Ključavnice vrat - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Janko Friš
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe Jul 03, 2015 4:54 pm

Imam Alfo 166 letnik 2004. Neprestano menjujem ključavnice vrat, do sedaj sem jih zamenjal že 4.
Leta 2010 je stala 69,12 EUR + DDV, sedaj stane ista že 117 EUR + DDV (cene avto Petrovčič Maribor)
Deluje malo več kot je garancijski rok 3 leta, nato crkne.
Pri Petrovčiču trdijo, da se ključavnica ne da popravit.

Kaj naj naredim? Ta Avto Triglav, ki ima monopol, je prava poguba za Slovenijo. Imajo marže po 300 in več %.
Pred tem sem imel 25 let Alfo 155, pa nobena ključavnica na daljinsko zaklepanje NIKOLI ni crknila.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Janko Friš napisal/-a:Imam Alfo 166 letnik 2004. Neprestano menjujem ključavnice vrat, do sedaj sem jih zamenjal že 4.
Leta 2010 je stala 69,12 EUR + DDV, sedaj stane ista že 117 EUR + DDV (cene avto Petrovčič Maribor)
Deluje malo več kot je garancijski rok 3 leta, nato crkne.
Pri Petrovčiču trdijo, da se ključavnica ne da popravit.

Kaj naj naredim? Ta Avto Triglav, ki ima monopol, je prava poguba za Slovenijo. Imajo marže po 300 in več %.
Pred tem sem imel 25 let Alfo 155, pa nobena ključavnica na daljinsko zaklepanje NIKOLI ni crknila.
Kaj pa je narobe? se ti ne zaklene al kako? da se ključevnico popravt bp ;) imam jaz obe tako zrihtane, novi motorcki in novo vezje in dela dalje, 2 leti garancije in še kr dela :D!
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

tako nove kot popravljene crkujejo. Men je tudi 150 eur mal noro dat (kljucavnica + delo), ker vem da ne bo dolgo ko bo spet ena slej ko prej crknila.
Jaz sem menjal ene 3 z novo pa eno popravil. Pa zdej spet vsaj ena ne dela.
Zgleda, da z leti postane cel mehanizem bolj trd, pa hitreje pobere te motorcke.
Ce kdo najde zanesljivo resitev, se priporocam.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

pero666 napisal/-a:tako nove kot popravljene crkujejo. Men je tudi 150 eur mal noro dat (kljucavnica + delo), ker vem da ne bo dolgo ko bo spet ena slej ko prej crknila.
Jaz sem menjal ene 3 z novo pa eno popravil. Pa zdej spet vsaj ena ne dela.
Zgleda, da z leti postane cel mehanizem bolj trd, pa hitreje pobere te motorcke.
Ce kdo najde zanesljivo resitev, se priporocam.
meni vse 4 delajo ze 5 let ;) b.p. rešitev so drugi motorčki, ne vem katere znamke sem takrat ugradil. človek mi je dal 3 leta garancije in še danes delajo. sem presenečen. res pa je da je bilo popravilo ene ključavnice cca. 80€ ampak je vredno!
Odgovori
  • Informacija