Števec kilometrov alfa 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
stieber
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 232
Pridružen: Če Okt 16, 2003 1:41 pm

No, po 7 letih se je pojavila pri očeta vozilu prva okvara.

In sicer, na ekrančku števca kilometrov so po novem namesto številk neke čudne krace. Prikazuje se samo še ena številka in sicer tista, ki meri stotice metrov na dnevnem števcu.
Tako da domnevam, da je šel po zlu čip, ki pošilja podatke na ekranček ali kaj podobnega.
Če gre res za kakšen tak čip, se ga verjetno da dobiti na nekaj tisočakov, saj je gotovo zelo standradna zadeva?

Aja, Avto Triglav ponuja rešitev v obliki nove plošče s števci za skromnih 170 tisočakov. Pa še lahko izbiram med temno in svetlo podlago števcev, :lol:

Torej, mi more kdo pomagati?
Slika
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

Hm, tale zgodba je znana in zelo podobna kot pri enemu od uporabnikov tega foruma, ki mu je na 166ki crknil ICS. AT mu je ponudil predračun za samo nekaj čez 1.000.000 sit :wink:

Pošteno ni kaj.

Jaz se ne bi zajebaval in peljal avto v Italijo na servis :wink: tako kot je naredil ta model, kjer so mu rešili celotno zadevo.
Lp G.A.
stieber
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 232
Pridružen: Če Okt 16, 2003 1:41 pm

Hm, verjetno bom skušal (oz,. bolje rečeno avtoelektričar) najprej dobiti ven čip in pogledati, če gre za kakšno zelo standardno zadevo.

Na AT pa hodim predvsem zato, ker mi je všeč, ko si v mislih predstavljam nek visok znesek, pa me vedno znova presenetijo s še višjim, kot sem si ga sploh uspel zamisliti. :)
Slika
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

hm... mozno da ti je su zasloncek te cifre k se narisejo... oz k osvetli tiste kockice... poglej ce se use mozne crtice stevilk pokazejo.. ce se pol ni tuki problem.. pol more bit pa res kaksn cip.
Pepo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: To Sep 09, 2003 11:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Sel je LCD zasloncek, ni kaj. V Italiji (oz. v Trstu) to ne bo problem.

Mater, hvala bogu, da imamo Avto Triglav. Tako clovek iz prve roke vidi, kaj je to slampast, butast, zagoveden ineprijazen zastopnik avtomobilske znamke. Pa kje so se vzeli? Jaz sembil tam zgolj dvakrat, zaradi malenkosti, ki sem jih kasneje uredil dovolj poceni, on pa recimo: sprednji tepih 17 k SIT komad (ne par), merilec vrtljajev (menjali bi kajpak ves modul z instrumenti okrog 350 k SIT, pa take fore. Mejdun, Alfe so res dobri avti, da jih ob takem zastopniku ljudje se zmerom kupujajo!
stieber
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 232
Pridružen: Če Okt 16, 2003 1:41 pm

Hm, morda veš, kje v Trstu se to najde?
Slika
Uporabniški avatar
alf
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: Pe Avg 27, 2004 9:50 am

Pepo napisal/-a: Mejdun, Alfe so res dobri avti, da jih ob takem zastopniku ljudje se zmerom kupujajo!
To imaš pa na žalost še kako prav!!!

Glede displayčka pa toliko: Pred kakšnimi hudimi investicijami bi sam poiskusil srečo pri kakšnem izkušenem avtoštromarju, kajti signal je lahko pravi težava pa nastane pri spoju vodnika in LCD displaya.

LP
ALF
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

Pepo napisal/-a:sprednji tepih 17 k SIT komad (ne par)!
Tepihe se bo dalo dobit prek kluba in to točni pri njihovih dobaviteljih, ker so tudi originalni narejeni v Sloveniji.

Kmplet bo pa skoraj 3-4x cenejši od cene ponujene za enega....
Uporabniški avatar
dizl
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Dec 05, 2003 1:46 pm

zombi napisal/-a:
Pepo napisal/-a:sprednji tepih 17 k SIT komad (ne par)!
Tepihe se bo dalo dobit prek kluba in to točni pri njihovih dobaviteljih, ker so tudi originalni narejeni v Sloveniji.

Kmplet bo pa skoraj 3-4x cenejši od cene ponujene za enega....
Kul... Ko bojo sem vsekakor interesent, ker so originalni že adijo...
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

dizl napisal/-a:
zombi napisal/-a:
Pepo napisal/-a:sprednji tepih 17 k SIT komad (ne par)!
Tepihe se bo dalo dobit prek kluba in to točni pri njihovih dobaviteljih, ker so tudi originalni narejeni v Sloveniji.

Kmplet bo pa skoraj 3-4x cenejši od cene ponujene za enega....
Kul... Ko bojo sem vsekakor interesent, ker so originalni že adijo...
So že:

http://www.alfaromeo-si.com/alfa/viewtopic.php?t=4363
Odgovori
  • Informacija