja, mi pa ti povej. :mrgreen:
Samo grem stavit, da čep zato ni nič več vreden.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Nov karter stane 150EUR, rabljen je verjetno par jurjev.
Drugace pa res nisem se nikoli slisal, da bi se ob normalni uporabi unicil navoj v karterju, ampak prej cep. je pa res, da se aluminijaste navoje takoj unici, ce mehanik ni pazljiv in natancen, ne ujame navoja, malo na silo in smo tu.
To je prednost mehanika, ki mu placas delo, on je odgovoren za svoje delo, placan je, da ne zajeben in "se zgodi" ni nobeno opravicilo. Ce naredi skodo jo je dolzan poravnat ali odpravit. V tem primeru odpravljanje skode ni vrez vecjega navoja ampak zamenjava karterja, sporazumno bi se dalo edino zmenit, da se ga zamenja z dobrim rabljenim namesto novim. Druge resitve osebno nebi dopuscal.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Tony
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 202
Pridružen: So Okt 23, 2004 6:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bohinj

Zahtevaj nov pokrov karterja!
Saj sem hotu, pa se nočem prepirat.
Bog ve kaj bi se mehankar vse spolnu,
za izgovor. Jaz samo vem, da
več on vidu bo mene NE.
Tony
Citiram:
menjavanje olja pa si mu normalno placal ?
olje si tam kupo al poleg prinesu
Olje sem pri njem kupu /Agip/
Mal je problem ker se je to prepozno odkrilo.

Je pa res, da zdaj ko mi kaj popravljajo zraven stojim
pa svetim, čeprav do sedaj pri NORD-u nisem imel
še nobenih težav /konec koncev mu pa vsake tolk cajta
nekaj denarja za servise prinesem/, če pa bodo mene vidu več ne ........
Sem tak karakter, da se nič rad ne prepiram, mogoče res ni
kdaj to prav ampak.....
Strinjam pa se,da lahko taki majhni felerji pri raznih popravilih
kaj hitro naredijo avto manj vreden saj izgleda,da je vse
na pol popravljeno.
LP Tony
Slika
Slika
Odgovori
  • Informacija