Napaka elektrike

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Helmuth
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Sep 14, 2015 8:05 pm

Pozdravljeni.

Pred enim letom sem kupil Alfo 166 2.4jtd 110kw. Najprej sem imel problem z ventilatorjem kabine ki je crknil 3x. Po menjavi varovalke ki je bila skurjena je vedno normalno deloval. Pred enim mesecem mi je dokoncno izdahnil , le nekaj dni zatem
mi je skurilo se štarter. Zamenjal sem oba z rabljenimi. Ko sem mislil da je tezav dokoncno konec je v prejsnjem tednu ckrnil starter se enkrat. Nadomestil sem ga spet z rabljenim. Za piko na i , mi od vceraj spet se ventilator ne dela. Nisem preveril ali je varovalka ?

Kje je tezava ? Dvomim da je v rabljenih delih. Nekdo mi je omenil da je lahko napaka na kljucavnici ?
Strom-mojstri prosim za pomoc.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Najprej preveri vse mase - ozemljitve. Nima samo ene, jih je veliko.
Helmuth
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Sep 14, 2015 8:05 pm

Mase smo pregledal zadnjic ko je starter crknil.
Helmuth
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Sep 14, 2015 8:05 pm

Danes mi je sel po gobe se rele za smernike , tisti zeleni ki je za ICS-om....
Sedaj mi pocasi zmanjkuje resitev, ne vem vec kje je tezava ...mora pa biti nekje na napeljavi
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

si preveru če ti slučajno pečka ne pušča? pa ti teće vse uzadi po konektorjih in ostalih stvareh pod armaturo?

lp,

d
Helmuth
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Sep 14, 2015 8:05 pm

Pecka definitivno ne pusca. To sem gledal ko sem menjal rele za smernike za ics-om.
Starter, ventilator, smerniki ...te tri zadeve crkujejo konstantno.
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

A je bil morda avto potopljen?
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Helmuth
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Sep 14, 2015 8:05 pm

Da zakljucim tole temo , problem je bil v kljucavnici sami , ko se je avto vzgal se kljuc ni vrnil v zacetni polozaj , zaradi tega naj bi se vse skurilo.
Odgovori
  • Informacija