Cold air intake in voda???

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Bom ko pridem na moj kalkulator :lol: !!

Ciao Alfista :D
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Kot obljubljeno:
Kar je ostalo od "home made" CAI-a narejenega iz pregibne alu cevi:
Slika

iz iste cevi, samo obdelano z upam da dovolj močnim trakom, takim kot ga je uporabljal slavni A-TEAM, le da je ta črne barve =D> :mrgreen: :
Slika

stvar na mestu, kjer sem odstranil eno plastično pregrado, da stvar res dobi hladen zrak:
Slika

Ciao Alfista :D
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Kej zdej??? Zdej k sm vse lepo poslikal pa ni nobenga več tuki?? 8)

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

hehe vrjetno so vsi doma v kleteh in delavnicah in ustvarjajo :)
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Emmmmm. Tm si napisal, kaj je ostalo od tvojga "CAI", kaj pa si počel z njem, da je tako razpadlo vse skupaj? :oops:
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Vibracije so ga dobesedno razkosale!! #-o =D> Pretežno tiščanje v obrate, mobikrog, itd... :mrgreen:

Ubistvu sem potem iz tistega dela ki je ostal v enem kosu stvar napravu, malo raztegnu in "povil"!!!

Dej še ti kej posliki, kako zgleda tvoj CAI!

Ciao Alfista :D
Slika
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Športni filter ima gotovo poleg pozitivnih lastnosti tudi slabe. Pač dirkalni konji niso za v blato in luže. Sranje lahko pomoje rata ko je poleti en hud naliv in je cca 30 cm od tal zaradi odboja ena sama razpršena voda. To da se pa olje bolj paca pa verjetno veš, mal prej ga je trteba zamenjat. Če je pa filter dovolj na sredi odbijača pa pomoje voda ki špricne iz luže spet nima tok silnega dostopa.
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Evo hitre slikce.

Tukaj sem slikal preden sem ga montiral, mesto kjer je filter - je malce pod tole luknjo, ki jo kaže puščica, levo zgoraj nad puščico je original air box, desno spodaj je meglenka:
Slika

Tukaj se vidi cev, ki gre dol:
Slika

Filter (bo treba avto zapeljat nad jašek, da bom lepo slikal), pa no comment za une štrikce, razen če mate ideje, kako pritrdt, hehe:
Slika
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Jaz sem namesto unih "strikcov" uporabil vezice, tiste k jih nasponas v eno smer, vn jih dobis pa samo ce jih prerezes!! Bom prlimal slikco!

Ma neki me zanima! Kej ti si si speljal dovod mrzlega zraka do filtra? Ker tukaj je namrec videt kot da si ga samo namontiral tja dol bol nizko, a o kaki cevi ki bi ti pripeljala hladen zrak do tja pa ne duha ne sluha! 8) Ti zelo priporocam da naredis nekaj v tej smeri, sploh sedaj ko se bliza poletje in bojo temperature vedno visje! Mislim da tam kjer ga imas sedaj ti sesa kar topel zrak ze sedaj, saj imas prakticno vse zaprto!

Ciao Alfista :D
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Evo slikco, sicer se bol slabo vidi, a ce dobro pogledas se vidi! Je bolj PROFI varjanta :mrgreen: !!

Slika

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Alfista napisal/-a:Jaz sem namesto unih "strikcov" uporabil vezice, tiste k jih nasponas v eno smer, vn jih dobis pa samo ce jih prerezes!! Bom prlimal slikco!

Ma neki me zanima! Kej ti si si speljal dovod mrzlega zraka do filtra? Ker tukaj je namrec videt kot da si ga samo namontiral tja dol bol nizko, a o kaki cevi ki bi ti pripeljala hladen zrak do tja pa ne duha ne sluha! 8) Ti zelo priporocam da naredis nekaj v tej smeri, sploh sedaj ko se bliza poletje in bojo temperature vedno visje! Mislim da tam kjer ga imas sedaj ti sesa kar topel zrak ze sedaj, saj imas prakticno vse zaprto!

Ciao Alfista :D
Ja, vezice so ideja, je pa tko, da tukaj je luknja okoli filtra in ga nimam kam pritrdit.

Prej sem imel narejen dotok hladnega zraka (zajemal sem ag na istem mestu kot ti) na filter, ki je bil v original air boxu z odstranjenim pokrovom. Filter je še vedno zajemal okoliški zrak, ki je vroč od motorja, razen, ko se premikaš in se malce shladi, ampak sedaj... V tem prostoru , kjer je zdele filter je vedno hladno (stlačim roko spodaj), ko voziš pa doteka hladen zrak - tukaj ni toplote od motorja. Je pa ideja za stage 3 - sem tudi že razmišljal, bo treba narest pa eno posodo, v kateri bo filter, zrak se bo zajemal in prisiljeno usmerjal s cevjo v to posodo. Vendar, zdele bo tako, samo še malce bolj pritrdim.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Mogoče neumesno, ampak sem o tem razmišljal za mojo Škodo coupe...

Dovodno cev spelješ nekam pod kolotečno plastiko, je ziher stalno hladen zrak, potem pa na koncu cevi dodaš 12V ventilator za hlajenje računalnika, cca 2kSIT, ki prisilno ufurava zrak...

Samo glasno razmišljanje.
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

ne vem če bo 12v računalniški ventilator dobavljal dovolj zraka za nadtlak.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

AlfaSpider napisal/-a:ne vem če bo 12v računalniški ventilator dobavljal dovolj zraka za nadtlak.
Po mojem ne bo dovolj niti za hlajenje, kaj sele nadtlak!!! 8)
Je treba samo zracunat kolicino pretoka ki ga motor recimo posesa pri 6500obr/min in koliko uspe pripeljat ventilatorcek! Po moje je mogoce dovolj za standgas!!! :(

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Alfista napisal/-a:
AlfaSpider napisal/-a:ne vem če bo 12v računalniški ventilator dobavljal dovolj zraka za nadtlak.
Po mojem ne bo dovolj niti za hlajenje, kaj sele nadtlak!!! 8)
Je treba samo zracunat kolicino pretoka ki ga motor recimo posesa pri 6500obr/min in koliko uspe pripeljat ventilatorcek! Po moje je mogoce dovolj za standgas!!! :(

Ciao Alfista :D
Alfista a se na tvoji kaj pozna filter, zdaj ko imaš CAI
Odgovori
  • Informacija