164 obrati

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
nino0880
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: To Mar 23, 2004 9:24 am

torej mam alfo 164 2.0 t.s. in mi armaturka kaze 500-550 obratov :oops: kar mi ni jasn glede na to da je bencinar, ma pa armaturno ploščo notri od 3.0 V6, je mozno da zaradi tega kaze tako, aja pa alternator bedno fila tk da ko stisnm gas mi zacnejo luči bol svetit. Se komu sveti kaj bi blo narobe, pa ke se štela štant gas na tej alfi :?: :?:

l.p.
Alfa Rome 2.0 TS
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Obrate prostega teka na tej alfi ne mores nastavit, ker jih uravnava racunalnik. Sam se sicer ne spomnem kje zajema informacijo o obratih ampak ce je iz vzigalnega sistema je mozno, da ti kaze za 1/3 premalo (V6 ima 2 svecki vec), kar bi pomenilo da je prosti tek realno nekje okoli 700-800 obratov kar je v redu. Da bi se res preprical se odpelji do kakega mehanika ali avtoelektricarja in ga prosi naj ti s posebnim merilnikom zmeri obrate. Kar se tice alternatorja, ce ti ne sveti lucka akumulatorja se ne sekiraj, normalno je, da v prostem teku malo slabse svetijo luci.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

kaj pravis SHadowX se da stelat stantgas pri 33 einsprich ?
glede alternatorja pa res ni nic narobe, saj se nikdar ne vozis z stantgasom
super
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

stuhec164 napisal/-a:kaj pravis SHadowX se da stelat stantgas pri 33 einsprich ?
glede alternatorja pa res ni nic narobe, saj se nikdar ne vozis z stantgasom
Odvisno od LMM-ja ce je loputni, kot pri 164 je ena od moznosti, da se sname crn okrogel pokrovcek in z imbus kljucem nastavi koliko zraka gre po posebnem kanalu - podobno se da to izvest pri 164 vendar se sam takih posegov nebi loteval. Ce je pri injection motorju prosti tek nepravilen je za to ponavadi razlog kje drugje, kaksen okvarjen senzor ali kaj podobnega.
Emperor of The Dark Realm
nino0880
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: To Mar 23, 2004 9:24 am

tnx shadow x.

Se bom zapelu enkrat do mehanka za vsak slucaj.
Zdej pa se eno vprasanje zakaj se mi motor tok zaletava,ma zelo nemiren v tek, pa so mi ze 3 pucal loputo pa use ker nja bi to bil problem :?: :?:
Alfa Rome 2.0 TS
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Zma biti lamda sonda slaba, ali imaš pa na izpušni cevi pred ali blizu za njo kako luknjico in pride zraven zrak od zunaj.
Odgovori
  • Informacija