AR 164 za Arabski trg

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Je res kar mi pravijo, da je omenjeni model z peščenim usnjem bil delan za arabski trg ?
To so mi povedali, ko sem klical za omenjeni model http://www.avto.net/ad.asp?id=9777214&a ... %20AVTOMAT.." onclick="window.open(this.href);return false;. ?
Hvala!
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Modras napisal/-a:Je res kar mi pravijo, da je omenjeni model z peščenim usnjem bil delan za arabski trg ?
To so mi povedali, ko sem klical za omenjeni model http://www.avto.net/ad.asp?id=9777214&a ... %20AVTOMAT.." onclick="window.open(this.href);return false;. ?
Hvala!
vozila za arabski trg so imela tudi strešno okno, druge sprednje luči in pa mislm da s tem motorjem jih ni bilo, so dali 24V motor za tuje trge, kot sem jaz seznanjen. Avto se drugače prodaja že pribl. 3 leta, prej jo je gospod sam prodaju pol jo je dal pa njim v komisijkso prodajo.

lp,

d
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Tole je Američanka... :)
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Damijan napisal/-a:Tole je Američanka... :)
Tudi za arabski trg ;) sm ze jst naredu studijo okrog tele alfe ;) dejansko ce nima nobenga paperja da je zadeva res narejena za arabski trg je tezko doloct a je al ni.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Po VIN-u je tole US93' v ePER-u.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Kot je rekel že Damijan je tole ameriški model.

Če ne drugega, se to takoj vidi po črki L za oznako 164, ki je v USA označevala luksuzno(Lusso) različico opreme.
Drugo pa je tudi avtomatski menjalnik, ki ga na tej strani luže le s težavo najdemo v 164, kjer ni ravno veljal za nek biser.
Tretje pa so bočne luči v odbijačih, ki so bili zakonski pogoj za homologacijo na USA trgu.
Naslednje je malo bolj skrito, če je motor res le 180 konjski to pomeni, da je iz FL(93-) serije, ki pa na USA tržišču niso dobile novejših žarometov z lečo kot na evropskem trgu.

Če so se ti avtomobili prodajali na arabskem trgu ne vem, ampak že morebitno gretje sedežev je v takšni klimi neumnost. Je pa to sigurno izvozna različica za severno ameriški trg(USA in Canada).

Cena se v vseh teh letih prodaje ni spremenila niti za evro, vprašanje pa je v kakšnem stanju je realno ta avto.
Emperor of The Dark Realm
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Hvala za pomoč, bom šel pogledati.
A od vas je še nihče ni videl v živo?
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Cena in slike se niso spremenile.

Če iščeš 164ko imam jaz eno luštno 24v superco.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Grilzz napisal/-a:Cena in slike se niso spremenile.

Če iščeš 164ko imam jaz eno luštno 24v superco.
kam si pa tabelo 75 skriv ? :)
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Grilzz napisal/-a:Cena in slike se niso spremenile.

Če iščeš 164ko imam jaz eno luštno 24v superco.
Ni avtomatik, kajne?
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Tabela se pripravlja na kleparja, rdeca caka pa 164ko da se prvo to postima do konca. Samo mi tale adaptacija stanovanja pozre prevec casa (beri €).

Ni avtomatik ne, rocni 151kW in 150k km, saj mi itak srce ne da da bi jo spustil iz rok.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Sasov6
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Okt 27, 2015 8:48 am

Pozdravljeni.
Sem nov na forumu in bi vas prosil za eno pomoč:
Gledam tole belo alfo 164z bež notranjostjo na avto.netu in me mika nakup. Preden grem avto gledat pa:
Na alfe se ravno (še)ne spoznam kaj dosti in me zanima na kaj je treba bit pozoren pri teh avtih?
Menjalnik je ZF 4hp18 mi je poznan iz starega XM-a V6 in ni ravno nek biser v povezavi z motorji nad 150KM.
A je šel slučajno kdo(alfa-expert) gledat ta avto? Kako je dejansko stanje?
Kako je z rezervnimi deli za ta vozila, se dobijo še novi na Alfa servisih ali je zadeva že konkretno izven produkcije?

Hvala za vsakršno informacijo.

Lp
Sasov6
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Avto spada že med klasike na svetovnem trgu, ti pa sprašuješ tu še o cenah!

Torej, po tvojih vprašanjih sklepam, da je to izven dvojega finančnega dosega.
Cene so pri klasikih visoke, nekaj se še dobi na pooblaščenih servisih, večinoma pa samo še preprodaja in visoke cene!
Za kaj konkretnega je vse takoj 1000€! Npr. aktivni amortizerji 700+€/kos, prednje ogrevano seklo tudi tam tam, klima je verjetno še nastari plin R12 in je nekaj € treba za predelavo na R134a, novih karoserijskih delov skoraj ni več, od pooblaščencev ni nihče (več) sposoben tegale servisirat itd.

Pa avto je star že 20+ let, resda nima veliko kilometrov, vendar neuporaba avto bolj uničuje kot da bi bil stalno v pogonu!

Vsekakor, odločitev je tvoja! ;)
Sasov6
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Okt 27, 2015 8:48 am

To name leti Damjan?
Kje pa sprašujem za cene???? Bi bilo dobro prebrat, kaj ploh sprašujem.
Glede na to da imam med drugim 30k EUR vreden klasik doma z italijanskim srcem, verjetno dobro vem, kaj je pravi klasik in da deli niso poceni. In 1.500 mi ni problem skašljat za eno alfo...
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Sasov6 napisal/-a:... me zanima na kaj je treba bit pozoren pri teh avtih? ...
Sasov6 napisal/-a:... Kako je dejansko stanje?
Kako je z rezervnimi deli za ta vozila, se dobijo še novi na Alfa servisih ali je zadeva že konkretno izven produkcije? ...

Če imaš "klasika" in ti ni problem "izkašljat" vsote za nakup in eventuelna popravila, potem so to nepotrebna vprašanja.
Če ti je avto všeč in ga želiš imeti, potem enostavno kupiš neglede na vse in se "veseliš" sprotnih avanturističnih odkrivanj! :)

Je tudi moj favorit, vendar Q4! Večkrat letno delam razne kalkulacije, ampak mi ne znese!
Odgovori
  • Informacija