Problemi Alfa 155 1.8 TS

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
misko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Apr 01, 2004 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pozdravljeni vsi ljubitelji in lastniki alf!

Vozim alfo 155 1.8 TS, letnik 1993. Zadnje čase sta se mi začeli pojavljati dve težavi in sicer:

1. Na check panelu se mi je prižgala lučka, ki označuje, da je narobe nekaj v zvezi z nivojem olja v motorju. Posledično se prižge tudi velika rdeča lučka na plošči z merilniki. To sedaj traja že kakšen mesec. Nivo olja redno kontroliram (vsake 2 dni) pri hladnem motorju, vedno pa je vse v redu, nivo je nekje točno na sredini med oznakama za zgornjo in spodnjo mejo. Verjetno je šel po gobe senzor za merjenje nivoja olja. Kje se ta senzor nahaja in koliko približno stane.

2. Občasno se prižigajo zvočni signali smernikov, ne bi bili le-ti vključeni. Včasih se je to dogajalo bolj poredko, zadnje čase pa zelo pogosto. Zamenjal sem že rele smernikov, pa sedaj ni nič bolje, le zvok smernikov je sedaj nekoliko drugačen :? , ker je pač nov rele. Ali je možno, da je problem v ročici smernikov, saj se, ko prižgem dolge luči, zvočno "opozarjanje" konča? Ali je v tem primeru potrebna nova ročica, ali se da kaj napraviti na obstoječi?

To sta ti moji dve težavi. Lepo vas prosim za kakšne komentarje in nasvete.

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

1. Nimam pojma

2. Meni se je to dogajalo pri tipotu, poleg tega da so brisalci delali na polno ko sem jih prižgal. Napaka je bila na ohišju varovalk. Tako da možno da to tudi tebe zajebava.
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

1. Doskrat crkne senzor za olje....Pr moji je že blo tko.

2. Zelo vrjetno je da ti samo nekje kaka žička prekinja. Prvo preveri na zadni haubi. Tam ko jo oddpreš maš na levi v gumi ovit ful žic. Tam se zelo rado in doskrat kej strga pol je pa vse mal čudn. Men je enkrat lučka za meglenke gorela, zadnjih lamp ni blo, meglenk ni blo,.....
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

1. Ja, znani problem, pač, crknil je senzor za kontrolo količine olja, pri 8V modelih je spredaj tam spodaj blizu šipke za olje. 17 ali celo 19 ključ rabiš, na senzor je connectan kabel, tega odklopiš, odšraufaš ven senzor in zašraufaš novega. Na alfa155.com forumu sem bral, da nej bi se dalo star senzor oprat v bencinu, pa nej bi pol delal naprej, ampak... Nov je kar drag ~10kSIT, nej ti da nekdo serijsko številko dela, pa probaj najdt afterkmarket zadevo.
Pri 16V modelih je pa seveda spet zakomplicirano, senzor je na zadnji strani motorja, tam blizu zaganjača, tako da je dostop res težak.

2. Hm, ok, vem, da so bili pri 155 problemi z levo obvolansko ročico - sicer ne vem, kakšen točno je bil problem, ampak folku so jih menjali. Recimo, meni se sicer res zelo redko zgodi, da noče dol - torej, ne morem dat smernika s katerim opozorim za zavijanje v levo, če dam potem najprej v desno, je potem OK.
Verjetno imaš kakšen kratek stik notr v mehanskem sistemu ročice ali slab kontakt, poskusi se zmenit z nekom za sposojo, če bo bolje. Zamenjava je ponavadi čisto easy.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
misko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Apr 01, 2004 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Najlepša hvala vsem za odgovore.
Odgovori
  • Informacija