166 malfunction idis/clima

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Mi napise to napako na ICS-ju in ne reagira nobena tipka od klime in kjer pise na displeyu OFF je prazen kvadrat in tudi EXT za zunanjo temperaturo mi kaze ---
Se zahvaljujem cim hitrejsega odgovora, ker je mraz v avtu :-) lp
Zadnjič spremenil Filko, dne To Dec 23, 2014 12:05 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

preglej-očisti vse konektorje na ICSu
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Navi, tel , radio in ostalo ti dela??

Idiotsko ampak pri 166 je klima vezana na isto varovalko kot 12V konektor/vžigalnik za cigarete. Preglej O:)
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

ostalo mi dela vse vredu ja.. bom pogledal varovalko ju3 in konektorje od ICSja.. in, ce nebo pomagalo bom zamenjal racunalnik od klime, ze ki imam enega viska.. sumim pa nekje nek slab kontakt,ker danes mi je za en cas delalo normalno dok nisem avta ugasnil. ko sem prizgal avto nazaj ni vec delalo
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Sem pregledal vse konektorje na ICSju in se mi je zdelo vse OK. Zamenjal racunalnik od klime in varovalko.. in ni dalo nobenega znaka zivljenja
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Si probal priklopit na tester pa pogledat za napako?ce slucajno izpise?
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Ne se.. to bom probal te dni.. hvala in lp
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Filko napisal/-a:Ne se.. to bom probal te dni.. hvala in lp
Ce si iz lj ali okolice ti lahko tudi jaz priklopim na komp in pogledava kaj bi lahko blo.

Lp
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

koper :) hvala res.. ampak imam tester tudi sam, samo časa ni dosti.. :) .. če imaš alfo moreš imet vse mogoče pripomočke :)
jutri, če utegnem pogledam, če najde kaj.. pa bom raportiral.. :)
hvala in lp
sharky156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Nov 19, 2012 7:00 pm

Zdravo, tudi jaz se ze nekaj dni ubadam z isto tezavo pri moji 166. 2.4jtd 2007 letnik, isti simptomi, vcasih dela, vecinoma pa ne... :-k se pravi klima na OFF...niti zunanje temperature mi ne kaze. Preveril sem vse varovalke in releje in zgleda vse ok, preveril sem tudi konektorje na ogledalu na senzorju za zunanjo temperaturo in ko sem priklopil nazaj, mi je kazal temperaturo cca 10 stopinj visjo od realne vendar se to samo dokler nisem avta ponovno zagnal in potem spet vse na off. :? moram preverit se konektorje na isc centrali od klime, vendar ne vem tocno kje se to nahaja. predvidevam da moram razdret celotno sredinsko konzolo z ics enoto? Filko upam da si uspel kaj resit, porocaj, ker mene ze konkretno jezi. Ce je problem nekje v slabem stiku oz prekinjenem ozicenju, zna biti zelo veselo. bojim se, da bo treba kar na servis, kar pa zagotovo ne bo poceni.
LP vsem skupaj, Filko poročaj ;)
sharky156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Nov 19, 2012 7:00 pm

Aja pa danes sem slučajno na desni strani pod plasticnim pokrovckom pod brisalci, nasel posodico olja za servo volan in opazil da je konkretno pod minimumom. To verjetno nima veze z delovanjem klime ali je kaksna povezava mogoce??? :?:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Bolj na koncu strani je demontaža ICS-a: http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... #page-body" onclick="window.open(this.href);return false;
Konektor med vrati in karoserijo si tudi premigal?

Servo olje ima vezo s servotom, s kllimo ne.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Pred časom se je tudi meni to izpisovalo in še marsikaj drugega je bliskalo in utripalo. Menjal sem kabel mase šasija menjalnik, v prtljažniku ščistil mase in na akumolatorju vse kleme. Sedaj dela vse ok.
sharky156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Nov 19, 2012 7:00 pm

Zdravo, kot kaže bo treba kar na servis...ne najdem greške. Filko, ti si rešil zadevo? jaz sem obupal, tako da mi preostane le še servis, sploh pa v teh mrzlih dneh se mi ne da zunaj okoli avta skakat.
LP in lep silvester vam želim :cheers:
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Dajte pogledat varovalko pod brisalci. Ven jo dejte in preverite sedeze varovalke. Potem se 5 rdecih relejev zraven varovalke mal premesite so vsi isti.
Odgovori
  • Informacija