Luža za sovoznikom

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

kje mi to toči?
Danes pogledam za sovoznikov sedež pa luža na tleh! :evil: #-o #-o #-o
166ka 2,4 JTD.

Kje se naj lotim kontrolirat?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Ne vem, kako ima 166-ka narejeno, toda bratu je pri zadnji luči not tekla voda. Enako za sovoznikom mokro. Sicer druga znamka avtomobila, ampak enako limuzina
Helmuth
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Sep 14, 2015 8:05 pm

Pri meni pusca odkar jo imam in sicer vec kot eno leto vendar se vedno nisem odkril kje. Odtocni kanali naj nebi bili zamaseni, dihtunge prav tako v dobrem stanju. Pri meni je tudi najveckrat mokro pri vozniku in za voznikom, ta vikend pa sem imel kar konkretno zalogo vode notri vendar je bila tokrat na vseh koncih takrat mi ne preostane drugega kot da z sesalcem posesam kolikor se pac da. Moram povedat da sem slisal vodo v ventilaciji ko je bila prizgana med voznjo. Res pocasi izgubljam zivce s tem ,noben mojster pa ne zna najti vzroka ali ga pac noce.....
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Da ti pečka slučajno ne pušča?
Helmuth
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: Po Sep 14, 2015 8:05 pm

Banny napisal/-a:Da ti pečka slučajno ne pušča?

Ne vem sedaj kako zglleda ko pusca pecka vendar ob suhem vremenu ni nikoli mokro. Prav tako ni nobenega vonja po antifrizu.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Za vodo v kabini je lahko vzrok pri pokrovu kjer je pritrjen nosilec volanskega droga na karoserijo. Na voznikovi strani odstrani plastiko, ki pokriva posodo olja za servo volan. Potem boš na požarni steni videl plastičen pokrov, ki pokriva luknjo. Jaz sem ga odstranil, ter na novo zatesnil z gumi obročkom (prilepil sem ga z kleparsko tesnilno maso. Če ti pušča tukaj, boš v kabini videl rjo na volanskem drogu, ter nosilcih pedal (sklopka, zavore.. )
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

kje pa pušča če je luža samo za sovozniku?
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Kaj si nazadnje šlatal po avtu ?

Karoserijsko mislim. Ponavadi do teh stvari pride, ko si kaj razkopaval po vratih, šipah, tesnilih .... in napačno sestavil.

V kolikor pa se je to pojavilo iz čistega mira pa za začetek poglej zadnje luči in tesnila okoli luči. Tudi tesnilo zadnje haube preglej. Če tu kaj pušča je najverjetneje tudi v prtljažniku kaj mokro.

Če tu ni kaj za videti je pa naslednji glavni osumljenec komplet zadnjih desnih vrat. Tesnilo vrat, tesnilo stekla, folija za tapeto, .....



Pa še ena banalnost ..... si zadnje čase imel pod sedežem kakšno plastenko vode in je puščala ?
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

No jaz imam tudi problem pri moji 166 FL. Da danes ko močno dežuje. Sem imel za voznikovim sedežem pod nogami celo poplavo. Vlažno je sicer malenkost tudi pri nogah na voznikovi strani spredaj, ampak verjetno ker je celotna tapicerija zadaj v luži vode. Je ugotovil kdo kaksno napako, kje bi lahko priteklo?
Odgovori
  • Informacija