Čuden zvok (Katalizator?) - AR 166, 2.0 TS

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
MareA
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: Če Apr 21, 2005 11:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KP-LJ

Pozdravljeni!

Mam en problemček (ali pa tudi ne?) z mojo "novo-rabljeno" 166 2.0 TS. Zadnji teden opažam, da po daljši vožnji ob ugasnjenem motorju katalizator (najbrž?!?) spušča recimo čuden zvok; kot bi nekdo preluknjal balon (piš plina, ki uhaja). Zvok izgine po kakšni minutki. Najprej sem mislil, da ni morda hladilnik - vozil sem po poljskih poteh in malenkost "nasedel", a je praskica na spodnji strani pločevine hladilnika čisto majhna; torej zanemarljiva, motor ne zgublja hladilne tekočine ipd, tako da je hladilnik O.K. Poleg tega se da jasno locirati zvok; skoraj nedvomno gre za katalizator.
Ima kdo podobne izkušnje? Je kaj narobe, ali je fora samo v tem, da sem malo bolj pritiskal na gas in si katalizator zasluži malo oddiha?

LP in hvala za odgovore!
Sad me ima...vroooooooooooooooooom...sad me nema
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

mogoče je zvok zarad vročinskega razstezanja??-tako kot pokcanje okoli mašine ko je avto vroč in ga ugasneš...
MareA
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: Če Apr 21, 2005 11:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KP-LJ

Miholl napisal/-a:mogoče je zvok zarad vročinskega razstezanja??-tako kot pokcanje okoli mašine ko je avto vroč in ga ugasneš...
Hmmm... ne bi rekel. Sicer se katalizator (npr. pri moji prejšnji 156 1.8 TS) zna kar ogret in se je slišalo podoben, a manj intenziven zvok. Kot sem napisal; kot bi od nekod uhajal plin.
Sad me ima...vroooooooooooooooooom...sad me nema
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

kaj pa če je kaj okrog tanka in povratne linije za hlape?
MareA
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: Če Apr 21, 2005 11:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KP-LJ

AlfaSpider napisal/-a:kaj pa če je kaj okrog tanka in povratne linije za hlape?
To bi pa bilo smiselno, le da je tank malo bolj nazaj od vira zvoka. Ampak, nikoli ne veš kam so spravili odduho... No zdi se mi, da ni nič (pretirano) narobe, ker pri kratkih relacijah tega zvoka ni
Sad me ima...vroooooooooooooooooom...sad me nema
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Pri meni se je zgodilo tako, da je v katalizatorju začelo nekaj rožljati, saj sem enkrat malo preveč nasedel in se je zdrobilo keramično satje. Takrat sem si rekel: "Ma bo.. me ku..c!" :smokin: Čez čas, se je pa začel mašiti, saj se delci, ki se krušijo zaradi vibracij, zapolnijo luknjice v satovju. Takrat pa je res začelo malo zvižgati, katalizator se je segreval, da je žarel, avto pa ni šel nikamor....
MareA
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: Če Apr 21, 2005 11:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KP-LJ

Italjan napisal/-a:Pri meni se je zgodilo tako, da je v katalizatorju začelo nekaj rožljati, saj sem enkrat malo preveč nasedel in se je zdrobilo keramično satje. Takrat sem si rekel: "Ma bo.. me ku..c!" :smokin: Čez čas, se je pa začel mašiti, saj se delci, ki se krušijo zaradi vibracij, zapolnijo luknjice v satovju. Takrat pa je res začelo malo zvižgati, katalizator se je segreval, da je žarel, avto pa ni šel nikamor....
Huh... Meni motor potegne kot prej, pa tudi ni videti, da bi podrsal katalizator. Ravno zato mi je stvar toliko bolj čudna
Sad me ima...vroooooooooooooooooom...sad me nema
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Rekel si da se sliši kot (piš plina, ki uhaja) :-)( . To je po moje lahko več stvari... Poskusi bolj točno zlocirati od kje prihaja zvok.
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Se kdo spomne kako se je slišlala 33ka k je lambda sonda crknla?
Odgovori
  • Informacija